Skocz do zawartości

Jak podłączyć 2 regulatory, żeby nie było kłopotów z BEC ?


Marcin K.

Rekomendowane odpowiedzi

tak kolega kupił sobie lasera 4 do poduszkowca (do innych modelii zreszta też) no i w poduszkowcu beda dwa regle :D regle trzeba podłaczyc do odbiornika (jak to zwykle bywa)ale oby dwa mają uklady BEC no i tu moje pytanko czy można podłaczyc oby dwa regle tak zeby sie nie spalił odbiornik albo moze jest jakiś inny sposob :?: wiem ze do apy dostane włacznik BEC ale nie wiem czy jak np wepne miedzy jeden ragiel a odbiornik wlacznik i bedzie w pozycji "OFF" to czy sygnał bedzie szedl do regla od odbiornika kiedy ten bedzie zasilany drugim reglem :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
tak kolega kupił sobie lasera 4 do poduszkowca (do innych modelii zreszta też) no i w poduszkowcu beda dwa regle :D regle trzeba podłaczyc do odbiornika (jak to zwykle bywa)ale oby dwa mają uklady BEC no i tu moje pytanko czy można podłaczyc oby dwa regle tak zeby sie nie spalił odbiornik albo moze jest jakiś inny sposob :?: wiem ze do apy dostane włacznik BEC ale nie wiem czy jak np wepne miedzy jeden ragiel a odbiornik wlacznik i bedzie w pozycji "OFF" to czy sygnał bedzie szedl do regla od odbiornika kiedy ten bedzie zasilany drugim reglem :roll: :roll:

można podłączyć tylko w jednym trzeba odpiąć "+" i nie będzie w nim działał bec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostane włacznik BEC

Najpierw musisz ustalić co to za wyłącznik i po co ma być stosowany.

Wg mnie wystarczającym rozwiązaniem byłoby zastosowanie wyłącznika głównego zasilania (między pakietem a regulatorami), który i tak jest konieczny, bo te wyłączniki przy regulatorach, czy między regulatorem a odbiornikiem nie odcinają zasilania od regulatora i sporo osób przez zapomnienie rozłączenia zasilania rozładowało w ten sposób akumulatorki do zera.

 

Jeżeli chodzi o wypinanie "+" z wtyczki do odbiornika, to jeżeli mam takie same regulatory (a w samolotach mam zawsze takie same), to ich nie wypinam - wtedy wydajność prądowa układów BEC się zwiększa i niczemu to nie szkodzi.

Za słabo sie znam na elektronice, żeby twierdzić, że można tak robić łącząc razem regulatory z różnymi rodzajami BEC, ale sądzę że chyba można.

 

Popraw tytuł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.