Skocz do zawartości

Homemade Jet Engines


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mnie też interesuje ten temat nawet bardzo trochę sam kombinuje ale bez specjalnych sukcesów. Prawda jest taka że ciężko jest zrobić takie coś bez lepszej tokarki. Patryku możemy na pw pogadać przedyskutować poszukać razem żeby nie zaśmiecać forum :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale pierw odblokuj prywatne wiadomości :wink:

Co do parownic, to są rurki w których jest podawane paliwo przez cieńsze rurki paliwowe, i w tych parownicach paliwo miesza się z powietrzem?

Tu pytanie o parownice w postaci obrazka:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jakiś czas temu taki filmik

I moje dwa pytania :mrgreen:

1 Czy to ma szanse działać poprawnie czy ten płomień raczej nic nie zmienia, to znaczy że cała turbina jest dla ''szpanu'' i taki sam efekt można osiągnąć bez spalani paliwa.

2 Gdyby to działało czy tej wielkości turbina była by w stanie ''uciągnąć'' jakiś mały model

 

Pytam bo nie wiem czy dalej zagłębiać się w ten temat a takie rozmiary turbiny i zasilanie prawdopodobnie Butanem jest po prostu na każdą kieszeń i nie wymaga jakiś wieloosiowych tokarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no chyba będę musiał prosić moderatora o usunięcie tematu, bo to nie ma sensu, nikt nie ma ochoty pomagać bachorom, bo jeszcze krzywdę sobie zrobią, za każdym razem ktoś mi wmawia że z powodu wieku nie uda mi się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak najlepsze to że potem jest że młodzież jest pusta i zajęcia nie może sobie znaleźć :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Zostaje nam kombinować na własna rękę... ale tak żeby tej ręki nie stracić. Co do wieku to faktycznie raczej nie mamy szans czegoś takiego samemu zrobić co nie oznacza że za kilka lat nie będziemy, a wiedza nie zginie nam z głów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no chyba będę musiał prosić moderatora o usunięcie tematu, bo to nie ma sensu, nikt nie ma ochoty pomagać bachorom, bo jeszcze krzywdę sobie zrobią, za każdym razem ktoś mi wmawia że z powodu wieku nie uda mi się...

Nie rób z siebie ofiary losu

1. Na palcach można policzyć ilość polaków w Polsce znających się na temacie turbin modelarskich i raczej mało z nich jest na forum.

2. Gogle nie gryzie, a i podszkolić angielski się przyda, poszukać po necie, swego czsu znalazłem stronę modelarni w Poznaniu goście z niej robią właśnie modelarskie turbiny, było tam dużo o zasadzie działania i dość szczegółowo opisana konstrukcja, można poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam wypalił o jakimś braku wiedzy czy coś tam. Znowu kolega który ma naście lat życia ale doświadczenie modelarskie pewnie 150letnie w budowaniu czegokolwiek !! A nie przyszło wam do głowy że nikt szybko nie odpowie że czasu nie ma że zadał pytanie i też nie dostał odpowiedzi że to o co pytał łatwo jest znaleźć . Wystarczy tylko co? a chcieć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.