Skocz do zawartości

awionetka


cacu24

czy niedoświadczony modelarz da rade zbudować model RC od zera  

35 użytkowników zagłosowało

  1. 1. czy niedoświadczony modelarz da rade zbudować model RC od zera

    • tak
      23
    • nie
      12


Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem jak dla panów ale dla mnie awionetka to jedno lub dwupłatowiec napędzany śmigłem. tutaj będę miał dwupłatowiec więc proszę o pomoc.

:roll:

ale ja to mam te plany w winnarze w katalogu a stron planów jest 18 więc nie wiem jak to zrobić.

 

PS> a dobry był ten pomysł z ankietą?? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak dla panów ale dla mnie awionetka to jedno lub dwupłatowiec napędzany śmigłem. tutaj będę miał dwupłatowiec więc proszę o pomoc.

:roll:

ale ja to mam te plany w winnarze w katalogu a stron planów jest 18 więc nie wiem jak to zrobić.

 

PS> a dobry był ten pomysł z ankietą?? :roll:

Jako modelarz, naucz się poprawnego nazewnictwa. W przeciwnym razie przeżyjesz wiele nieporozumień. Dla nas słowo "awionetka" jest jak Matrix - nie istnieje.

Jak by coś, to są konkretne typy konstrukcji lotniczych.

 

Po pierwsze - powiedz, co to za plany. Po drugie - poczytaj, jakie modele są polecane dla początkujących. Nie każdy model jest identyczny, bo modele to nie zabawki. Są takie, na których można się nauczyć latać, i takie, na których próba nauki przez niedoświadczonego pilota skończy się mało przyjemnie.

Są też modele, które mogą być niebezpieczne dla użytkownika i wymagają bardzo dużej wiedzy i ostrożności.

 

Kierowanie się "wyglądem" modelu, czy np. popularnością oryginalnej konstrukcji - jest poważnym błędem.

 

Powiedz jaki to model.

 

Jeżeli jest to model dla ciebie zbyt zaawansowany, polecimy ci taki, który dasz radę zbudować. Nie szarżuj, że "ty" jesteś "the best" i zrobisz wszystko... Nie zrobisz. Wydasz tylko kupę kasy, zmarnujesz wiele czasu, nic nie osiągniesz i rzucisz to w diabły.

 

Modelarstwo wymaga ostrożnego wchodzenia na drabinę kariery - po jednym szczebelku. Jak spróbujesz wskoczyć na samą górę, to możesz złamać nogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cacu24, jakie masz doświadczenie w ogólnym majsterkowaniu?

Jeśli masz zdolności manualne i cierpliwość to zapewne dasz radę zbudować model rc od zera. Choć to zależy też od jego skomplikowania. Jest różnica w zrobieniu toto- czy lazy bee a spitfire. W przypadku dwupłatowca masz więcej pracy bo dwa płaty, jakieś zastrzały, mocowania. Robi się trudniej. Nie mniej będąc cierpliwym i z pomocą modelarzy możesz go zbudować.

 

Dochodzimy jednak do następnego pytania: kto tym poleci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie to dobrze pan wyżej tam napisał. Nie wiem jaki byłby dobry model latający na początek(i bardzo prosiłbym o nie odpowiedzi typu ,,zefirek" czy ,,toto" bo to są modele trochę nie dla mnie) poszukuję planów modelów które łatwo wydrukować i łatwo je poskładać i żeby model nie był za duży bo mam mało miejsca do latania a większego modelu szkoda. może któryś z panów by mi coś doradził podpowiedział czy cokolwiek. za wszelkie odpowiedzi byłbym bardzo wdzięczny. Aha no i kończąc w innym temacie napisałem czy na budowę modelu nada się hips. jest to coś w rodzaju depronu tyle że tańszy. Znalazłem na alegro. może którykolwiek z panów wie coś o tym hipsie??

