Skocz do zawartości

Patent na "przylegający" nadajnik


KrzysiekB.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy coś takiego już było pokazane i czy inni tego używają, ale ja wpadłem na to sam i chciałbym się z Wami tym pomysłem podzielić :)

 

Pewnie każdy z nas miał kiedyś problem z "przytulonymi" nadajnikami.

 

Dołączona grafika

 

Sam przez to mało nie uciąłem sobie palca od pozdrowień. Oczywiście najlepszym na to sposobem jest zakup pulpitu. Alle jeśli nie chcemy pulpitu:

 

Dołączona grafika

 

wystarczy kawałek rzepu/a (dwie strony)

 

jeden kawałek mocujemy do smyczy (np. za pomocą zszywacza) a drugi do nadajnika (tutaj rzep z drugą stroną klejącą), później jeszcze pasek łączący iiii...

 

Dołączona grafika

 

I tak oto poradziliśmy sobie z niekorzystnie działającą na nasz nadajnik grawitacją :)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

:)

 

"Nie musicie dziękować, wystarczy mnie wielbić na klęczkach" - Król Julian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona ma takie coś jak twoje z aluminium kupione w HK za ok 15 zł .

Wzięliśmy na próbę a potem o drugim zapomniałem.

Zrobię więc sobie taki jak twój, tylko z dwóch ładnie zaokrąglonych na rogach płytek + trochę lakieru .Będzie ładniej :mrgreen:

Wygodniejsze to od taśmy ,próbowałem.Taśma ustala położenie i nie ma możliwości zmienić go w locie ,a czasem by się przydało np przy długim lataniu szybowcem.

Myślę jednak że każdy patent dobry jak go masz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak położysz na nadajniku (z tymi płytkami) ręcę to nie ma on tendencji do ponownego przylegania??.

Nie. I dodatkowo jak chcesz "pomachać" nadajnikiem to z Twoim patentem jest to ciut trudne. Widziałem dużo ( a nawet BARDZO dużo ) nadajników i ten pomysł z przedłużką się sprawdza ( no chyba że pulpit - ale to inna para kaloszy ) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.