Jump to content

Ring: Serwo dynam vs szybowiec DLG


Góra

Recommended Posts

Dziś, Bielsko, Piękna pogoda, ciągła winda nad zaoranym polem :), ostatni popisowy lot z dużą prędkością...

 

Wyrzuciłem rzutka w powietrze, ostry zawrót i... przy zaciagnięciu wysokości na dużej prędkości serwo dynam wyzionłęło ducha...co się stało z modelem zobaczcie sami:

 

Wypadek o którym tutej mowa :)

 

Ogólnie nie polecam serw dynam do niczego bo luzy mają po 2mm w każdą stronę (no prawie)

Model po wypadku calutki (włożyć jakiegoś hiteca na wysokość i latać) TYLKO SERWO nie działa - posypały się tryby i całkowicie unieruchomiły serwo.

 

TO samo przydażyło mi się wcześniej z innym dynamem w tym modelu - luz 3mm na stateczniku pionowym w dlg - przy starcie serwo poszło tak jak to od wysokości... :twisted:

 

A więć PUENTA: do czegoś co potrafi się rozpędźić nie wkładajcie serw DYNAM - bo niekażdy model waży 290g i ma wytrzymałość rzutka...

WARTo inwestować w drozsze ale pewniejsze sprzęty (tearz będę latał tylko na hs55 i ts1118.

Link to comment
Share on other sites

Stanowczo odradzam... rozwalisz model. Poszukaj E-Sky 8g

 

No nie wiem ja stosuje je już od ponad roku i w modelu który obecnie ma więcej kleju niż wungla mimo luzów sprawują się dobrze. Mówię tu o dlg. W modelach zawodniczy używam tylko Ts 1118 i ich większych braci SS 1816.

Mam je też w wildze i paru innych modelach i nic złego z nimi się nie dzieje i nie działo.

Link to comment
Share on other sites

Doman:

 

W tym dlg na lotkach mam hs55 - nie nabrały luzów przez wakacje nawet po tym lądowaniu z filmiku nic a nic - jak dla mnie są całkiem dobre.

 

 

 

A co do modelu to nic się nie stało - nie popsuł się ten hałas przy lądowaniu to odpadające skrzdyło(pusciły śróbki), które to przejęło zdecydowanie większą część sił oraz próbujące się oderwać od laminatu kadłuba serwo wysokości :)

 

Lądowanko miałem już bardziej na plecy niż na brzuch modelu :D

Link to comment
Share on other sites

No nie wiem ja stosuje je już od ponad roku i w modelu który obecnie ma więcej kleju niż wungla mimo luzów sprawują się dobrze.
W tym dlg na lotkach mam hs55 - nie nabrały luzów przez wakacje nawet po tym lądowaniu z filmiku nic a nic - jak dla mnie są całkiem dobre.

Mi padły 2 sztuki... te starsze HS'y są ok, te od jakiegoś roku(może ponad?) są do ****. Koledze Ładziak'owi też padło jedno ostatnio.

Miałem i HS'y i mam E-Sky. E-Sky o dziwo są lepsze lub równe HS-55. Polecam spróbować koszt ~23zł/sztuka, więc 2x taniej niż HS-55... zresztą polecam poszukać, już się wystarczająco naplułem na serwa Hiteca HS-55 i HS-81 :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Mi też padją te nowe niebieskie hs 55 już chyba z 4 szt. są do bani. Więcej ich nie kupie bo szkoda kasy. O dziwo 2szt. starych hs 55 w czarnej obudowie mam już z 3 lata i cykają. Firma zaczeła wypuszczać buble. Wrrrr..... teraz to nie hs 55 tylko blue shit na moje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.