Skocz do zawartości

Co z pakietem po krótkim lataniu.


RossiQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dopiero zaczynam ogarniać modelarstwo lotnicze i pojawił mi się problem z aku.

Wiem, że nie można doładowywać lipo ale jak z nimi postępować.

Kupiłem aku naładowałem do pełna, oblatałem mój modela ale bardzo krótko no bo kret. No i teraz pytanie co z aku?? Mam ładowarkę acucell 6 n i jest tam jakiś program rozładowania aku ale jak tego używać??

Mam zrobić tak:

- naładować aku do pełna ( jak latam a nie „skącze” go, to zostawić go w takim stanie do następnego latania?)

- po lataniu w ładowarce włączyć program rozładowania i zostawić go rozładowanego do kolejnego latania. Oczywiście przed lataniem naładować.

- Latać, potem rozładować w ładowarce i naładować na max i teraz pozostawić do następnego latania.

 

Jeśli rozładowywać aku w ładowarce to jakim prądem i czy automatycznie się wyłączy?

 

Mam nadzieję, że nie napisałem to zawile :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wyczytałeś, że lipoli nie doładowuje się? To nie są NiCd z efektem pamięci. Doładowuje się, doładowuje. Są szkoły mówiące o przechowywaniu lipoli nie w pełni naładowanych, coś ok 70 %. Ważniejsze jest aby nie katować pakietu do końca, aż odetnie regulator. Najczęściej wtedy któraś cela dostaje bardziej, bo regulator mierzy całkowite napięcie.

Spokojnie zostawiłbym do nastepnego latania. Przeciez nie będzie to za pół roku!! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wyczytałeś, że lipoli nie doładowuje się? To nie są NiCd z efektem pamięci. Doładowuje się, doładowuje. Są szkoły mówiące o przechowywaniu lipoli nie w pełni naładowanych, coś ok 70 %. Ważniejsze jest aby nie katować pakietu do końca, aż odetnie regulator. Najczęściej wtedy któraś cela dostaje bardziej, bo regulator mierzy całkowite napięcie.

Spokojnie zostawiłbym do nastepnego latania. Przeciez nie będzie to za pół roku!! ;)

A jak będzie za pół roku...? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipole modelarskie należy przechowywać się w stanie "storage". Napięcie 3,8 do 3,9 V/ogniwo. Nie przechowywać długotrwale w temperaturach powyżej 20 st. C.

Dla zdrowia akumulatora liczy się ile czasu łącznie w swym całym cyklu życia będzie leżał naładowany na 100% (i w jakiej temperaturze), a nie jak często latam (to inna historia związana z liczbą cykli pracy).

Im dłużej, tym gorzej.

 

W ładowarce masz pewnie program "lipo storage". Prąd możesz nastawić dowolny ale poniżej wartości C rozładowania ciągłego podanego na akumulatorze.

I tak ładowarka bardzo mocno ograniczy tę wartość ze względu na swoje możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja zostawiłem na początku sierpnia naładowany pakiet Pelikan 1100mAh 3S 26C G2. Jakież było moje zdziwienie, kiedy podłączyłem go do modelu kolegi, a model zamiast lecieć wbił się w ziemię. Pakiet przez 4 miesiące używania w akrobacie 3D nie spuchł, nie stracił pojemności a tu taka niespodzianka, trener z nim nie leci... Wystarczyło go zostawić naładowany na dwa miesiące i koniec akumulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.