Skocz do zawartości

[p] Poszukuję PILNIE planów do szybkiego akrobata


daniello

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę zabrać się za ambitny projekt bardzo szybkiego, wyczynowego można powiedzieć akrobata, jednak sporym ułatwieniem dla mnie byłoby posiadanie planów, na których choć częściowo mógłbym się wzorować przy projektowaniu modelu. Chodziłoby mi o model sylwetką podobny do tego z linku:

http://www.horizonhobby.co.uk/aeroonline/e2eflite/e2_efl4205_shoestring/e2_shoestring.html

 

Konstrukcję planuję klasyczną- innymi słowy tartak (balsa).

 

Ja znalazłem jedynie plany Zlina 50, jednak jest on nieco inny od tego, który będę budował.

 

Za wszelkie plany/podpowiedzi z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod linkiem masz paczkę z 3 zestawami planów. Co prawda to również nie dokładnie to czego szukasz ale może jakoś zainspiruje ;)

 

Shoestring w starszej wersji, TurboRaven i Cadillac Eldorado powietrza - czyli Cobra :D

 

LINK

 

 

P.S. Modelarstwo to przede wszystkim cierpliwość ;) PILNIE to można pogonić kreta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Może ma ktoś dostęp do planów modelu QuasiTurboRaven???

Shrone podesłał mi takowe, za co dziękuję, jednak potrzebowałbym plany dokładniejsze, jeśli są takie oczywiście.

 

A przy okazji pytanko- chodzi o profil płata do takiego modelu- myślę nad NACA 63A012- chyba będzie najlepszy, prawda? Przynajmniej ja tak wyczytałem i wywnioskowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.