Skocz do zawartości

Wing Dragon Sportster dla RealFlight G5.5 lub wcześniejszy


soltys777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Właśnie uczę się latać na Wing Dragonie Sportster 2.4GHz. Model do tego celu doskonały. Praktycznie niezniszczalny. :)

Chciałbym poćwiczyć trochę na symulatorze. Mam legalnego RF G5.5 i spędziłem dużo czasu na poszukiwaniu tego modelu w Internecie. Jedyne co znalazłem podobne do WDS to to:

http://knifeedge.com/forums/downloads.php?do=file&id=13966

z wyglądu nawet przypoma Winga ale tylko z wyglądu. Wiem, że istnieje definicja tego modelu dla RF (nawet na YouTube można zobać symylację Winga na RF), niestety nigdzie nie mogę jej namierzyć.

Jeżli jest ktoś kto wie cokolwiek o poszukiwanej definicji bardzo proszę o info :)

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafał,

 

Nie trafiłem wcześniej na to źródło. Wciągnąłem sobie Dragona 4 ze wskazanego przez Ciebie wątku. Niestety nie jest to Sportster, ale prawie to samo. Polatałem chwilę w RF i pilotuje się nawet podobnie jak w realu. Będę szukał dalej Sportstera a tymczasem polatam sobie czwórką.

Przy okazji tu jest link do YouTuba gdzie ktoś się chwali symulacją Sportstera w RF

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda. Może ciut zbyt mało dynamiczna jest definicja dla FMS-a, ale faktycznie bardzo przyjemnie się lata. Gdyby nie to, nawet legendarna niezniszczalność tego modelu nie uchroniłaby mnie przed skasowaniem go :lol: . Swoją drogą, ze zdobyciem tej definicji też miałem problem. Art-Tech przestał dołączać płytkę z symulatorem i definicjami do modelów. Dla wersji 2.4GHz w pudełku nie ma już płytki :( . Napisałem do tego człoswieka z youtube, może podeśle mi swoje definjce. To chyba również fan Wing Dragona Sportstera :D . Ciekawe dlaczego w Polsce tak trudno teraz kupić ten model (lub jego podrasowaną wersję V2) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego kupiłem w lipcu na Allegro. Na moje pytanie o płytkę, sprzedający stwierdził, że producent już nie dołącza symulatora. Myślałem, że koleś kręci, napisałem więc w tej sprawie bezpośrenio do Art-Tech. Potwierdzili mi, że to prawda i podesłali nawet jakieś pliki z modelem, które niestety nie zadziałały :(. Swój model pobrałem stąd: http://www.chinaemall.biz/Software/FMS/FMS/Model/wingdragonsp/

Czy mógłbyś sprawdzić, czy to ta sama definicja, która była dołączana przez producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja to 2.0 Alpha 8.5 i ta definicja działa mi bardzo dobrze. Swoją drogą może ktoś, kiedyś napisze jakieś oprogramowanie do automatycznej konwersji definicji FMS na RealFlight. Clear View ma podobno możliwość importu plików FMS. Ponieważ z zawodu jestem informatykiem / programistą myślałem :idea: żeby w wolnym czasie zabrać się za ten temat. Brakuje mi jednak na razie merytorycznej wiedzy z zakresu lotnictwa i aerodynamiki lotu żeby podołać takiemu zadaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.