Skocz do zawartości

ASW-28 vs Beta 1400


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam,

 

Mój aktualny samolot treningowy Wing Dragon Sportster chyba niedługo dożyje swoich dni :( i myślę o Becie 1400 jako nowym trenerku. Właśnie miałem zamawiać model, kiedy natknąłem się na ten wątek i przeczytałem o wersji 2 tego modelu. Możecie mi przybliżyć różnice pomiędzy V1 i V2. Cimek pisał, że V2 trzeba zmieniać / poprawiać. O co chodzi? Coś z tą V2 jest nie tak? :?: ?

 

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem napiszę tak, Wersja V1 trzeba poprawić co nieco, jest mój wątek co pisałem , czyli snapy, rurka węglowa która łączy dwa płaty skrzydeł, piasta etc...

 

W wersji V2 są wszystkie te rzeczy poprawione ALE! Jest dość mniej miejsca w środku , serwa nie są zamocowane po bokach kadłuba, tak że nie przeszkadzają, aczkolwiek są w kadłubie (jeżeli kojarzysz, to tak samo jak w EGP (Easy Glider Pro) nie przeszkadza to zbytnio, aczkolwiek jeżeli chcesz upchać więcej rzeczy do środka, to wtedy troszkę tak... A tak poza tym jeżeli nie szykujesz tego modelu pod FPV, to spokojnie możesz brać Wersję V2. Nic tutaj nie przeszkadza, aż tak!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Mateusz :)

 

Uspokoiłeś mnie nieco :D . Często przyświeca mi zasada, że "Lepsze jest wrogiem dobrego" i trochę się wystraszyłem, że koledzy szukają resztek V1 na rynku zamiast brać V2.

Przy okazji mam do Ciebie jescze dwa pytanka:

1. Czy w nowej wersji Bety również zalecasz wymienić śmigło?

2. Gdzieś, na jakimś forum czytałem (nie mogę niestety znaleźć źródła), że standardowa Beta 1400 z pakietem 1300 mAh jest ciut zbyt lekka i autor zalecał wsadzać od razu 2200 mAh - dłuższe loty i model lekko dociążony podobno bardziej stabilny. Co o tym myślisz?

 

Co do FPV, to w przyszłości (raczej daleszej, jak budżet na zabawki podreperuję po zakupie Bety :lol: ) myślę jedynie o jakiejś małej kamerce montowanej np. pod skrzydło (np. coś takiego http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p5083,kamera-flycamone-hd-720p-mars-fchd51-acme ).

 

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc już odpowiadam na Twe dość ważne jak mniemam dla Ciebie pytania:

 

Ad 1. Wiesz co, tak na prawdę z nową Betą miałem nic wspólnego (V2) ale znajomy miał na lotnisku i niby jest 6x4~ dokładnie CI nie powiem, aczkolwiek możesz kupić 6x5.5 i wtedy cały zapas silnika wykorzystasz... (Pamiętaj tylko aby piastę śmigła gdy będziesz już miał Bete przykleić ,bądź bardzo mocno dokręcić)

 

Ad 2. Owszem standardowa Beta lata/ła na pakiecie 1300 tak jest w full zestawie, dlatego na przodzie kadłuba (w środku) jest wklejony odważnik... Lecz gdy odważnik odkleisz możesz z powodzeniem wsadzić pakiet 3s 2200~ i wtedy taki lot Betą przy odrobinie szczęścia możesz dość długo polatać (mój wynik przy dość fajnych warunkach na owym pakiecie 56 min.)

 

Czy bardziej stabilny? Ten model sam w sobie jest stabilny, lecz no trzeba trochę uwagi w trakcie budowanie Bety zwrócić, sprawdzić wszystko czy jest dobrze wykonane etc.

 

 

Gdybyś miał jakieś pytania, pisz śmialo odpowiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.