Skocz do zawartości

Turnigy 9x


waldi1973
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję kolego :) ( Punkcik za pomoc dodany)

 

zaoszczędziłeś mi nerwów :)

 

tak na marginesie - ta aparatura to taki chłam, że nic i nikt mnie nie przekona że jest inaczej.. Niestety przyszlo mi ustawić koledze to "bele co" do modelu i jak zacząłem o 20, to dopiero skończyłem.. Porażka.. Albo taki nietryb jestem.. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło użyć "Szukaj", a nie obarczać aparatury winą za własne problemy ;-)

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=16223&postdays=0&postorder=asc&start=666

A co "jakości" aparatury - obejrzyj ją z softem innym od fabrycznego.

Tia.. Kolega jest fanem Turnigy.. To dobrze.

Owszem - wystarczyło użyć "szukaj".. Ale odpowiedzi w takim stylu nic nie wnoszą. Jak kolega zauważył - już z problemem sobie poradziłem i dodam, że nigdy nikomu nie napisałem czegoś w stylu "to już było poruszane wiele razy", "nie chce ci się szukać", lub powyższe..

Jeśli zalożyłem taki temat, to nie dla tego, że mi się nie chce szukać, tylko dla tego, że zależy mi baardzo na czasie i praktycznie co troszkę lookam do kompa z nadzieją że ktoś podpowie. I odpowiedział..

I już kompletnie nie umiem powiązać Twoich wypowiedzi:

Wystarczyło użyć "Szukaj", a nie obarczać aparatury winą za własne problemy

Cóż.. Problemy.. Każdy je ma - to nie tajemnica. I nie obarczam drogi kolego swoimi problemami aparatury.

To mnie też zastanawia:

A co "jakości" aparatury - obejrzyj ją z softem innym od fabrycznego.

Czy zmiana softu wykluczy wszystkie niedomagania tej aparatury? Czy przez to przysiski bedą chodzić płynniej a jakość się poprawi..? ;D A może tandetny koszyczek na baterie nie bęzie co chwila powodował wyłączenia nadajnika z powodu blokowania się "paluszków" bo za ciasno wchodzą i sprężynki nie mają siły docisnąć baterii do siebie?

Nie wszyscy znają te poważne dolegliwości (nieraz z ograniczonym zasięgiem włącznie) i kupując taki sprzęt ubijają modele za cenę nieraz kilka razy wyższą niż ten chłam Turnigy.

Nie każdy będzie obeznany z Turnigy jak Ty - drogi kolego i trzeba to umieć zrozumieć.

I powiem Ci, że bujany w kaloszu nie jestem, a problemy z ustawienieniem miałem..

Miałem do czynienia z rożnymi nadajnikami, ale Turnigy - to sprzęt zdecydowanie najgorszy a już na pewno nie dla początkujących.

 

Ok. Mozna zainwestować w pakiet, można wgrać nowy soft. Można też wymienić moduł (pod warunkiem, że utniemy kabel antenowy który nie pozwoli wyjąć modułu oryginalnego..

Ale jaki to ma sens? Po zabiegach "ulepszających" Turnigy zaczyna kosztowac tyle, co używany MX..

 

Czy kolega używał kiedyś Futaby, albo JR'a..? Nie..? To polecam.. Tam nie trzeba zmieniać softu żeby radio było przyjazne a menu intuicyjne.

 

Faktem jest - i ja to rozumiem - że ta aparatura jest powszechnie lubiana i bardzo popularna wśród naszych kolegów, jednak każdy modelarz z dużym stażem wie, że lepiej zainwestować w lepszy sprzęt..

Nie będę tutaj się rozwodził nad tematem bo nie warto.

 

..Tyle by wystarczyło i byłbym szczęśliwy: ;)

Po dość wylewnym komentarzu Twojej (uszczypliwej?) odpowiedzi na moja prośbę o pomoc uważam temat za zamknięty.

Jeśli w jakimś - nawet najmniejszym stopniu cię uraziłem, to bardzo przepraszam. Nie to miałem na celu.

 

Niestety takie odpowiedzi na prośbę o pomoc, poradę irytują mnie bardzo, gdyż forum jest od tego, żeby sobie pomagać a nie insynuować, że przyczyną trudności jakie napotkałem są własne problemy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turnigy 9x - 40$

Komplet moduł FRSky DJT z ośmiokanałowym odbiornikiem z telemetrią - 52$

Pakiet Life 1800mAh - 10$

 

Rezultat? Za 102$ plus przesyłka, czyli obecnie jakieś 332,- PLN mamy ośmiokanałowe radio z komputerem, telemetrią i bardzo dobrej jakości linkiem o mocy 60mW i zasięgu około 4km.

