Skocz do zawartości

Bixler 1400


erapin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj dostałem paczkę z kopia Bety 1400 czyli Bixlerem.Zanim wykonam mój 1 lot w życiu muszę kupić:

*pręt węglowy

*magnesy neodymowe

*kleje

*taśmę do zabezpieczenia kadłuba

 

No i teraz przechodzę do sedna:

Zamawiać będę ze sklepu abc-rc.pl

1.Jaki pręt zamówić ? Ile mm itd.

2.Jakie magnesy i ile?

3. Dziś kupiłem taśmę zbrojeniową , ale podobno szybko się rwie , dlatego też jaką taśmę mi polecacie , od razu najlepiej też z abc-rc

4.CO do kleju to zamówię UHU por i chyba CA 'średni'

5.Nie wiem czy wymieniłem wszystko co jest potrzebne do 1 lotu. Proszę o pomoc , ponieważ nie wiem co jeszcze jest potrzebne , a chce kupić wszystko na raz żeby nie płacić 2x za przesyłkę.

Byłbym wdzięczny za podanie linków do produktów.

Najlepiej jak wypowiedzą sie ludzie , którzy mają/mieli Bete/Bixlera , ponieważ chcę dobrze przygotować samolocik na całodzienne krety :rotfl:

Z góry dziękuje i czekam na kosztorys :P Za rzetelną pomoc dam "pomógł" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pręt najlepiej 8mm~ ścianki jak najgrubsze

2.Magnesy? wystarczy jak pręt będzie ciasno wchodził ,to magnesy nie będą w ogole potrzebne :) Ale jeżeli się uparłeś, to z starych dysków twardych były by idealne (2szt.)

3.Taśma zbrojeniowa (Patex) 10mb za 13zł~ bądź tą co ma Mirek w sklepie :)

 

Taśmę nakleić najlepiej na spód modelu, na natarcie, i dobrze dzióbek.

 

 

http://abc-rc.pl/p/14/2128/rurka-weglowa-8-0-6-0-mm--rurki-materialy-konstrukcyjne.html

http://abc-rc.pl/p/8/2036/tasma-szklana-z-klejem-30mm-25mb-inne-materialy-konstrukcyjne.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze , że pręty można tylko przesyłką DHL za 19 zł...

teraz pytanie czy ten pręt 8 mm wejdzie w dziurę w Bixlerze... Jeśli jesteś przekonany , że magnesy niepotrzebne to dam spokój. Tak więc czy kleje , taśmę , i ten pręt zamówić może z innej strony , bo przesyłka droga :F Dziś kupiłem taką taśmę za 15 zł :

 

Dołączona grafika

 

Jak nie ma innej opcji wysyłki to już chyba bym wzioł i tąDHL bo mi zależy na czasie (czekam na swój 1 lot :rotfl: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ponownie!

 

Co do pręta, wejdzie, tylko trzeba delikatnie centymetr po centymetrze "powiększyć" dziurę tym prętem, nie szybko, tylko delikatnie z wyczuciem :)

 

Weź sobie jeszcze ze sklepu CA (rzadki) + przyśpieszacz"Joker" pręt, taśmę (przyda się ,jest przezroczysta, a tą co kupiłeś, to możesz dać na brzuszek. Jakieś pręty ,dzwigienki do tego, tak aby przesyłka nie była skromna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pręt najlepiej 8mm~ ścianki jak najgrubsze

Myslalem, ze w precie nie ma scianki. hmm...no ale coz.

Wez typowa rurke 8/6mm i bedziesz mial spokoj :)

 

Co do modelu. Jesli masz cala elektronike to dokup sobie jeszcze smiglo APC 6x3- ale uwazaj, jest bardzo ostre!

A modelu nie wzmacniaj za bardzo- przyklej mu na dole ta tasme i nic wiecej nie rob!

Pocwicz troche na symulatorze i popros kogos o pomoc- w swojej okolicy masz paru modelarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Sam planuję zakup Bety 1400, więc podepnę się pod ten temat.

 

Czy taki pręt węglowy da się kupić w jakimś sklepie budowlanym (akurat mam Leroy'a 2 kilometry od domu), czy to jest czysto modelarski artykuł?

