Skocz do zawartości

Bojer RC


Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Witam

 

skostruowalem w wolna sobote bojer na nadchodzaca zime... jest jeszcze nie kompletny jak na zdjeciu, gdyz brakuje mu mechanizmu na przednia ploze do sterowania.

 

Mam co potrzeba: radio / odbiornik i serwo Hitec ale pozostala kwestia zamocowania wspomnianej plozy do serwa wiec...

 

najprostrza wersja czyli sklecenie plozy bezposrednio serwa i... serwa do ramy odpada bo po drganiach serwo wytrzyma moze jeden wypad na jezioro..

 

wiec koncepcja jest taka zeby ploze zlaczyc z jakas gruba sruba ktora przepuscic mozna by przez deske i.. na gorze dzwienka taka jak w serwie, tuz obok serwo z podobna dzwigienka i obydwie polaczone linkami lub popychaczami....

 

co wy na to ? jakies pomysly tanie i proste ? zaznaczam ze nie mam za bardzo dostepu do spawarki... a czesci z ktorych robie robjer kupuje w castoramie... bo blisko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tego nie ogarnelem ,dzis zrobilem mocowania tylnych ploz gdyz jak widac na zdjeciach (wg mnie) z dlugimi plozami wyglada duzo dynamiczniej i w ogole lepiej

 

przednia ploza nie moze byc tak jak jest bo to lipa starczy moze na pierwszy skret w prawo lub w lewo i sie zlamie cos w serwie.

 

...teraz mam zamocowane Hitec HS 422 okolo 4 lub 5 kg ciagu bo jade na 6ciu paluszkach AA ale wydaje mi sie ze jest za slabe, chyba potrzebuje silniejsze i przednia ploza na jakiejs osce podciagnieta do serwa popychaczami zeby ciezar nie byl na serwie.... tak mi sie wydaje.. taki jest plan...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy poradze sobie z lozyskiem ale zauwazylem nowy problem..

 

otuz przy duzych przechylach

bojer sie podnosi i opada i teraz przednia ploza zamocowana juz na sztywno drutem do serwa moze je uszkodzic np jak bojer sie podniesie a przednia ploza bedzie skrecona i opadnie to moze byc usterka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne.. skoro serwo otoczone jest sprezynkami to gdzie w tym mechanizmie jest popychacz? i jak reaguje na ruchy serwa?

 

w kazdym razie na przedzie bedzie migajaca lampka... mniej wiecej taka

 

Dołączona grafika

 

i chcialbym cos wymyslec co bedzie jak sie wywroci "do gory nogami" przy silniejszym podmuchu.. w najgorszym wypadku mozna by go miec na uwiezi (zylka wedkarska) ale to lipa na 100%... i do tego zaraz sie o cos zaczepi.. problem jest bo mam zamiar nim smigac po jeziorze dabskim (lub miedwie)

 

Dołączona grafika

 

ktore jest dosc spore i do tego czasu sie zaopatrzec w aparature 2.4Ghz zeby miec dobry zasieg (wg allegrowiczow do 800-1000metrow) a... jasna sprawa jest ze nie bede po niego szedl ponad 500 metrow w glab jeziora przy naszej szczecinskiej zimie a nie chcial bym stracic modelu bo sie wywrocil na plecy .. a tymbardziej wzywac strazakow lub przychodzic z pontonem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ok.. wracając do tematu.. poczyniłem ponizsze postępy

 

Dołączona grafika

 

Podwyższone tylne płozy, poniewaz podniósł się przód ze względu na plozę sterowania

i potrzebne do tego wzmocnienie aby trzymała pion (i poziom)

 

Dołączona grafika

 

Przednia płoza... jeszcze sie klei na dwuskładnikowy i wikol dlatego zaciski na deskach.

Generalnie przez trzy warstwy deski przepuszczona jest rurka aluminiowa O12mm a w niej śruba 10mm i oczywiście 2 mm grubość wspomnianej rurki, więc wszystko pasuje "jak ta lala" do śruby.. od dołu przyspawana płoza po przez malutkie kątowniki (4 sztuki) a na górze orczyk metalowy ;] też przyspawany z nakrętką do śruby... robota mojego sąsiada strażaka który wspiera mnie w elementach ponad moje możliwości

 

Dołączona grafika

 

Całość troche sie podwyższyła i po raz kolejny bojer mial wymieniany "kadłub" czyli dwie deski po 3 zeta każda a z poprzednich wykonałem podwyższenia:D

 

pozdr dla śledźących postępy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.