Skocz do zawartości

Składam FPV tak aby niebyło wstydu na (5+)


solutatio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym złożyć profesjonalną platformę do FPV na lotu do 5-6km

Mam już:

- model Ursus

- Gogle Fatshark

- Kamerkę Gopro hd

-kamerę Sony 600tvl

-OSD Remzibi

 

Tylko co dalej?

 

- RX i TX do Video

- Jaki system TX i Rx do aparatury np. Turnigy 9x?

- Autopilot

- anteny

- wzmiacniacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tor video na takie odległości to na pewno w granicach 700mW lub większy i do tego obowiązkowo wymiana stockowych bacików na odpowiednio w nadajniku antenę "Inverted Vee" oraz antenę odbiorcza typu Bi-Quad -powinno Ci to dać zasię do około 4-5km. (w zależności od mocy nadajnika)

 

Napisz jaki moduł nadawczy planujesz do turnigy - masz we mnie własnie kibica ;) jako że sam przymierzam się do tematu, a latanie na 800m jakos mnie nie kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym złożyć profesjonalną platformę do FPV na lotu do 5-6km

Mam już:

- model Ursus

- Gogle Fatshark

- Kamerkę Gopro hd

GoPro HD 2 jeśli już (50$ droższa, a możliwości znacznie lepsze).

 

-kamerę Sony 600tvl

Nie jestem przekonany czy jest potrzebna - GoPro ma wyjście video i umożliwia podgląd przez nie przy jednoczesnym rejestrowaniu obrazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum o tematyce typowo FPV były już podobne myśli,czy by nie latać na GoPro live out ale niektórzy mieli negatywne przeżycia(opóźnienia,chwilowe przycięcia) poza tym nie za wygodnie się lata cały czas z takim obiektywem(wiem,co mówię, przetestowałem:P)

Ja polecam drugą kamerę do FPV i większość osób tak lata. Dla bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno opóźnienia do 1s.... ;-)

Jeśli to wyjście video idzie przez software kamery (a wszystko na to wskazuje) to faktycznie niezbyt przydatne w tym zastosowaniu.

 

Pytanie czy to "podobno" dotyczy tej metody "hackerskiej" czy oficjalnego firmware-u wspierającego tę funkcję...

 

Bo tutaj np. piszą o braku opóźnień: http://diydrones.com/profiles/blogs/using-the-new-gopro-firmware

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoPro przynajmniej zwykłe ma opóźnienia w samolocie do zniesienia w kopterze podobno nie.

RX/TX video- jak są pieniądze to polecam LawMate 1w lub 0,5w. Połówka wrażliwsza na przegrzanie, ale za to nie trzepie po serwach 1w potrafi potrzepać, ale prawie niezniszczalna ja latam tylko na 1w bo tej 0,5 nie ufam.

RX/TX RC- jak chcesz naprawdę daleko to LRS i możliwości dużo DragonLink, Thomas Link, OpenLRS i wiele innych.

Autopilot- do Remzibiego to chyba podchodzi ArduPilot i FY. Ja polecam zmienić osd na Zbiga wtedy możemy mieć genialny autopilot, antenę śledząca model. Ogólnie bardzo fajny i rozwijający sie projekt wiem bo mam.

Anteny- jak chce się mieć faktycznie obraz żyleta to nadawcza i odbiorcza selektywna strojona do konkretnej częstotliwości. Nadawcza np. GP odbiorcza panel.

Wzmacniacze przy takiej konfiguracji niepotrzebne.

Inny sprzęt- przydało by się jeszcze diweristy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za podpowiedź.

Na pewno kupię lawmate 1,2 ghz o mocy 1000mw, a LR to chyba Thomas link, raczej do latania będę używał kamerki sony, a Go Pro będzie sobie spokojnie tylko nagrywać niektóre loty. Jeszce tylko ten autopilot i wio w przestrzeń.

Tylko teraz muszę poszukać gdzie to można kupić w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o autopilota to polecam Ci Eagle Tree. Poznaję jego możliwości od tygodnia i jestem zachwycony. W HK można kupić sporo taniej ale nie przy aktualnym kursie walut. Możliwości i liczbę funkcji jak dla mnie ma przeogromną. Jeszcze słabo się orientuję w innych systemach ale tutaj są wszystkie funkcje które mogłem sobie wymyśleć ot tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.