Bardzo proszę zaproponuj sensowną alternatywę dla nastolatka napalonego na RC i nie mającego szczęścia posiadać zbyt zamożnych rodziców. Pewnie wyjdzie coś o połowę droższego i na dodatek z biednymi pięcioma kanałami. Obecnie w drugim modelu w karierze używam sześciu kanałów (2xlotki, klapy, wysokość, kierunek, silnik), w kolejnym może dojdzie hamulec aero albo inna przydatna funkcja, ile wtedy będzie mnie kosztował "markowy" nadajnik który spełni te wymagania? Ile będą kosztować dodatkowe odbiorniki do niego?

 

Ja wiem, że Maserati jest świetnym autem i że "warto zainwestować" ale póki co jeżdżę Mazdą i latam na T9x, do tej pory bez incydentów i da się z tym jakoś żyć, pomimo że nastolatkiem już niestety nie jestem. I do tej pory używam fabrycznego softu, który faktycznie bywa miejscami głupawy (np wartości zwiększa się lewym przyciskiem, a odejmuje prawym), ale większość potrzebnych rzeczy idzie w nim ustawić. Wydaje mi się że twoje narzekania są spowodowane głównie tym, że nie chciało Ci się zaglądnąć do instrukcji, a już z bindowaniem odbiornika, to nie wiem jaki można mieć kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jestem za 9x, używam jej w dosyć dużym modelu, i mnie nie zawiodła. Ustawianie jej rozpracowałem do tego poziomu że pomagam ustawiać ją innym.

W przyszłości zmiana na RadioClone, do tego FrSky i będzie aparatura której chyba długo nie zmienię.

 

Nie marzę nawet o zmianie na Futabe, po pierwsze za dużo kosztuje, po drugie po co skoro mam świetną 9x?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vowthyn, - dolicz jeszcze przesyłkę około 100zł i robi się z tego wartość porządnej aparatury. Może nie nowej, ale o niebo pewniejszej.

Pytasz jaki można mieć kłopot z bindowaniem..? Ano można skoro miałem.. Może to i wynika to jak już pisałem na początku z mojej "nietrybliwości", ale w żadnym wypadku nie z lenistwa. Powołujesz się na instrukcję..? Zgoda. Ale sam wiesz, że najczęściej do tak wspaniałego sprzętu instrukcji w zestawie niema.. Jedynie internet a i nie zawsze, bo są instrukcje - tak na szybko - do modelu z modułem 35mHz.. I stąd padło moje pytanie o sposób bindowania.. Czy to takie oburzająco dziwne..?

A jak to jest powiedz, żeby kompletny sprzęt był tańszy od samego modułu? :)

No i przeczytaj dokładnie to, co pisałem kilka postów wyżej:

"Faktem jest - i ja to rozumiem - że ta aparatura jest powszechnie lubiana i bardzo popularna wśród naszych kolegów, jednak każdy modelarz z dużym stażem wie, że lepiej zainwestować w lepszy sprzęt.. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vowthyn, - dolicz jeszcze przesyłkę około 100zł i robi się z tego wartość porządnej aparatury. Może nie nowej, ale o niebo pewniejszej.

Proszę o konkrety - pokaż mi radio dorównujące T9x funkcjonalnością (ośmiokanałowe z komputerem), nie musi być nowe, nie musi mieć nawet tej telemetrii i 2,4GHz.

I proszę powiedz mi co jest "niepewnego" w duecie T9x+ FRSky? Radzę poczytać opinie na RCGroups na temat tego linka, porównać do FASST'a Futaby i wyciągnąć wnioski.

 

Powołujesz się na instrukcję..? Zgoda. Ale sam wiesz, że najczęściej do tak wspaniałego sprzętu instrukcji w zestawie niema.. Jedynie internet a i nie zawsze

Witamy w XXI wieku. Ściągnięcie PDFa zajmuje kilka sekund i nie stanowi żadnego problemu, a wydruk papierowej instrukcji podraża koszty produkcji. Taka jest rzeczywistość i nie tylko producent T9x tak robi, rozejrzyj się.

 

Czy to takie oburzająco dziwne..?

 

Nie. Dziwne (a w zasadzie typowe) jest to, że zjechałeś z góry do dołu radio, które miałeś w rękach pewnie niecałą godzinę porównując je z zupełnie inną półką. Jak właściciel Mercedesa E klasy, który pogardliwie opowiada jaki ten Ford Fiesta jest beznadziejny i w ogóle nie nadaje się do jazdy, nie ma klimatronika ani podgrzewanych foteli. Wyczuwasz klimat?

