Skocz do zawartości

"Tani" depronowiec 1000mm z mozliwoscia zawisu


Alianora

Rekomendowane odpowiedzi

Nosi mnie strasznie bo chcialbym wiecej latac a nie mam jak. Latanie moim korsarzem to mala wyprawa (spakowac wszystko do samochodu, wyjechac za miasto, zmontowac do kupy, zatankowac... a czas leci). Wpadlem wiec na pomysl elektrycznego depronka (podoba mi sie dwuplatowy troll), ktorym moglbym polatac przed blokiem. Plany trolla mam (F3A-I Troll by J.C. Spillmann) - pozostal zakup depronu i... no wlasnie: co jeszcze musze kupic? Jaki silnik? Jakie inne podzespoly?

 

EDIT:

Zalezy mi na tym, zeby model byl w stanie zawisnac na smigle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć mój kolega robi depronowce na silnik 3f nawet ten tower pro jak ma być tylko tak i stawał na zawisie bo posiada tower pro z li-pol hitec 5 i micro serwach np tower pro 90 można kupić silnik razem z regulatorem na modele sklep serwa też są samolot jeśli takie ci odpowaida to jak się coś dowiem to napisze narazie tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak popatrzylem po sklepie i wybralem na razie:

Serwa E-Sky EK2-0500 8g - 3 sztuki

Odbiornik Hitec - HFS-05 MS 35 MHz 8,6g - nie mam pojecia czy to z syntezna czy bez... Wolalbym z synteza i taki, ktory nie bedzie mial problemow z moim Cockpitem.

 

Zostaje mi silnik, regulator, pakiet i materialy do budowy (ze depron to wiem... ale co jeszcze??)

 

baczek, ten link nie ma prawa zadzialac... poklikaj po stronie i popatrz co sie dzieje z adresem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak.. latam czasami modelem od kumpla. Edge 540 z depronu. 1m rozpietosci. Napęd to jakis Dualsky, pakiet zasilający 3s 1320 mAh, odbiornik HFS 05 MS (na pewno bez syntezy , nie za tę cenę ;) ) serwa Conrad 05. Calosc waży z 400g do lotu i wisi na śmigle na pół gazu. Z depronu tam jest wszystko prócz firewalla i dźwigienek na sterach. Lata b. wolno i jest przyjemny w pilotażu. Tylko latać trzeba przy malym wietrze, a lepiej w ogole bez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbiornik HFS 05 MS (na pewno bez syntezy , nie za tę cenę ;) )

Jakos przezyje :D

 

Z depronu tam jest wszystko prócz firewalla

Firewall to jest "to cos" do czego mocuje sie silnik? Nie bede musial sotsowac wzmocnien weglowych na krawedziach natarcia?

 

Napęd to jakis Dualsky

Kurcze za duzo tego "jakis" :D Nie mam bladego pojecia o silnikach elektrycznych :/

Wiem, ze bezszczotkowy bedzie lepszy... teraz pytanie czy zwykly czy 3fazowy? I czy bezszczotkowiec nie implikuje trzech faz?

 

pakiet zasilający 3s 1320 mAh

3s = ??

FULLYMAX 11,1V 1350 mAh 20C moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pakiet zasilający 3s 1320 mAh

3s = ??

FULLYMAX 11,1V 1350 mAh 20C moze byc?

 

Może być : ze swojej strony polecam ten pakiecik mam go od jakiegoś czasu i nie mam z nim żadnych problemów. Napięcia na poszczególnych celach trzymają się od początku ( około 15 ładowań ) na tym samym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firewall = wręga silnikowa. Dobrze kojarzysz.

Dualsky, to silnik bezszczotkowy, nie wiem czy istnieja 3fazowe silniki szczotkowe (chyba to by bylo cięzko wykonalne technicznie). Mysle, ze taki zestaw http://nastik.pl/modele-550g-p-1098.html bylby bardzo dobry.

Co znaczy implikuje? ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli planujesz pakiet 3s 1350 , serwa 9g, odbiornik 9g to przewidywana waga modelu wyjdzie ci w okolicach 350-400g wiec zeby spokojnie robic zawis potrzebujesz silniczka o ciagu 700-800g zeby nawet do konca baterii byl w stanie utrzymac model. w tej wadze to raczej tylo pianka 6mm.

 

Jesli moge ci polecic to proponowalbym model w okolicach 200-250g. powinienes miec z niego zdecydowanie wiecej radosci. Bedzie zwrotniejszy i wolniejszy. Wystarczy ci do tego znacznie lzejsze i tansze ogniwo 2s oraz lzejszy silnik o ciagu 400-500g. Zrobisz go z pianki 3mm lub 6mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy implikuje? ;P

Taki wyraz podobny do abstrachuje... Choc ten tez sprawia sporo trudnosci bo druga czesc rozumie kazdy ale abstra to tak niekoniecznie :D

 

hmmm.. ale ty sie nie pytales na powaznie??

http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2465925

 

Jesli moge ci polecic to proponowalbym model w okolicach 200-250g.

Wage modelu chyba tez implikuje rozmiar... 250g da sie osiagnac przy rozpietosci 1m?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się i to nawet z depronu 6mm :] wiem bo mam model 94cm rozp. i 220g. z 6mm depronu, tylko ja tam mam pakiet 350mAh, silnik z CD-kiszkowaty(waży 39g :shock: i ma mało ciągu bo model nie wisi na śmigle lecz lekko opada), regiel 12A i 3 serva e-sky.

Jeśli by zastosować "dzwonka " 24g. , pakiet 640mAh 2S, lub 3S, regiel 12A i 3x e-sky 8g. to waga "bebechów" nie przekroczy 120g. i Ci zostaje 130g. na model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tak schodząc z wagą dojdziemy do etapu w którym Alianora bedzie mial super lekki model o tak duzej powierzchni, ze byle pierdnięcie komara mu go zwali na skrzydło ;)

 

Wiec moze ciezszy model z mocniejszym cilnikiem?

Cos takiego:

http://modele.sklep.pl/product_info.php?cPath=27_147&products_id=1472

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESA to elektryczny Aircombat - modele mysliwcow z EPP, depronu chyba. Nie wiem dokladnie, nie bawilem sie w to. Ale tu na forum pod haslem ESA znajdziesz troche danych. Ja Ci powiem tak : moj 400g Edge 1m rozpietosci lata fajnie, mozna na pakiecie 20 minut szaleć, ale przy bezwietrznej pogodzie. Jak wieje troche to jest ok jeszcze. Jak wieje mocniej - masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.