Skocz do zawartości

F4U Corsair z planów Top Flight


wichercat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie,

 

ta opowieść będzie jak serial brazylijski bo długo już trwa i długo trwać będzie.

 

Ponad rok temu wpadłem na pomysł zbudowania własnymi ręcami corsarza z planów top flight. Jak się rzekło tak się stało i weszło w posiadanie planów z przygotowanymi pod laser wręgami kadłuba i skrzydeł.....

 

Model ten więszy 2195 mm rozp. i 1703 dł. Silnik min. 50 cc ale może coś z 70 cc się obaczy.

 

 

Ogólnie w trakcie żałowałem że nie kupiłem zestawu no ale.......

 

Poniżej relacja z tego co do tej pory powstało:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

kokpit

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Obecnie walczę z napedami sterów wysokości: pręty które mam za nic nie mogę nagwintować twarde cholerstwa...może ktoś ma namiar na takie co się da gwintować muszą być długie ponad 80 cm.

 

cdn.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako pancerz zastosowałeś wężyki Festo ???

takie akurat w pracy miałem całkiem całkiem muszę powiedzieć... :mrgreen: :mrgreen: a co do rozhartowania toooo jak radzisz to uczynić.... :mrgreen:

 

Co do modelu od podstaw to kupa roboty głównie ze względu że wszystko na planach jest w calach i dobranie materiału to w większości manufaktura aby otrzymać wymiar....zobaczymy co z tego wyjdzie...... :D

Do tego nie mam ani maski ani kabinki ani wlotów do skrzydeł do chłodnic oleju więc albo ajkoś sam to wystrugam albo trza ze stanów ściągnąć bo i tak główne podwozie robarta trzeba zamówić.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja z moim F4U zatrzymałem się na pokrytym kadłubie i skrzydełkach jakieś dwa lata temu i teraz wisi sobie pod sufitem w piwnicy.Może uda mi się coś zrobić przez zimę.Na popychacze zastosowałem bowdeny i nie sądzę żeby były jakieś problemy.Nie mam jeszcze maski ale za to udało mi się wytłoczyć kabinkę która nie podoba mi się za bardzo i chyba zrobię nowe kopyto.Z czego będziesz robił maskę ? czy raczej zamówisz w stanach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kkdarch - a byłem ciekaw co z Twoim corsarzem teraz już wiem. Ja ostatnio się zabrałem bo chwilowo więcej wolnego czasu mam i tak jakoś zdjąłem go z półki i zacząłem coś strugać. Co do maski to bladego pojecia nie mam zobacze ale napewno sam jej nie zrobie bo nie umiem :oops: ale mam jednego kolege co może pomoże :devil: . Co do kabinki to zacząłem ją dzisiaj klecić jako całkiem od podstaw zew sklejki, balsy i końcowo oblaminuje i zobacze czy coś z tego wyjdzie....

 

Też jeszcze kupa roboty ogólnie szlifowanie szlifowanie itd itp....zobaczę na ile zapału mi starczy....ostatnio nawet silnik znalazłem na ebayu moki 75 w dobrej cenie i się tak zastanawiam......

 

Nie śpieszy mi się także pomalutku aż do skutku......

 

W tym roku chciałbym na gotowo już kadłub skończyć oszlifować i przygotować do laminowania. Ze skrzydłami zejdzie bo podwozia nie mam a i skrzydło które robiłem przy przeprowadzce mi się zniszczyło więc to jeszcze potrwa.....

 

major - pręty coś ok. 3mm bo to calowe w dodatku :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to coś takiego...

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=1_224&products_id=370

do tej wielkości będzie ok?

Dokładnie. Ryflowanie daje bardzo mały opór byle złapać zewnętrzny bowden w paru miejscach w kadłubie. A prowadzisz sobie jak i gdzie chcesz wewnątrz. Rozmiar jest oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kkdarch jak zrobiłeś napęd dla steru kierunku i wysokości masz gdzieś może to uwiecznione na fotkach, w szczególności wysokość........

Dokładnie tak jak w orginalnych planach,drut rozklepany na płasko w miejscu połączenia ze snapem.Niestety nie mogę zrobić zdjęć gdyż mam zaklejony tył. :ass: oczywiście w modelu ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

ciąg dalszy powoli ale coś tam skrobie....wreszcie uporałem się z napędem sterów i obecnie wykańczam tyłeczek... ;)

 

Dołączona grafika

 

a teraz co do pokrycia sterów koveralem. Jak juz poczytałem ale upewniam się nitrocelonem smarujemy przykładamy tkanine i jak wychnie to podgrzewamy ona się naciąga i wtedy nitro na całą powierzchnię - mój tłok rozumowania jest ok.... :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj dotarł silnik a raczej jego imitacja.......

 

post-2362-0-85301000-1337869690_thumb.jpg

 

....dopasowałem wstęnie dźwignie zaworowe

 

post-2362-0-21381100-1337869511_thumb.jpg

 

....i pokryłem koveralem ster kierunku...

 

post-2362-0-33003300-1337869545_thumb.jpg

 

teraz mam pytanie bo chcę zrobić drzwi dla tylnego kółka.....i tak mam tkanine mam epidian 53 i czym posmarować aby się nie skleiło.... :)

 

dzisiaj tj. 25.05 wylaminowałem klapy do kółka ogonowego 3 warstwy tkaniny grubszej (nie pamiętam jaka gramatura ;) )

 

post-2362-0-77275500-1337948010_thumb.jpg

 

Obecnie dorabia wręgi do skrzydeł i TU MAM PYTANIE BO W PLANACH GŁÓWNE DŹWIGARY SĄ Z "BASSWOOD" CO JAK ZNALAZŁEM OZNACZA DREWNO LIPOWE - CZY MAM UŻYĆ TAKOWEGO CZY..............NO WŁĄSNIE DORADŹCIE PROSZĘ... :D

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.