 

no wie pan co ja mam doświadczenie w lataniu cessną. Kolega ma i pokazał jak się tym lata no i ja spróbowałem i całkiem nieźle mi to wychodziło(ale nie robiłem np. beczek w powietrzu czy coś w tym deseniu) chociaż na końcu było nieprzyjemnie bo samolot wleciał w żywopłot i dalej lata. Nie znam nazwy modelu ale to chyba było coś w rodzaju cessny skyline. Umiem także latać szybowcem jak jest taki średni wiatr (oba modele ma kolega). Majsterkować bardzo lubię ale nie wiem jak się to zda przy budowie modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie to dobrze pan wyżej tam napisał. Nie wiem jaki byłby dobry model latający na początek(i bardzo prosiłbym o nie odpowiedzi typu ,,zefirek" czy ,,toto" bo to są modele trochę nie dla mnie) poszukuję planów modelów które łatwo wydrukować i łatwo je poskładać i żeby model nie był za duży bo mam mało miejsca do latania a większego modelu szkoda. może któryś z panów by mi coś doradził podpowiedział czy cokolwiek. za wszelkie odpowiedzi byłbym bardzo wdzięczny. Aha no i kończąc w innym temacie napisałem czy na budowę modelu nada się hips. jest to coś w rodzaju depronu tyle że tańszy. Znalazłem na alegro. może którykolwiek z panów wie coś o tym hipsie??

 

no wie pan co ja mam doświadczenie w lataniu cessną. Kolega ma i pokazał jak się tym lata no i ja spróbowałem i całkiem nieźle mi to wychodziło(ale nie robiłem np. beczek w powietrzu czy coś w tym deseniu) chociaż na końcu było nieprzyjemnie bo samolot wleciał w żywopłot i dalej lata. Nie znam nazwy modelu ale to chyba było coś w rodzaju cessny skyline. Umiem także latać szybowcem jak jest taki średni wiatr (oba modele ma kolega). Majsterkować bardzo lubię ale nie wiem jak się to zda przy budowie modelu.

A - A skąd wiesz, że to nie są modele dla ciebie? Tak się składa, że są właśnie dla ciebie. Są małe, łatwe do budowy. Plany Toto są w PDF-ie wystarczy normalna drukarka i posklejanie kartek razem. Zefirka planów nawet nie trzeba - wystarcza linijka, ekierka i ołówek. Plany się kreśli wprost na piance. Prostszych modeli po prostu nie ma.

 

B - Poszukaj sobie miejsca, gdzie będziesz miał dużo miejsce do latania. Nawet jeżeli oznacza to wycieczki rowerem kilka kilometrów za miasto. Modelami nie wolno np. latać po osiedlu lub nad zabudowaniami. Potrzebne, szczególnie dla początkującego, jest szerokie, otwarte pole, pozbawione przeszkód. Modelami nie steruje się łatwo. I na pewno nie jest to tak łatwe jak się zdaje patrząc na filmy z sieci. Po drugie - model może wyrządzić poważne szkody. Jest w stanie mocno zranić człowieka, uszkodzić karoserię samochodu, czy nawet dach domu. I trzeba brać to pod uwagę, szczególnie jeżeli nie masz doświadczenia i możesz łatwo utracić kontrolę nad modelem.

 

C - Pała z czytania ze zrozumieniem. Pała z matematyki.

Nie będę ci pisał po raz TRZECI, co to jest HIPS, bo jest :google:

Ani do czego się nadaje. Wybacz, ale po prostu odczuwam objawy alergiczne, jak ktoś się zafiksuje na bezsensownym rozwiązaniu, a od innych oczekuje nie fachowej porady, a jedynie potwierdzenia własnych wymysłów.

