Skocz do zawartości

Jak wykonać taki spływ???


ANDYXYZZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem o zastosowaniu 0.8mm na 5mm albo na 6mm tylko teraz mam takie pytanie jak zrobie żebra z balsy i wetne się w spływ żebra to mi się to wyłupie już przy naciąganiu folii.

Widziałem że naklejają węgiel na żebra od dołu i góry , może to dzięki temu to sie trzyma kupy może ma ktoś taki model i mógłby zrobić dokładną fotkę będę bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie nakladki na zeberka najlatwiej zrobic w ten sposob ze tkanine weglowa przesaczyc na papierze woskowanym ( taki co zostaje z folii reklamowych po ich odklejeniu ) i przykryc drugin arkuszem , zcisnac pomiedzy jakimis deskami z uzyciem sciskow stolarskich .

Nastepnie zanim utwardzi sie zywica , ale juz mocna zżeluje ( tzn jest twarda ale elastyczna )

Wyciagamy z zaciskow i nie zdejmujac papieru tniemy sobie skalpelem na tak cienkie paseczki jakie chcemy ( tzn takie jak grubosc balsy na zeberka )

POtem zdejmujemy papier i naklejamy na zeberka albo na CA albo na zywice ( paski sa jeszcze miekkie i spokojnie na zywice da sie nakleic.

TAkie skrzydla sa nie do zdarcia a wygladaja bardzo krucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zrób trapez z narysowanego prostokąta (wcześniej zamień go na krzywe - Ctrl+Q) za pomocą ruchomych węzłów (ikona kształtu - F10). Rozrysuj rozmieszszenie żeberek w trapezie za pomocą zwykłych linii (zrób to dokładnie, aby wiedzieć jaka jest ich długość na każdym odcinku trapezu).

Ściągnij sobie z internetu program Profili 2.

W programie wybierz-odszukaj profil, który Ciebie interesuje i po kolei wprowadź dane o długości każdej linii do programu i będziesz miał wygenerowany profil o zadanej długości. Zapisz go jako .dxf a następnie importuj do Corela. I tak każde żeberko. Będziesz miał wszystkie od największego do najmniejszego, które dadzą dokładną zbieżność.

Następnie możesz w Corelu pocienić - zdjąć obrys 2mm, jeżeli planujesz kesony i nakładki na żeberla. To tak w wielkim skrócie - metodą, którą ja stosuję od paru lat i jest moim zdaniem niezawodna - zaprojektowałem i wykonałem tą metodą modele motoszybowców ROXI i ERWIN.

Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, jak opisałem. Na pewno dasz radę.

 

pozdr. Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna metoda dziękuję tylko mi się wydaje że nie trzeba importować każdego profilu wystarczy go zmniejszyć w corelu z zamkiętą kłódką wymiarów.

 

Cały czas dręczy mnie ten spływ czy zrobić go na styk do żeberek czy kombinować z wcieciem w środek (boje się że laser wypali cienkie końce żeber) czy podciąć żeberko od spodu aby węgiel wpasować???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Michau tamte modele są malutkie a to co buduje ma 4metry i u mnie bez węgla 0.7/0.8 na 5 a może 6mm to raczej nie mam co podchodzić więc siłą rzeczy musze się wciąć no chyba że się myle. Plan zakłada budowę skrzydła prostą i mocno węglową metodą natarcie rurka węglowa 3mm

dźwigar to też rurka 12na10 mm węglowa (w częsci środkowej będą dwa takie obok siebie)

dalej dźwigar pomocniczy rurka 6/5mm i spływ taki jak wcześniej rozmawialiśmy wszystkie żebra (2mm balsa)będą mieć nakładki węglowe

coś podobnego do tego

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak mieliście racje po przymiarkach w Corelu wyszło że spływ będzie na styk przu profilu S3021 płaskownik musiał by mieć co naj mniej jeden centymetr żeby udał się go wciąć. Teraz zastanawiam się czy nie udało by mi się wykonać nakładek na żebra z rowingu węglowego bo akurat mam chyba że wiecie gdzie za rozsądną cenę można kupić kawałek tkaniny węglowej 100g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.