Skocz do zawartości

Różnice śmigieł o tych samych parametrach


polch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś nie znalazłem tego o co chciałbym zapytać więc pozwoliłem sobie na nowy temat(jak nie ten dział proszę o przeniesienie)

Mianowicie chodzi mi o różnice w śmigłach różnych producentów, konkretnie o 10x4,7, T.PRO; GWS; APC.

Poza ceną są jakieś, któreś z nich jest wytrzymalsze, bardziej elastyczne, czy ja wiem co jeszcze?

Złamałem śmigło APC (pierwsze ale z pewnością nie ostatnie :P ) i muszę zamówić kilka na zapas, więc zastanawiam się które z powyższych.

Jedno już wiem - na początek muszę wymienić piastę na tą z gumą, a skręcaną odstawić na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Pawle, sprawność śmigła oczywiście... Zależy też jakie śmigło ,do danego silnika, bo jednak Taki emax 2822 będzie miał trudniej obrócić śmiglo APC 10x4,7 niż gws o tym samym rozmiarze... Druga sprawa Cena i to co napisałeś. Trzeba dobrać tak śmigło, aby Tobie się podobało jak i modelowi (silnikowi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście bardzo się podobało jak lata model właśnie z 2822 na APC, ale z kolei nie podoba mi się "kruchość" tego śmigiełka. Pewnie zrobię tak, że kupię po jednym z w/w i zobaczę jak model będzie na nich śmigał. Oczywiście o ile lot będzie trwał wystarczająco długo (czyt. dłużej niż 30sek) ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ te śmigła nie nadają się do takiego celu i już...... nie po to są projektowane i nie na takim mocowaniu otrzymują swoje maksymalne osiągi. Zwykle są to śmigła o grubym łożu

co nie sprzyja mocowaniu ich na prop saverach dodatkowo są bardzo ciężkie jak na tej wielkości śmigła przez co podejrzewam były by problemy z utrzymaniem się śmigła na saverze. To są po prostu śmigła które powinny sztywno siedzieć na wale mieć 0 jakichkolwiek luzów bo są jak pisałem ciężkie i twarde mocowanie na o-ringi czy gumki przy śmigle APC 10'' było by trochę niebezpieczne. Moje doświadczenie to 3 lata latania na tych śmigłach.

 

polch- Polecam Ci śmigło składane jakiś lepszy kołpaczek łopatki Cam prop i masz napęd nie do zdarcia ale wtedy łopatki już bardziej 12'' skoro APC zalecają 11''.

Od razu mówię to też sprawdziłem bo zaraz znajdzie się ktoś złośliwy i zarzuci mi herezje. Z mich doświadczeń wynika że śmigło składane może być spokojnie o 1'' większe od maksymalnego zalecanego śmigła APC o tym samym skoku. Silniki moje silniki w takim układzie pobierały tyle samo lub nieznacznie mniej prądu co na APC.

Jest to spowodowane prawdopodobnie bardziej aerodynamiczną konstrukcją śmigła składanego i jego mniejszą masą oraz ogólnie lżejszą budową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakieś wyjaśnienie. Zaczynam dopiero latanie i znakomita większość problemów z tym związanych to dla mnie nowość. Mam http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=45553'>ten model i do niego raczej składane śmigło się nie nada... Co w takim razie polecałbyś do niej, żeby śmigło się nie łamało tak łatwo, a pracowało tak sprawnie jak APC?

Wiem cza się nauczyć latać, kretów nie gonić i problem zniknie :wink: a zanim to nastąpi co? Wiadro śmigiełek i kilka silników na wymianę?

Znalazłem taką piastę PS pod GWS i APC - może to będzie dobrym rozwiązaniem skoro jest PS pod śmigło APC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie znalazłem tego o co chciałbym zapytać więc pozwoliłem sobie na nowy temat(jak nie ten dział proszę o przeniesienie)

Mianowicie chodzi mi o różnice w śmigłach różnych producentów, konkretnie o 10x4,7, T.PRO; GWS; APC.

Poza ceną są jakieś, któreś z nich jest wytrzymalsze, bardziej elastyczne, czy ja wiem co jeszcze?

Złamałem śmigło APC (pierwsze ale z pewnością nie ostatnie :D ) i muszę zamówić kilka na zapas, więc zastanawiam się które z powyższych.

Jedno już wiem - na początek muszę wymienić piastę na tą z gumą, a skręcaną odstawić na razie.

Bierzesz prop-saver i śmigło GWS 10x4,7SF i masz bezproblemowe latanie na emax cf2822.

Tylko uwaga: Właściwie załóż śmigło na propsaver, bo cześć osób robi to źle i śmigło nie ma możliwości wyginania się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ten PS z linka wyżej to nie będzie pasować do emaxa cf2822.

Ten PS jest przykręcany do silnika a potrzebujesz z dziurka na oś, jak ten

http://www.rc4max.com/piasta_do_smigiel_gws_3mm,1422,18587.html

 

Z dedykacją PS do konkretnego śmigła to chodzi o to przetoczenie co jest na górze aby ładnie wpasowało się w śmigło, chodzi o wycentrowanie śmigła, inaczej będą bicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ten PS z linka wyżej to nie będzie pasować do emaxa cf2822.

Ten PS jest przykręcany do silnika a potrzebujesz z dziurka na oś, jak ten

http://www.rc4max.com/piasta_do_smigiel_gws_3mm,1422,18587.html

 

Z dedykacją PS do konkretnego śmigła to chodzi o to przetoczenie co jest na górze aby ładnie wpasowało się w śmigło, chodzi o wycentrowanie śmigła, inaczej będą bicia.

Dziękuję, faktycznie nie zauważyłem że nie ma otworu pod ośkę i jest przykręcany...

Już koryguję zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj polatałem trochę Wilgą i o dziwo zrobiłem tyle startów co lądowań ;D

Pomysł z GWS+PS= strzał w dychę z mojego punktu widzenia, jako prawie zupełnego lajkonika w lataniu modelami RC.

Niby parametry APC i GWS te same, ale (w moim odczuciu) jednak śmigła znacznie się różnią. Pomijając inne mocowanie i różnicę w kształcie śmigieł, to GWS jest znacznie szybsze od APC, lub mniej sprawne? i potrzebuje większych obrotów do osiągnięcia tej samej prędkości postępowej modelu?

Wydaje mi się, że na APC model latał bardziej "dostojnie", prawie makietowo. Podobało mi się to bardziej, ale tak czy inaczej zostaję póki co przy GWS, bo śmigło zamontowane na piaście PS jest pancerne. Raz przy starcie odfrunęło, bo zahaczyłem o kępę trawy, ale szkód zero. Wymiana oringa i wio dalej w górę.

Po takej przygodzie, nawet z PS śmigiełko APC byłoby złamane moim zdaniem, bo jest o wiele twardsze od GWSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.