Skocz do zawartości

Homemade Jet Engines


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki Rob, leci plus.

Chyba się trochę nie zrozumieliśmy, ja chce się dowiedzieć jak zrobić silnik który ma mały ciąg ale ma działać, tak dla frajdy, mi nie chodzi o super silnik z 15 kg ciągu...

Ponawiam moje pytania z 2 str, związane z parownicami i komorą spalania, oraz nowe, czemu sprężarka(to na przodzie co zasysa powietrze) od prawdziwej turbiny ma taki kształt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. czemu sprężarka(to na przodzie co zasysa powietrze) od prawdziwej turbiny ma taki kształt?

Silniki ze sprężarką odśrodkową są łatwiejsze w modelarskiej produkcji a w dużym lotnictwie chyba już nie stosowane , wyprały je silniki ze sprężarką osiową.

 

Poczytaj o silnikach ze sprężarką osiową i odśrodkową http://www.samoloty.pl/index.php/napdy-lotnicze/silniki-turboodrzutowe-generacji-1?start=1 Odmian silników odrzutowych jest trochę. Tu masz silnik turbowentylatorowy http://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_turbowentylatorowy Nie podejrzewam żebyś bez chociażby tokarki zbliżył się do wykonania silnika odrzutowego. W Twoim wieku też realizowałem dziwne pomysły i zamiast przystąpiłem do czegokolwiek przeszukiwałem literaturę a internetu nie było wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na turbinach modelarskich ani dużych w ogóle, ale myślę sobie że jest jakiś powód dla którego przemysł modelarski produkuje je od niedawna a nie od lat 50-ciu. Wydaje mi sie że ten powód skutecznie uniemożliwia wykonanie "w domu" turbiny zdolnej napedzać model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.