Skocz do zawartości

papaya footy budowa


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Dawno mnie na forum nie było, a w ty czasie na koniec roku pojawiły się u nas 2 łódeczki Papaja. Konstrukcje zostały trochę zmienione i po pierwszych próbach za większej wodzie będą wymagały zmiany. Niestety czeka mnie "wypruwanie" mieczy i przesuniecie ich do przodu - modele lubią nurkować przy większym wietrze. Waga wyszła mi mniejsza niż w planach mimo użycia dodatkowo fornirów z drzew egzotycznych "dla bajeru".

Maszty maja wymiary: 45cm przedni bom 12 tył 14, a drugi odpowiednio 37cm,13cm i 17,5cm( teoretycznie na większy wiatr"

Tutaj są fotki z pierwszych faz budowy: http://suchacz.com.pl/plywajace.html

Footy to moja pierwsza styczność z modelarstwem szkutniczym.

 

W tym roku planuje organizację pierwszych zawodów footy i może towarzysko RG65 na Zalewie Wiślanym, a zapasowo staw niedaleko (jak za duża fala będzie). Mam nadzieję, że trochę chętnych się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety czeka mnie "wypruwanie" mieczy i przesuniecie ich do przodu - modele lubią nurkować przy większym wietrze.

Jezeli nurkuja przy wiekszym wietrze, to raczej maszt i pletwe z balastem do tylu trzeba przesunac. Ale uwazaj, zeby po tym przesuwaniu kadlub z mieczem i balastem do szescianu pomiarowego sie zmiescil, inaczej Footy przestanie byc Footy. :D

 

Swoja droga, jesli wedlug sprawdzonych rysunkow budowane, wszystko powinno w miare dobrze funkcjonowac, jesli na zbyt duze odstepstwa sobie nie pozwoliles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.