Skocz do zawartości

Pierwsze próby lotów BELT CPX


zadek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od wczoraj zacząłem podejmować pierwsze prób uniesienia w powietrze mojego Belta CPX.

Wcześniej od jakiś 2 tygodni latałem na symulatorze RealFlight Basic, ale rzeczywistość to co innego;)

 

Mam pytanie gdzie znajdę części do Belta?

Obecnie potrzebuję śmigła górna i ogonowe, bo po kontakcie z betonem się ukruszyły.

DO tej pory latałem na drewnianych z oryginalnego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl kolego o czymś zwijanym, gumolit z na pryśniętym oznaczeniem "H" Heli i latasz nad murawa boiska łąki itd. beton dla mnie jest Bee sam tak myślałem jak Ty. Start i lądowanie to krotki etap lotu bardziej postaw na bezpieczeństwo swoje i ograniczenie strat po upadku śmigłowca podczas 4-6 min jego lotu.

Posłuchaj się kolegi Gmeracza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do łopat, to nie widzę w Beltach z byt dużego wyboru, proponuje pokierować się ceną, może droższe będą lepsze, choć z drugiej strony do nauki latania szkoda troszkę takich.

Latałem na drewnianych, obecnie na takich czarnych z włókna szklanego. Są lepsze do akrobacji. Tak piszą dla mnie bez różnicy.

Co do wału głównego, jest jeden sprawdzony sposób. Oprócz wizualnej oceny na wolnych obrotach. Wyjmujesz wał czyścisz go z resztek brudu i syfu, wazeliny etc.

Przetaczasz po szklanej powierzchni i nasłuchujesz bicia, lub obserwujesz pod odpowiednim kątem czy końce wału dotykają szkła, a środek się unosi lub odwrotnie. jeśli zaobserwujesz te konkretne przykłady to wał do wymiany, prostowanie raczej nie wchodzi w grę.

Pozdrawiam Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Po pierwsze posłuchaj rad odnośnie betonu. Też zaczynałem nad asfaltem - szczerze - głupota.

 

Łopaty polecam drewniane, w większej kraksie lepiej połamać łopaty niż uszkodzić pół śmigłowca, a Belt do wytrzymałych nie należy (miałem).

 

Zostało mi trochę części do Belt CP v1 (pewnie większość pasuje), zerknij do działu giełda na mojej stronie.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Części do BELTA można kupić np. tutaj: http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?k190,latajace-smiglowce-elektryczne-czesci-esky-belt-cp-belt-cp-v2

lub tu http://www.helipad.pl/belt_cp-k21-0-3-default.html

BELT to niezbyt precyzyjna konstrukcja a i nie najprostsza do opanowania dla początkującego pilota heli. Niezaprzeczalnie posiada jednak pewną istotną zaletę: tanie i dostępne części zamienne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.