 

A jak to jest powiedz, żeby kompletny sprzęt był tańszy od samego modułu? :)

 

A co mnie obchodzi jaka jest proporcja cenowa? Dla mnie istotne jest że za ogólną śmiesznie niską cenę dostaję konkretne możliwości. Niech nadajnik sobie kosztuje 10,-PLN a moduł 320,- Jakie to ma znaczenie dla efektu końcowego?? :crazy: Dla mnie ważne jest bezstresowe bezpieczne latanie bez strachu o zasięg i zakłócenia i ten zestaw mi to zapewnia. (W zasadzie z oryginalnym modułem też nie miałem kłopotów, zmieniłem "na wszelki wypadek" przy zmianie modelu, bo jestem lekkim paranoikiem, który ma zwyczaj "dmuchania na zimne"). Nie muszę mieć paska Futaby, ani Multiplexa żeby się nad nim masturbować. A jak zakładam go na szyję, to i tak nie widzę co jest na nim napisane, bo całą uwagę skupiam na modelu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turnigy używam od roku, nigdy nie zabrakło mi funkcji a pojęcie mixer nie jest mi obce :wink: . Do softu turnigy trzeba się przyzwyczaić jak do softu każdego innego producenta. Początkowo koledzy z lotniska pytali mnie się dlaczego latam na takim "gównie". Podobno modele na tym spadają i takie tam a ja już latam rok bez awarii. Teraz po przeleceniu menu sami mówią ze nie myśleli ze to radyjko ma tak dużo funkcji. Do 800zł nie znajdę konkurenta dla turnigy więc zdaje się że dziewiątka zostanie ze mną na dłużej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo koledzy z lotniska pytali mnie się dlaczego latam na takim "gównie". Podobno modele na tym spadają i takie tam

ja posiadam 9x od nie dawna i nie miałem żadnych problemów z apką by samolot spadł jak spadł zaliczył kreta to tylko z mojej winy :oops:

 

Ja podobnie jestem za 9x, używam jej w dosyć dużym modelu, i mnie nie zawiodła. Ustawianie jej rozpracowałem do tego poziomu że pomagam ustawiać ją innym.

W przyszłości zmiana na RadioClone, do tego FrSky i będzie aparatura której chyba długo nie zmienię.

 

Nie marzę nawet o zmianie na Futabe, po pierwsze za dużo kosztuje, po drugie po co skoro mam świetną 9x?

 

Pozdrawiam

Zgodzę się że rozpracowałeś 9x w ten sposób że innym pomagasz bo nie raz mi pomogłeś za to wielkie dzięki :) też posiadam 9x i nie narzekam :D choć jeszcze nie mam jej do końca rozpracowanie ale z czasem się nauczę :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie musisz aż tak dosadnie opisywać co robisz na widok paska :)

 

Nie muszę mieć paska Futaby, ani Multiplexa żeby się nad nim masturbować

Przypominam ci, że każdy ma prawo do oceny i może to dla ciebie okrutne - ale sporo ludzi jest podobnego zdania co ja.

 

A jak zakładam go na szyję, to i tak nie widzę co jest na nim napisane, bo całą uwagę skupiam na modelu

No tak. Święta racja. A czemu jeździsz Mazdą a nie dużym Fiatem..? - Przecież jest tańszy i niezawodny..

Czujesz klimat..?

 

A wracając do tego chłamu:

Niestety muszę cię zaskoczyć, bo miewałem to coś w rękach dość często. Ustawiałem heli na tej aparaturze i kilka modeli samolotów z F-14 włącznie ( z tym ostatnim miałem problem z bindowaniem, gdyż we wcześniejszych przypadkach sprzęt był zbindowany). I ilekroć przyszło coś ustawić, to niestety "czytelność" menu w mojej ocenie coraz bardziej pogrążała tą aparaturę.

taka jest moja opinia..

I jeszcze raz ci powtórzę (ale w łatwiejszej do zrozumienia formie) bo chyba nie zakumałeś:

Turnigy będzie miała zwolenników wśród młodzieży (i nie tylko) i to normalne. Szanuje to. Wiem, że użytkownicy będą ją bronić ( z tobą na czele), bo prawdopodobnie nie mieli możliwości polatać na sprzęcie naprawdę dobrym.

 

I żeby było jasne - nie zawsze miałem prządne radio. I w myśl słów sprzed 25lat mojego instruktora - "w modelarstwie nie ma półśrodków, więc Supranara odłóż na półkę i weź się za uwięź.."

