Skocz do zawartości

Zasilacz


Prz3m0

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, mam taki nietypowy zasilacz

http://desmond.imageshack.us/Himg694/scaled.php?server=694&filename=zdjcia0001q.jpg&res=medium

na zdjęciu widać info, i pomiędzy np. 230V a 50Hz widać falowany myślnik( coś jak to tylko że pojedyńcze ≈ ) i ojciec mówi że jak jest taki falowany myślnik to że to prąd zmienny, gdy podepnę ten zasilacz pod silnik od wkrętarko/wiertarki silnik emituje mocne wibracje, zdaje mi się dlatego że kręci się w obie strony jednocześnie.

Nie znam się kompletnie na elektronice, i mam pytanie, czy ten zasilacz nadaje się do łądowarki turnigy accucell 6 ? czy ten zasilacz nie spali tej ładowarki? skoro ma prąd zmienny i nie da się znaleźć ani plusa ani minusa to podłączając pod ładowarkę przez kabelek z zestawu(samochodowy aku-> ładowarka) nie ma znaczenia jak podłącze? (+ do - albo + do +)

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest jakieś trafo

 

PRI znaczy primary (pierwotne)

SEC znaczy secondary (wtórne)

 

znaczek ~ oznacza napięcie zmienne nie przydatne do zasialnia ładowarki chyba że uzyjesz mostek gretza , kondenstator 10.000uF , stabilizator napięcia np. 78L12 78L15 :) i bedziesz miał zasilacz 12 lub 15 voltowy o wydajności 3A , zawsze mozesz się pokusić o tunning i dodać tranzystorek co podwyrzszy Ci wydajnośc do ok 5A ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k***a a się pytałem na shout boxie to mówili że będzie dobry do tej ładowarki :evil:

I teraz trzeba jakiś zasilacz wykombinować, mam playstation 2 i zasilacz do niego który ma na wyjściu 8,5V i 6,5A, i zasilacz do laptopa na wyjściu 19v 3,16A, drugi zasilacz do laptopa na wyjściu 19v 1,58A, zasilacz od drukarki 18V 1,1A, czy któryś z tych zasilaczy nada się/da się przerobić na użytek do tej ładowarki?(dodam że max prądem jakim będę ładować to 1,5A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11-17V, ale matka przyjaźni się z pewną babką której mąż jest ziomem od komputerów i ma sklep komputerowy i może jakiś załatwi mi matka z 5A i 11-17V.

PS ale ile A może iść na wejście do tej ładowarki, bo w specyfikacji nic o tym nie piszą, ale skoro podpina się ją pod aku samochodowy to gdzieś max ok. 30A??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak wykombinowałeś te 30 A.

Jak podzielisz maksymalną moc ładowania (najlepiej maks. Twojej ładowarki) przez napięcie zasilania (np. 12 V) i przez sprawność ładowarki (przyjmij 80% czyli 0,8) to wyjdzie Ci w przybliżeniu prąd pobierany z zasilacza lub akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam taki nietypowy zasilacz

na zdjęciu widać info, i pomiędzy np. 230V a 50Hz widać falowany myślnik( coś jak to tylko że pojedyńcze ≈ ) i ojciec mówi że jak jest taki falowany myślnik to że to prąd zmienny, gdy podepnę ten zasilacz pod silnik od wkrętarko/wiertarki silnik emituje mocne wibracje, zdaje mi się dlatego że kręci się w obie strony jednocześnie.

Nie znam się kompletnie na elektronice, i mam pytanie, czy ten zasilacz nadaje się do łądowarki turnigy accucell 6 ? czy ten zasilacz nie spali tej ładowarki? skoro ma prąd zmienny i nie da się znaleźć ani plusa ani minusa to podłączając pod ładowarkę przez kabelek z zestawu(samochodowy aku-> ładowarka) nie ma znaczenia jak podłącze? (+ do - albo + do +)

Z góry dzięki.

Mostek Graetza (np. http://allegro.pl/lispol-mostek-prostowniczy-kbu10m-10a-1000v-i1774682761.html ) i duży kondensator elektrolityczny (np. dwa - trzy takie http://allegro.pl/lispol-kondensator-4700uf-50v-i1772929751.html) powinny załatwić sprawę. Accucell nie potrzebuje stabilizowanego napięcia.

Również polecam zasilacz od xBox'a - sam używam i jestem zadowolony, wymaga minimalnych przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zastosuję patent torreta, tylko trza* czekać na ładowarkę i zobaczymy jak to jest w praktyce :)

Jak to powyżej nie wypali to siup do zioma od kompów i może odpali coś za free(no może za piwko)

A jak to wyżej nie to popróbuję tak jak mówi mkrawcz1, a dwa kondensatory z zasilacz od PC nie będą dobre? bo takie jakieś duże one.

Pozdrawiam i sypnę plusami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa kondensatory z zasilacz od PC nie będą dobre? bo takie jakieś duże one.

 

Kondensatory w sumie muszą mieć jakieś 8000 - 10000uF (łączysz równolegle, pojemności się sumują), napięcie pracy każdego nie mniejsze niż 16V.

Mostek co najmniej 8-10A i co najmniej ze 40V.

Za "te pieniądze" chyba warto spróbować :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo..., w starszym komputerze(brata) był zepsuty zasilacz i wymieniony na nowy, a rozwalony ja próbowałem naprawić ale nie udało mi się, nie wiem czemu, parę lutów było rozlutowanych i po zlutowaniu(bez zimnych lutów) nadal nie pomogło, tylko strzelenie takie, jak petardy "draski" ale teraz mam ten zasilacz cały rozłożony.

Teraz przy pisaniu mnie oświeciło i to było chyba jakieś przebicie, że iskra z lutu przeskakiwała na obudowę i rozwalało lut, bo na obudowie od wewnątrz było przyjarane, pod samymi lutami.

A co do zasilania do mojej ładowarki, tak jak mówiłem, przyjdzie acc6 to zobaczymy czy będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.