Skocz do zawartości

Dylemat na początku


piterb1996

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nawet jeśli cessna to i tak brałbym ją z hk o taką http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17579__Cessna_182_Deluxe_Version_ARF_DE_Warehouse_.html bo jakby nie patrzył wychodzi taniej niż w Polsce za ok.400 zł tutaj z wyposażeniem się mieszczę w 600 zł (w Polsce nie dam rady bo nie mam aparatury dobrej więc za sama apke ok 350zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko teraz rodzi się pytanie co z aparaturą: czy robić wszystko 1 przesyłką z Niemiec czy zrobić 1 pakę z samolotem i większością sprzętu a 2 z apką i silnikiem tylko że to wychodzi podwójna przesyłka co wcale mi się nie uśmiecha

 

I jeszcze jedno pytanko jaki silniczek dać do tej cessny bo tam jest jakiś turnigy ale w Polsce może być problem ze znalezieniem takiego więc jaki inny (zamiennik) wstawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że zacząłem przeliczać ile wyjdzie mi za wyposażony model z przesyłkami i wychodzi ok 560 zł i teraz jest następne pytanie czy nie lepiej będzie kupić Cessnę w Polsce. Rozmawiałem z kolegą z Warszawskiej modelarni(sklepu) jest tam testerem modeli i mówi żebym sobie motoszybowiec kupił, bo w przypadku cessny tej z pelikana za 560 zł w pakiecie rtr jest o tyle żle że kadłub jest wykonany z jakiegoś takiego plastiku i w przypadku uszkodzenia trzeba nowy kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie kupic taką http://abcrc.pl/p/3/2403/model-cessna-747-1-2-4ghz-rtf-4ch-tw-747-1-dla-poczatkujacych-samoloty-i-szybowce.html i do tego regiel silnik i pakiet jakiś sensowny nawet z hk z Niemiec żeby nie płacić 100 zł za przesyłkę i cenowo wychodzi mniej więcej to samo także teraz liczę tylko na was koledzy modelarze co do opinii na temat modeli (jakość wykonania stosunek jakości do ceny itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piterb1996 widzę, że jesteśmy na tym samym etapie jeśli chodzi przygodę z modelarstwem, co więcej prowadzimy dwa odrębne wątki niemal o tym samym. Ja po przeanalizowaniu sytuacji zamierzam kupić cessnę 480 RTF, ten plastik z którego jest zrobiony kadłub to podobno twarda sztuka, trzeba było solidnie przywalić o glebę żeby go rozwalić (to a propos Twoich wątpliwości co do wymiany kadłuba przy pierwszym lepszym krecie). O tej ceśnie jest dużo na forum i można korzystać z bogatego doświadczenia ludzi którzy wylatali na niej niemało godzin, części łatwo dostępne, silnik bezszczotkowy, li-pol, lotki, także ogólnie rzecz biorąc wszystko to co początkujący modelarz powinien mieć - choć pewnie w nie najlepszej jakości ale na początek cóż więcej potrzeba ;), chyba tylko wielu godzin spędzonych nad jakimś zjadliwym symulatorem.

 

Powodzenia w podjęciu decyzji, ważne żeby była Twoja tak jak napisał robertus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypisałem sobie wszystkie za i przeciw i wyszło na to że lepsza dla mnie będzie właśnie cessna 480 rtf od pelikana później w przyszłości kupi się jeszcze kilka pakiecików i sie polata a co do symulatora to jaki polecacie (najlepiej darmowy(może być demo) i z nie za dużymi wymaganiami grafa max 6600gt procesor 2.4ghz). Będę musiał pożyczyć np od babci kase bo okazało się ze lokata kończy się dopiero za 2 miechy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do symulatora wystarczy wejść w dział "symulatory" na tym forum i masz przyklejony wątek:

 

http://www.pfmrc.eu/viewtopic.php?t=40293

 

Lepiej zastanów się czym będziesz sterował na tym symulatorze. Możesz za radą jednego z forumowiczów kupić coś takiego:

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p1555,symulator-fms-drazkowy-4-kanaly-esky-ek2-0905a-000502

 

Nie jestem jeszcze pewien czy aparaturkę z zestawu tej cessny da się podpiąć do kompa jeśłi się nie da (a na to się zanosi) to decyduję się na rozwiązanie z linku powyżej, płacisz tylko za imitację aparatury na usb bo symulator fms jest darmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że pogadałem jeszcze troche z kolegą z modelarni i mówi że elektronika z pelikanów seryjna jest trochę kijowa więc chyba zastanowię się nad jakimś motoszybowcem typu easy glider easy star alpha, beta albo omega. Albo ewentualnie wezmę jakiś kadłub samolotu i silnik w Polsce a resztę z Niemiec z hk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że w RTF-ach osprzęt jest jak najtańszy, a aparatury to takie absolutne minimum. Co nie przeszkadza w lataniu. Ja na aparaturze "z pudełka" mam już dwa samoloty. Ostatnio odkryłem "tajny" przełącznik do miksowania pod deltę. Więc pewnie jeszcze oblecę jakieś skrzydło lub parkflayera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie i tak jak bym chciał kupić cessne z epp to jest jedna opcja która jest bez wyposażenia(cessna 182 pelikan) a zamawiając osprzęt z hk to wychodzi mi ok 700zł czyli prawie tyle co za cessne 480 pelikana niestety będzie to zestawienie z apką z gazem po prawej stronie i od hk 6ch 2.4ghz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem Cessnę z wyposażeniem za 700zł i najprawdopodobniej to właśnie ona będzie moim pierwszym modelem

 

Dostałem propozycję takiego modelu(nowy) http://allegro.pl/samolot-trenerek-piper-pa-18-rtf-nowy-sklep-i1811160853.html za 650zł z aparatura li polem 3 serwami silnikiem i reglem. Co sądzicie o cenie i modelu ,dobra cena ?, model bedzie się nadawał na początek do nauki?, czy ktoś miał może styczność z modelem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.