Jump to content

Zagraniczne zakupy


-==PEGAZ==-

Recommended Posts

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad sposobem robienia zakupów w sklepach zagranicznych. Możecie opisać z jakich Banków i kont korzystacie ? Jakie są prowizje od zrobionych przelewów ? Jakie są miesięczne opłaty za konto ? Czy muszą być na konto robione co miesiąc wpłaty ? Sporo pytań, ale na razie szukam jakiegoś rozwiązania. Widziałem że sporo osób korzysta z eKarty mBanku. Możecie opisać jak to tam wygląda ?

Link to comment
Share on other sites

Kupującw sklepach zagranicznych nikt nie korzysta z przelewu po prostu albo płacisz kartą podając jej numer albo kozystasz z płatności PAYPAL (www.paypal.com) przy paypalu prowizje o jakies 1,5%al czesto sklep bierze prowizje na siebie.

Link to comment
Share on other sites

Banki stosują przelicznik w USD. Więc musisz przeliczyć kupno-sprzedaż złotówki na dolara a później dolara na np. euro lub funta. Koszt zależy od kursu walut w danym banku.

Link to comment
Share on other sites

Inteligo - 0 oplat za konto, wplat co miesiac nie musisz robic nie te czasy, 1zl za przelewy do innych bankow, karta Visa 0,99zl /mies,

 

jak saldo poniżej 100 zł to oplata 3,99 :)

Link to comment
Share on other sites

Ja płacę eKartą mBanku. 0 zł za prowadzenie konta, 50gr za przelewy, żadnych wymagań salda czy przychodów a za ekartę 25zł rocznie. Jest o tyle fajna, że nie można jej obciążyć powyżej kwoty, o którą ją każdorazowo doładujesz, więc jak Ci zginie to 0 ryzyka. Co ciekawsze - przelewy zagraniczne można robić z poziomu interfejsu www (co w niektórych sklepach jednak jest opłacalne)

Link to comment
Share on other sites

nic nie trzeba przeliczac z dolarow na euro i na zlotowki.

 

Jesli placi sie w $ to bardziej sie oplaca miec karte Visa, jesli w E to mastercard.

 

Paypal podczas placenia poda ci wszystko, kurs, kwote w obcej walucie i na to sie godzisz lub nie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.