 

Co do kosztów - Widzisz jakiej grubości jest tworzywo, które chcesz kupić? To 1mm

Do budowy modeli, zwykle używa się pianki 5mm. Arkusz HIPS kosztuje na tej aukcji - 26zł

Pięć razy grubszy - kosztowałby 5 razy tyle. Plus koszt wysyłki - 22zł

Arkusz pianki kosztuje 4zł. a CAŁA paczka 10 arkuszy - 40zł. Paczka starcza na wiele modeli. A można go kupić wszędzie, w całym kraju i osobiście - bez płacenia za przesyłkę.

 

Nie wiem, gdzie uczą matematyki na takim poziomie, że 26+22 jest mniejsze niż 4, ale jakby co przeproś nauczyciela za marnowanie jego czasu na lekcjach.

 

Jeżeli chcesz się modelarstwie kierować wyłącznie kosztami (i to akurat wg bardzo dziwnej logiki) to raczej nie jest hobby dla ciebie. Tu niestety trzeba wyłożyć sporo gotówki. Jeżeli ty masz problem, że chcesz uniknąć płacenia 8zł (bo tyle kosztuje realnie pianka na np. Zefirka (2 arkusze), to zrobisz jak trzeba będzie wydać 40zł na silnik, 70zł na regulator, 40zł na serwa, 60zł na pakiet i 200-300zł na aparaturę?

 

Albo zamiast budować model RC, zbuduj sobie swobodnie latający - np. gumówkę.

 

D - Doświadczenia nie masz. To tak, jakbyś dowodził, że umiesz prowdzić samochód, bo tata ci dał potrzymać kierownicę i ci fajnie szło, póki w mur nie wjechałeś... :wink:

Nie na tym to polega.

 

E - Majsterkowanie się przyda. Ale skoro masz kolegę, modelarza obok - to poproś go o pomoc. Możecie przecież zbudować dwa modele wspólnie.

 

Choć ogólnie odnoszę wrażenie, że bardziej ci zależy na zaimponowaniu koledze i pokazaniu mu, że ty nie musiałeś kupować modelu, bo "sam" go zrobiłeś w garażu, niż na modelarstwie. To raczej dziecinne.

Dlatego szukasz "dziwnych" materiałów, nie zwracasz uwagi, na to co inni piszą, nie chcesz prostych modeli do nauki, tylko "imponujące" skomplikowaniem.

 

Określ się, czego ty właściwie chcesz? Tak szczerze. Lawirując nic nie uzyskasz.

 

A co mi tam po raz trzeci, tym razem na odpowiednim poziomie:

 

Hips bzitki, HIPS be, didia nie rusza be HIPS, HIPS ne dobry. Dobry Izooflor, Arbitron dobry, damy Cacu depronek. Depronek dobry dla Cacu... :devil:

 

Czy tym razem Cacu zrozumiał? Czy jeszcze zejść z poziomem?

 

Poza Depronem jest jeszcze modelarstwo klasyczne - listewki, papier, klej. Poszukaj sobie planów Wicherka 10. Dobry model dla początkujących, choć nie tak tani w budowie i trudniejszy w naprawach. Ale zaimponuje koledze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło modelarskie w Lachowicach - najlepsze w Małopolsce

To może podpowiedzą...Bo chyba oprócz tego, że najlepsi, to może i chętni do pomocy...

 

Szukaj czegoś takiego: http://www.nomi.pl/detale,344.html, ale nazwy mogą być różne, w zależności od producenta.

Nie wiem, dlaczego szukasz po hurtowniach; czyżby cena w składzie, czy sklepie, była jeszcze zbyt wysoka? Daleko masz do najbliższego źródła tej pianki? Jedź, obejrzyj, kup...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja rozumiem ale na tym koncie siedzi 6 osób i jak każdy coś napisze...

To niech każdy założy sobie własne konto. Nie ma limitu jedno konto, na jedno koło.

Bo tak wprowadzacie potężne zamieszanie. Już obecnie użytkownik "Cacu24" kojarzy się z mało rozgarniętym dzieciakiem i zbiera serię ostrzeżeń. Już mało do bana nie brakuje...

 

Chyba, że wstydzicie się własnej tożsamości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.