Skocz do zawartości

problem z obrotami - regulator czy silnik


K(ae)M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

po 1,5 minutowym locie odkręciło się śmigło, chwila pewnie minęła zanim to zauważyłem, model był akurat na około 30 metrach, więc silnik pewnie chwilę kręcił na maksymalnych obrotach.

 

wylądowałem , założyłem lepsze mocowanie śmigła i chciałem wystartować ponownie ale już nie mogłem.

silnik ma za małe obroty żeby 1,5 kg tego modelu wznieść w powietrze.

Wile prób pokazało że co kilka razy na bardzo małych obrotach kręci się nawet nierównomiernie w drugą stronę. A przy kręceniu na większych nawet czasem sie zatrzymuje.

 

Pakiet tu wykluczam, bez względu na objawy przetestowałem na kilku różnych pakietach - to samo.

 

Pytanie teraz czy to raczej sprawa regulatora czy silnika i czy da się to jakoś sprawdzić bez podmianek jednego i drugiego?

 

(silnik bezszczotkowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam chyba bardzo podobny przykład; mnie na niskim przelocie odkreciło się śmigło. Po założeniu następnego silnik został odciety w locie po ok 2min. Po kolejnej zmianie na śmigło, na którym zawsze latałem podczas startu poszedł dym z silnika....

Regulator mam sprawny bo po zmianie silnika nadal nim latam. Czy ten silnik to nie z ABC-RC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.