Skocz do zawartości

Ring: Serwo dynam vs szybowiec DLG


Góra

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś, Bielsko, Piękna pogoda, ciągła winda nad zaoranym polem :), ostatni popisowy lot z dużą prędkością...

 

Wyrzuciłem rzutka w powietrze, ostry zawrót i... przy zaciagnięciu wysokości na dużej prędkości serwo dynam wyzionłęło ducha...co się stało z modelem zobaczcie sami:

 

Wypadek o którym tutej mowa :)

 

Ogólnie nie polecam serw dynam do niczego bo luzy mają po 2mm w każdą stronę (no prawie)

Model po wypadku calutki (włożyć jakiegoś hiteca na wysokość i latać) TYLKO SERWO nie działa - posypały się tryby i całkowicie unieruchomiły serwo.

 

TO samo przydażyło mi się wcześniej z innym dynamem w tym modelu - luz 3mm na stateczniku pionowym w dlg - przy starcie serwo poszło tak jak to od wysokości... :twisted:

 

A więć PUENTA: do czegoś co potrafi się rozpędźić nie wkładajcie serw DYNAM - bo niekażdy model waży 290g i ma wytrzymałość rzutka...

WARTo inwestować w drozsze ale pewniejsze sprzęty (tearz będę latał tylko na hs55 i ts1118.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo odradzam... rozwalisz model. Poszukaj E-Sky 8g

 

No nie wiem ja stosuje je już od ponad roku i w modelu który obecnie ma więcej kleju niż wungla mimo luzów sprawują się dobrze. Mówię tu o dlg. W modelach zawodniczy używam tylko Ts 1118 i ich większych braci SS 1816.

Mam je też w wildze i paru innych modelach i nic złego z nimi się nie dzieje i nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doman:

 

W tym dlg na lotkach mam hs55 - nie nabrały luzów przez wakacje nawet po tym lądowaniu z filmiku nic a nic - jak dla mnie są całkiem dobre.

 

 

 

A co do modelu to nic się nie stało - nie popsuł się ten hałas przy lądowaniu to odpadające skrzdyło(pusciły śróbki), które to przejęło zdecydowanie większą część sił oraz próbujące się oderwać od laminatu kadłuba serwo wysokości :)

 

Lądowanko miałem już bardziej na plecy niż na brzuch modelu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ja stosuje je już od ponad roku i w modelu który obecnie ma więcej kleju niż wungla mimo luzów sprawują się dobrze.
W tym dlg na lotkach mam hs55 - nie nabrały luzów przez wakacje nawet po tym lądowaniu z filmiku nic a nic - jak dla mnie są całkiem dobre.

Mi padły 2 sztuki... te starsze HS'y są ok, te od jakiegoś roku(może ponad?) są do ****. Koledze Ładziak'owi też padło jedno ostatnio.

Miałem i HS'y i mam E-Sky. E-Sky o dziwo są lepsze lub równe HS-55. Polecam spróbować koszt ~23zł/sztuka, więc 2x taniej niż HS-55... zresztą polecam poszukać, już się wystarczająco naplułem na serwa Hiteca HS-55 i HS-81 :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.