Skocz do zawartości

Elektryfikacja makiety szybowca 3.8m


kuba r.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad napędem do tego szybowca:

http://www.orlik.sacz.pl/photos/photo_3189.jpg

 

Model ma 3.8m i waży ok. 4kg. Docelowo chcę zrobić do niego nowe skrzydła z hamulcami oraz chowane podwozie, więc załóżmy że będzie ważyć 4.5kg bez napędu.

 

Co proponujecie do tego modelu? Tak, żeby bardzo nie przytył, ale miał sensowne wznoszenie.

 

Pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem w trakcie budowy SZD 38 Jantar 1 o rozpiętości 3,8m i z założeń teoretycznych wychodzi mi że pusty wyjdzie 3 kg, narazie mam wylaminowany kadłub z węgla i waży 650g. Do napędu użyje E-MAX GT3526/05, pakiet 4S 4500-5000mAh, śmigło 12x6, 13x7, regulator Turnigy 85A, profil skrzydła HQ 3,5- 13%. Skrzydła oczywiście z klapami :faja: . Dziwi mnie trochę podana przez Ciebie masa pustego modelu, chyba trzeba będzie to jeszcze raz poważyć albo model jest strasznie ciężko zrobiony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem w trakcie budowy SZD 38 Jantar 1 o rozpiętości 3,8m i z założeń teoretycznych wychodzi mi że pusty wyjdzie 3 kg, narazie mam wylaminowany kadłub z węgla i waży 650g.

Witam

Zrobiłem już kilkdziesiąt kadłubów Jantara 1 skala 1:5 z tkanin szklanych i żaden nie

przekroczył masy 550 g.a wszystkie miały solidne wzmocnienia w obrębie kabiny

i przejciu belki kadłuba w statecznik pionowy , kadłub z węgla powinien być sporo

lżejszy.chyba że masz już wlaminowaną wręgę głowną , szuflady na bagnety i półki

pod serwa.

Pozdrawiam Henryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panie Henryku, masa mojego kadłuba może wynikać z tego że nie jestem super laminaterem to po pierwsze a po drugie chciałem aby kadłub był nieco wytrzymalszy i dałem jedna warstwę tkaniny więcej niż planowałem, nie wiem czy to dobrze czy źle ale tak wyszło :roll: kadłub jest bardzo mocny i wytrzyma moje nie za pewne lądowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydła oczywiście z klapami . Dziwi mnie trochę podana przez Ciebie masa pustego modelu, chyba trzeba będzie to jeszcze raz poważyć albo model jest strasznie ciężko zrobiony.

Jantar-1 miał klapy?

Model w obecnej wersji do lotu waży ok. 3.7kg, te 4kg które napisałem to tak w dużym przybliżeniu :P Napisałem, że docelowo liczę ok. 4.5kg, bo chcę zrobić nowe skrzydła z hamulcami, chowane podwozie i lifting kadłuba. Ale może faktycznie to zbyt dużo.

A właśnie, czy posiada ktoś może rysunki skrzydeł Jantara-1? Bo ten model kupiłem jako ASW 20 :P i takie też ma skrzydła :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.