Skocz do zawartości

Aparatura z helikoptera Walkera - czy da się wykorzystać?


M52

Rekomendowane odpowiedzi

Częstotliwość i kanał aparatury + protokół komunikacji. Wg tego - wybrać odpowiedni odbiornik.

 

Jest to pytanie na zasadzie - mam samochód, poleciało mi łożysko... Trochę mało danych.

Jeżeli to 27/35/40MHz - kupić odbiornik z odpowiednim kwarcem dla kanału aparatury, lub z syntezą.

 

Jeżeli 2,4GHz - odbiornik obsługujący dany protokół komunikacji i zbindować wg instrukcji z nadajnikiem.

 

Mając odbiornik i nadajnik pracujące razem - pozostaje wybrać model, dokupić napęd, serwa i regulator.

 

Jednak i tak jest to tylko aparatura z zestawu do małego śmigłowca. Takie nadajniki są z reguły słabej jakości i często mają fabrycznie ograniczony zasięg (mały model pokojowy nie potrzebuje kilkuset metrów zasięgu).

 

Jeżeli chciałbyś się zająć poważniej modelami RC, lepiej już pomyśleć o aparaturze z komputerem. Choćby nawet takiej jak Turnigy 9X, jeżeli nie stać cię na lepszy produkt.

Można też kupić używaną, z drugiej ręki - będzie tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg sprawdź na dworze, oczywiście nie w locie ;), tylko czy serwa działają.

Wg wujka google potrzebujesz dokupić odbiornik RX-2411 / RX-2410 / RX-2401

http://www.helikoptery-rc.pl/510-receiver-rx2410-p-1534.html tylko drogi bardzo.

Jest oczywiście do zrobienia, ale może lepiej poczekac na powaaaażną kraksę i pobrac organy :) z heli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za odpowiedzi. Cena odbiornika rzeczywiście powala.

Uzupełniłem posiadane informacje: nadajnik WK-0408 4 kanałowy. 35MHz. Podobno ma jakieś miksery, instrukcji oczywiście nie mam i nie znalazłem w necie. Nie wiem do czego służą w nim przełączniki widoczne na górze, nie wiem też, jak go podłączyć do współpracy z symulatorem. FMS już mam.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną aparaturę walkera (trochę bardziej zaawansowaną).

Niewiele da się z niej wycisnąć... Miksery są chyba wbudowane na stałe.

Chodzą słuchy, że daje się ją zmusić do współpracy z odbiornikami HiTeca i JR (oczywiście trzeba dobrać kwarce). Ja próbowałem z jakimś odbiornikiem Made In China i działać nie chciała.

 

Co do FMS możesz poczytać tutaj:

http://www.etheli.com/simulator/simulator.html

http://www.preflightsim.com/wd4chmod.HTM

 

Jest szansa, że coś zadziała, chociaż pewne to to nie jest...

 

Ogólnie te aparatury to trochę porażka :)

 

Udało mi się jej pozbyć (z dużą ulgą ;] ) na Allegro za tyle samo, za ile ją kupiłem (będąc zupełnym ignorantem, zielonym w tym temacie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.