 

Pozdro!

Wiesz co, niestety nie kupisz takich rzeczytam, jedynie aluminiowe, lecz one nie zdadzą egzaminu...

 

 

Erapim

 

Napiszę w Tym temacie co zakupić :)

 

Śmigło 6x4E

Pręt 8x4mm

Taśma

Taki zestawik przyda się :)

CA

Przyśpieszacz do CA

 

 

Ca +Przyśpieszacz jest dobry jak latasz i potrzebujesz jakąś bzdete naprawić.

 

Boogie

 

Natarcie ,brzuszek jak i przód na prawdę opłaca się taśmą "oblepić" Delikatne zachaczenie o krzaczek i natarcie juz nie wygląda za bardzo fajnie.... A tak to się po prostu odbije :)

[/code][/u]

 

 

To śmigło które podałeś ,niestety nie zda egzaminu, ponieważ silnik który jest Bixlerze jest (bardzo) wysokoobrotowym silnikiem, a więc to śmigło prędzej się rozleci niż da jakiś wynik. A kolega szuka w sklepie Abc-rc i chciałby tam kupić wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę w Tym temacie co zakupić :)

 

Śmigło 6x4E

Pręt 8x4mm

Taśma

Taki zestawik przyda się :)

CA

Przyśpieszacz do CA

 

 

Ca +Przyśpieszacz jest dobry jak latasz i potrzebujesz jakąś bzdete naprawić.

 

 

Wszystko zamówione. Myślę ze jutro po południu dostane to jeszcze sobie polatam.

Dziękuje i oczywiście obiecane "pomógł" dla kolegi Mateusza :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

W swoim bixlerze z modyfikacji, które osobiście zastosowałem, mogę polecić :

- zmiana pręta na 8mm (dokładniej to wkleiłem fabryczny pręt 6mm w zakupiony większy 8mm, w myśl zasady że ciężej złamać pęczek zapałek niż jedna grubszą)

- montaż magnesów neodym w skrzydłach aby się nie rozsuwały , u siebie dałem po dwa jeden na początku drugi w połowie za prętem węglowym

- montaż pręta 3mm w spodniej części kadłuba

- oklejenie taśmą dziobu, spodu modelu, oraz krawędzi natarcia skrzydeł

- żyroskop na ster kierunku

- odcięcie krawędzi sterowych i zamontowanie cywilizowanych zawiasów oraz dźwigni , na lotkach i SK oraz SW

Na obecnym etapie zastanawiam się nad zmiana konfiguracji aparatury do tego modelu, gdyż jak na razie latałem w trybie acro z lotkami na kablu Y, zastanawiam się jednak nad zmiana na tryb glider, rozdzieleniem lotek na dwa kanały i do miksowanie klap i hamulca. Czy dobrze kombinuje że ze względu na profil płata w przypadku tego modelu powinno się zróżnicować wychylenie lotek?

 

wyposażenie.:

regulator emax 35A

silnik stock

śmigło APC 6x4

serwa stock

odbiornik :HK-T6A-V2

pakiet rhino 1550 / 1750 25C

na dziobie HD Wing Camera 1280x720p

Turnigy 9x + pakiet 2620mAh

 

Konstruktywna krytyka jak zawsze mile widziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Swojego starego Bixlera już rzuciłem w kąt, ale mam bete 1400 v2. Stąd pytanie.

Znacie jakieś sposoby zamontowania małej kamerki na modelu ? Jest to dokładnie taka kamera: http://hobbyking.com/hobbyking/store/__13983__Turnigy_highrate_30FPS_Ultra_small_Digital_Camera_without_memory_card_.html?strSearch=camera

 

Posiadam do niej wszystkie akcesoria. Muszę jeszcze wspomnieć, że moja "kabinka" jest wycięta pod FPV tzn ma wycięte prawie całe wnętrze i zostaje tylko taki kwadratowy kształt i na to jest przyklejona balsa.

Coś w tym stylu:

System-montazu-FPV-do-samolotu-Bixler-Pioneer-Beta-Sky-Surfer.9173.jpg

 

Macie jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.