Swoje obecne radio drogi kolego kupiłem po wielu wyrzeczeniach o których nie masz pojęcia i nie o pasek tutaj chodziło.. Kumasz..?

 

Uważam, że dalsze "przepychanki" na temat tego radia nie mają sensu.. A jeśli chcesz podyskutować - zapraszam na priv'a..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, to nie są przepychanki tylko jak do tej pory zupełnie kulturalna dyskusja. Biorę pod uwagę, że forum internetowe jest medium ułomnym bo z samego tekstu ciężko wydumać emocje jakie towarzyszą konkretnej wypowiedzi, ale zapewniam Cię, że nie miałem na celu wdawać się w jakieś pyskówki. Szanuję Twoje zdanie, ale pozwalam sobie nie zgadzać się z nim. Zwłaszcza, że nie odpowiedziałeś konkretnie na ani jedno moje pytanie zadane wprost w poprzednim poście.

 

No tak. Święta racja. A czemu jeździsz Mazdą a nie dużym Fiatem..? - Przecież jest tańszy i niezawodny..

 

Bo Mazda ma ABS, wspomaganie, klimatyzację, elektryczne szyby i kilka innych bajerów, których "kredens" nie posiada :-) Tak samo, jak T9x + FRSky ma 8 kanałów, komputer z pamięcią 8 modeli, 2,4GHz, telemetrię, sporo mikserów i kilka innych przydatnych bajerów.

 

Podsumowując meritum całej dyskusji - nikt tutaj nie twierdzi, że T9x to aparatura najlepsza i w ogóle wypas jakich mało. Próbuję Ci tylko powiedzieć że jest to nadajnik, który w swoim przedziale cenowym (i jeszcze trochę powyżej) nie posiada żadnej sensownej konkurencji (ani "markowej", ani "chińszczyzny") dorównującej mu funkcjonalnością, możliwościami rozbudowy. Oczywistą sprawą jest, że T9x to nadajnik klasy budżetowej , ale jako sprzęt tzw. "entry level", czyli dla początkującego adepta RC jest bezkonkurencyjny, bo ilość kanałów i funkcji jakie oferuje wystarczy na o wiele dłużej, niż pierwszy 2, czy 3 modele. Jako taki oferuje miażdżący stosunek ceny do możliwości i dlatego opłaca się przymknąć oko na jego wady (które niewątpliwie posiada - kiepski soft, kretyński koszyczek na baterie czy słaby moduł fabryczny).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, to nie są przepychanki tylko jak do tej pory zupełnie kulturalna dyskusja. Biorę pod uwagę, że forum internetowe jest medium ułomnym bo z samego tekstu ciężko wydumać emocje jakie towarzyszą konkretnej wypowiedzi, ale zapewniam Cię, że nie miałem na celu wdawać się w jakieś pyskówki. Szanuję Twoje zdanie, ale pozwalam sobie nie zgadzać się z nim. Zwłaszcza, że nie odpowiedziałeś konkretnie na ani jedno moje pytanie zadane wprost w poprzednim poście.

 

Podsumowując meritum całej dyskusji - nikt tutaj nie twierdzi, że T9x to aparatura najlepsza i w ogóle wypas jakich mało. Próbuję Ci tylko powiedzieć że jest to nadajnik, który w swoim przedziale cenowym (i jeszcze trochę powyżej) nie posiada żadnej sensownej konkurencji (ani "markowej", ani "chińszczyzny") dorównującej mu funkcjonalnością, możliwościami rozbudowy. Oczywistą sprawą jest, że T9x to nadajnik klasy budżetowej , ale jako sprzęt tzw. "entry level", czyli dla początkującego adepta RC jest bezkonkurencyjny, bo ilość kanałów i funkcji jakie oferuje wystarczy na o wiele dłużej, niż pierwszy 2, czy 3 modele. Jako taki oferuje miażdżący stosunek ceny do możliwości i dlatego opłaca się przymknąć oko na jego wady (które niewątpliwie posiada - kiepski soft, kretyński koszyczek na baterie czy słaby moduł fabryczny).

 

Pozdrawiam.

No i zgadzam się z toba w całej rozciągłości.. :)

Doszliśmy do konsensusu z czego jestem zadowolony :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako taki oferuje miażdżący stosunek ceny do możliwości i dlatego opłaca się przymknąć oko na jego wady (które niewątpliwie posiada - kiepski soft, kretyński koszyczek na baterie czy słaby moduł fabryczny).

...które to zresztą wady, jak napisałeś wcześniej, da się w prosty (i tani) sposób usunąć :-)

pozdro :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.