Skocz do zawartości

ASW-28 vs Beta 1400


Rekomendowane odpowiedzi

Hej !

 

Waham się między tymi dwoma modelami - ASW-28 ARF i Beta 1400 ARF od Pelikana. Model jednocześnie ma być trenerkiem, a jednocześnie ma być pierwszą platformą FPV. I nasunęły mi się spostrzeżenia :

Beta ma napęd pchający ale ma mniejszą rozpiętość. A ASW ma napęd na przodzie, ale widziałem u kolegi - śmigło się składa i bez wariacji można latać niczego nie niszcząc. Do tego ASW-28 jest tańszy w ARFie. Modele będą pilotowane aparaturą TGy 9X. Czytałem też, że w Becie idzie bagnet w skrzydle do wymiany, natomiast u kolegi bagnet w ASW trzyma doskonale. Tak czy inaczej zastosowałbym magnesy (dla pewności). Jeżeli chodzi o FPV -z jednej strony w ASW śmigło w kadrze, a z drugiej ma wystarczająco duże wymiary aby rozmieścić sprzęt FPV, a kamerkę nagrywającą umieścić na skrzydle. ASW z racji większej rozpiętości może chyba lepiej szybować. Znowu przy lataniu te 2 metry wcale nie są takie niewielkie jak by się mogło wydawać i trzeba odpowiednio dobrać lądowisko. Aajć :oops: głupi argument, przecież mamy w Beskidzie wyspowym mnóstwo lądowisk dookoła.

Reasumując - liczę, że wypowiedzą się zarówno piloci Bety, jak i piloci ASW-28.

 

PS Czy w ASW-28 można użyć pakietu 3S 25C 2200 mAh ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAPOMNIJ O ASW-28 !!!

 

Ta konstrukcja to porażka... Na forum jest wiele wątków o ASW. Ten "szybowiec" ie nadaje się praktycznie do niczego a do filmowania to już na 100% nie. Gdybym szukał modelu do FPV, wybrałbym EasyGlidera lub choćby EasyStara. To sprawdzone konstrukcje.

 

Pozdr,

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił bete 1400 lata pięknie (śmigło z tyłu to wielki +) znam osobę która ma asw i choć śmigło składane przy troszkę mniej łagodnym lądowaniu sie złamało :( NIe wiem jak asw (nie latałem) ale jak będe miał trochę pieniędzy zamówię bete a raczej blixer na HK wersja arf to 60 dolarów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił bete 1400 lata pięknie (śmigło z tyłu to wielki +) znam osobę która ma asw i choć śmigło składane przy troszkę mniej łagodnym lądowaniu sie złamało :( NIe wiem jak asw (nie latałem) ale jak będe miał trochę pieniędzy zamówię bete a raczej blixer na HK wersja arf to 60 dolarów :P

I porównywalny spadek jakości. Ta chińska podróba Bety ma naprawdę sporo niedoróbek.

Cena to czasami nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru sie z poprzednikam sprzeczać bo zapewne macie racje :) Kolega ma bete od Pelikana a nie z HK i lata cudnie (poprostu myślałem że to to samo no cóż myliłem się)

Moim zdaniem największe plusy to silnik z tyłu bardzo dobrze szybuje szybko sie wzbija (kolega leciał w góre w czymś zbliżonym do pionu a model nie pompował) Naprawde pdobał mi śię ten model ale mnie narazie na niego nie stać :( A jeśli blixer odpada to toto-1 powinien mi na razie wystarczyć :)

A i najważniejsze toto ma oblot jutro to trzymać kciuki :lol2:

Ps. Jak model sie rozbije to dowiem sie kto kciuków nie trzymał :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - ile pytań tyle odpowiedzi.

Kiedyś usłyszałem, że Bixler to dokładnie Beta tylko w innym opakowaniu ( w końcu oba robione w Chinach )

Teraz słyszę, że zupełnie co innego.

Oraz pojawiły się informacje o nowej wersji Bety ( ale nigdzie nie spotkałem żadnych zdjęć )

 

Czy mógłby ktoś wkleić zdjęcia Nower Bety i Bixlera dla porównania ?

Zamierzam kupić Bixlera i mam dylemat "moralny" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie sroki są skutecznie łapane, jak na razie :mrgreen: Odnośnie quada - PRZYMIERZAM się. Czyli jak zostaje coś w portfelu odkładam np. na silniki :) Aaa i odnośnie Bety - zamiast niej na początek trenerek prawdopodobnie od Jakuba Sroki haha :mrgreen: :devil: :rotfl: xD :twisted: w stylu Toto-0 czy jakoś tak - a Toto już nosiło nie raz sprzęt FPV u kol. KrzysiekB :) Póki co, zrezygnowałem z apki HK-T6A na rzecz Turnigy 9X. Kupiłem też pierdółki - kleje, kable, popychacze, śruby, pręty węglowe. I na szczęście, ustabilizowałem się finansowo xD 8) gdyż że bo :) pracowałem we wakacje i co nieco zarobiłem :). Znowu co do quada - mam już silniki RCTimer 2830-11, regle + pakiety (do quada i bety :mrgreen: ) oraz złącza zamówię na w hk we wrześniu. Dumny z siebie jestem :rotfl: że wszystkie modelarskie artykuły, od początku przygody, są tylko i wyłącznie za moje oszczędności. No, a pomijając wszystko - wrzesień = nuda w szkole, niewiele nauki - przynajmniej w domu będzie co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, cieszę :) We wakacje porobiłem notatki do konkursów, opracowałem lektury = powiat na 89% :D. Co do egzaminu gimnazjalnego - albo będzie bardzo łatwy (bo pierwszy z nowej podstawy programowej), albo bardzo trudny (powód ten sam :D). Dlatego chcę sobie przynajmniej polski odwalić na konkursie, no albo przynajmniej część - biol,chem,geo,fiz :D, gdzie wystarczy laureat biologicznego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde widzę że obaj mamy przesrane z tym testem, ale ja wybitnym uczniem nie jestem a napewno nie takim by na konkursie zajac tak wysokie miejsce by nie pisac z polaka czy tam matmy :P A i podobno piszemy z polaka osobno histy osobna i tak dalej :( (ja też wszystko kupuje za swoją kaske) Ale ja nie dorabiałem w wakacje (a szkoda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.