Skocz do zawartości

Depronowa delta.


universal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam silnik z CD i mam już zbudowaną delte z serwami odbiornikiem i pakietem 6V oraz odbiornik turnigy 9x (5,5V).

Teraz pytanie jest następujący czy ten silnik da się bez regulatora podłączyć żeby działał po prostu na max. obrotach albo żeby nie działał wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie jest następujący czy ten silnik da się bez regulatora podłączyć żeby działał po prostu na max. obrotach albo żeby nie działał wcale

da sie jesli jest szczotkowy! tylko po co tak? nie bedziesz mial regulacji nad obrotami i nie wiem jak go polaczysz z odbiornikiem?? a jak bedziesz latał na max obrotach to domysl sie co sie moze stac? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam silnik z CD

Hmm -mam nadzieje że piszesz o silniku typu CD lub przebudowanym z napędu .......bo z dalszych twoich wypowiedzi wygląda że masz napęd naprawdę z czytnika płyt--no niestety to nie zadziała - to jeszcze nie silnik modelarski póki nie wymienisz magnesów i nie zmienisz uzwojenia.....taniej kupić silnik 3F czyli 3fazowy (podłącz taki silnik do prądu stałego :D ) regulator przetwarza prąd i nie tylko reguluje obrotami silnika ale również potrzebny nawet po to by jego układ BEC zasilał odbiornik i serwa odpowiednim napięciem (chyba że zrobisz oddzielne zasilanie ) nie mówiąc o odcięciu silnika przy spadku napięcia na pakiecie by móc wylądować na działających sterach i by nie rozładować pakietu poniżej pewnych wartości.

 

CZYLI BEZ REGLERA-KUPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Patrz mam cały napęd cd to tam niema regulatora jakoś to działać tam musi więc tam musi być coś do wyciągnięcia żeby działał.

Jest. Na tej ładnej, zielonek płytce z setkami małych kostek. :wink:

W CD jest silnik krokowy. Z silnikiem bezszczotkowym ma tyle wspólnego, że też potrzebuje sterownika oraz ma podobną budowę MECHANICZNĄ.

Da się go przerobić, ale to będzie kosztować więcej i da gorsze rezultaty niż zakup silnika BL w sklepie.

Emaxa 2812 można dostać za 35zł.

 

Regulator niestety będzie potrzebny, podobnie jak pakiet o napięciu co najmniej 7,4V i oczywiście dużej wydajności prądowej. 4 paluszki to niestety nie ta bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.