Skocz do zawartości

Turnig 9x + FMS + kabel minijack-minijack


pauletto007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Dziś miałem ostrą walkę z elektroniką w modelu - wszystko przez głupiejący regulator i szukając wyjścia przywróciłem fabryczne ustawienia nadajnika. Nadajnik w FMSie przestał działać.

Ponownie zainstalowałem PPJoy, SmartPropoPlus. Próbowałem kilku różnych kombinacji ustawień liczby kanałów w PPJoy, ale dalej nie ma reakcji na monitorze po wychyleniach drążków. Zrobiłem MIX1 lotek wg ustawień:

MIX 1 : ACT

MASTER: AIL

SLAVE: AUX

OFFSET: 000

UPRATE: 100

DNRATE: 100

SW: ON

Po zainstalowaniu PPJoy-a mam takie ustawienia jak poniżej:

Dołączona grafika

Ustawienia SmartPropoPlus for FMS:

Dołączona grafika

Smart jest cały czas ukryty HIDE a nie wyłączony. Z resztą co do ustawień Smart-a jestem pewny, że są OK.

Dodatkowo wchodząc w kalibracje joysticka w Panelu Sterowania (mam Windows XP) kursos nic nie reaguje na wychylenia drążków.

Wszytskie tematy na forum odn. ustawienia PPJHoy juz przejrzałem, ustawiałem u siebie a efektu brak :?

Macie pomysł jak to skonfigurować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz kabel do wejścia Line-in na karcie dźwiękowej, a nie do wejścia mikrofonu.

Nic nie dało. Nie umiem sobie z tym poradzić. Chyba trzeba przeinstalować system i dopiero ponownie instalowac i konfigurować. Zainstalowałem też AeroFly Professional deLuxe ale też mi program nie wykrywa interface USB. Ale tak to jest z tanimi aparaturami - tanie mięso psy jedzą :? . z jakąś Futabą czy innym markowym sprzętem pewnie większych problemów nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak ma działać skoro sygnał PPM/PCM nie dociera do komputera?

Aparatura jest widziana w PPJoy i w Panelu sterowania jako kontroler gier i nawet zaczęła dziś się odzywać w FMS ale drążek gazu jest zamieniony z wysokością. Walczyłem trochę i pozamieniałem to tak, że podczas kalibracji w Panelu sterowania jest już ok. Odpalam FMS i FMS widzi ruchy drążków w jakichś dziwnych kierunkach niezgodnych z tym co skalibrowałem w PPJoy. Pokasowałem nawet z rejestrów pozostałości po Smartpropoplus i zainstalowałem go jeszcze raz ale nie pomogło. I teraz już żadnej logiki w tym nie widzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.