Skocz do zawartości

LAZY BEE by daniello


daniello

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Czas na małe odświeżenie tematu- brak czasu nie pozwalał mi na szybkie dokończenie modelu oraz analogicznie relacji również. Jednak budowa powoli, ale do przodu posuwa się. Gotowe już są skrzydła, kadłub należy obkleić do końca (zostały stateczniki oraz ozdoby), ale co do fotek postaram się zlinkować je w najbliższym tygodniu.

 

Jednak mój post nie o tym- dziś odbył się oblot modelu i mam kilka ważnych spostrzeżeń. Moja wersja modelu posiada skrzydła bez jakiegokolwiek wzniosu (to z myślą o lotkach w przyszłości, ale to jeszcze nic pewnego). Podczas lotu w trakcie wykonywania zakrętu należy uważać, ponieważ zbyt gwałtowne wychylenie SK powoduje nienaturalne przechylenie się modelu na bok (coś jakby podczas skręcania lotkami) i niedoświadczony pilot raczej nie poradzi sobie z ustabilizowaniem modelu. Ja miałem z tym spore problemy, jednak od razu po wyrównaniu lotu zmniejszyłem zakres wychyleń serwa, dzięki czemu model stał się przewidywalny, a jego lot majestatyczny i powolny.

To tyle, co do wniosków radze osobom początkującym skrzydła wyposażyć w wznios na uszach, tak jak to proponuje konstruktor modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Brak czasu i inne projekty uniemożliwiły mi zarówno ukończenie (obklejenie) modelu, jak i kontynuowanie relacji.

Jednak w ten długi weekend znalazłem troszkę czasu i chęci na dokończenie modelu, który zresztą jakiś czas temu został już oblatany, o czym pisałem post wcześniej.

 

Samolot został obklejony taśmą pakową szer. 50mm z abcrc.pl- wbrew ogólnemu przekonaniu jest to dobry materiał na takim małe, lekkie modele- jeśli tylko włożymy w ten proces (obklejanie mam na myśli) odrobinę chęci i dokładności- taśma nie będzie się marszczyć, a efekt końcowy zadowoli oko posiadacza latadła.

 

Jako użytkownik forum jestem w obowiązku pochwalenia się wyglądem modelu, dlatego dodaję kilka zdjęć, które mówią same za siebie i myślę że nie wymagają opisu:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zrobię mały odkop, za co przepraszam. Czy macie może koledzy gotowe plany Lazy?? znalazłem kilka różnych, ale się nie pokrywają:D w dodatku są marnej jakości. Może źle szukałem, ale naprawdę starałem się. Będę wdzięczny jeśli ktoś mógł by podesłać mi je na adres kambal@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.