Skocz do zawartości

Galaxy z hobbyKing


maćko87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, witam widmo zbliżającej się szybkim tempem zimy skłoniło mnie do zainwestowania w coś... Czymś można pośmigać kiedy za oknem będzie hulał śnieg :?

pomyślałem ze najlepszym i specjalnie ekonomicznym wyjściem będzie model typu deprom 3D. Niemajac specjalnie doświadczenia w tego typu "latadlach" widać jedynie podobny model u kolegi.

Przechodząc do sedna sprawy zainwestowałem (mam nadzieje ze z dobrym skutkiem) w takie coś (link poniżej)

Na paczkę hobbyKing kazał długo czekać (brakowała pewnych zamówionych pozycji)

czekałem około miesiąca. Początkowo przestraszyłem się, bo paczka wyglądała faktycznie jakby przybyła z drugiego końca świata, dokładnie z Singapuru :) Wszystkie obawy minęły po otwarciu packi okazało się ze wszystko jest piękne zabezpieczone :D

Modelik ladnie wykonany, duże wrażenie robią "ażurowane " skrzydła i cześć kadłuba. Zestaw zawiera dosłownie wszystkie elementy (naturalnie prócz, serw, odbiornika regla) aby uruchomić model. O dziwo nawet goldy przy silniku były już zalutowane :shock: akrobat szybko zyskał u mnie status priorytetu, mam nadzieje ze w przeciągu 1-2 tyg będzie już złożony :faja:

Nie chce się chwilo bardziej rozwodził oto obiecany link, można się przy okazji zapoznać z danymi technicznymi.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/%5F%5F11342%5F%5FHobbyKing%5FGalaxy%5FHigh%5FPerformance%5F3D%5FAirplane%5Fw%5FMotor.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

ja widac wszystko pinknie w folii zapakowane

Dołączona grafika

 

doskonale widoczna budowa skrzydlaDołączona grafika

Dołączona grafika

a tu mamy rzep do mocowania pakietu, kuleczka loze pod silnik wykonane częściowo chyba z węgla :roll: osobliwa plecionka, mające zastosowanie do napędzania steru kierunku i wysokosci, a takze podkładki pod "zastrzaly" węglowe i dźwignie...

Dołączona grafika

silniczek sporo "cylindrow" posiada :D

http://img834.imageshack.us/img834/6199/01112011325.jpg

i takie tam do sterow i serw:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace szybko postępują do przodu. Dodana do kompletu instrukcja w międzynarodowym języku obrazkowym, sprawia ze mimo intuicyjnego montażu modelu pomaga rozwiązać pewne niuanse (typu "co autor mail na myśli")

Montaż modelu należało zacząć od wklejenia dźwigara przebiegającego po krawędzi natarcia skrzydła. Następnie na płaskiej powierzchni dokleić do skrzydła przednia i tylną cześć kadłuba. Następnie pilnując konta 90% wkleiłem dolna cześć kadłuba. Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

miejsca wklejenia usztywniających konstrukcie prętów węglowych są dodatkowo "obłożone" podkładkami z tworzywa sztucznego.

Dołączona grafika

 

 

po sklejeniu dość ciekawych zastrzałów i prostym montażu podwozia dodatkowo dodatkowo schowanym za owiewkami goleni, model stanął na kolach :jupi:

04112011341.jpg

04112011340.jpg

otwory na serwa fabrycznie były wycięte mniej więcej w połowie kadłuba po malej korekcie otworów wkleiłem serwa :)

04112011345.jpg

dodatkowo do zestawu są dodane przedłużki do dźwigienek serwa zwiększające jego ramie dzialania 8)

zastanawiam sie tylko czy do lotek nie dac dwoch serw, bo wydaja sie troche mizerne :roll: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/%5F%5F3724%5F%5FArrow%5F4%5F3g%5F8kg%5F12sec%5FMicro%5FServo.html a tak sie skada ze mam te...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, w porywie wielkiego entuzjazmu kiedy już doczekałem się modelu, ostatnio rzeczą o jakiej wtedy myślałem było ważenie części składowych :roll: Ale na obecna chwile powrzucałem wszystkie części skaldowie (mam tu na myśli model gotowy do lotu) na moja archaiczna wagę wskazała ona 170g :? myślę ze tragedii nie ma

Dziękuje i za rade, tak się skalda ze mam parę kanałów w zapasie. poza tym jak tylko w miarę opanuje model to spokojnie nie polatam :devil: dodatkowy plus dwóch serw zasilających lotki to może jakiś ciekawy mikser sie wymyśli 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze się sprawdza nie tylko w akrobatkach. Można też tego używać w ESA-ch czy nawet przy delikatnym miksie w szybowcach. Jeśli model podczas żylety ściąga w stronę podwozia, przechyla go i trzeba kontrować drążkami, można go zmiksować aby nie trzeba było ruszać wszystkimi drążkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze się sprawdza nie tylko w akrobatkach. Można też tego używać w ESA-ch czy nawet przy delikatnym miksie w szybowcach. Jeśli model podczas żylety ściąga w stronę podwozia, przechyla go i trzeba kontrować drążkami, można go zmiksować aby nie trzeba było ruszać wszystkimi drążkami

W takim wypadku stosuje się raczej miks kierunku do wysokości. Nie widziałem nigdy takiego miksu w praktyce u latających halówkami - jeśli to pierwsza halówka najpierw polecam trening w mieszczeniu się w akrobacji na hali, bo zawsze na początku jest za ciasno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety widmo latania w czterech scaniach jest dla mnie nowością. Właśnie trwają poszukiwania hali, myślę ze się dość szybko odnajdę w zamkniętym pomieszczeniu.

Azjatycki producent zestawu, sposób mocowania wszystkich pow. sterów rozwiązał za pomocą taśmy samoprzylepnej. Jednak akurat w tym modelu takie rozwiązanie specjalnie mnie nie satysfakcjonowało... Postanowiłem zrobić zawiaski z zapomnianych przez świat dyskietek

Dołączona grafika

Napęd sterów w ogonie jest rozwiązany w podobny sposób jak w DLG czyli za pomocą linek (plecionki)

Dołączona grafika

Lotki zasilane są dwoma serwami. za bowdem odpowiada pręt węglowy ze sklejonym stalowy zakorzeniam. Łączenie węglowej części ze stalowa dla pewności zostało obciągnięte termo kurczem.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszlosc polecam zrobic linki troche inaczej. Zrob petelke na jednej stronie dzwigni steru, nastepnie przeplec od spodu dzwigni od serwa, przeloz na gore i znow na dol, potem ja zakoncz po drugiej stronie dzwigni od kierunku. Wycentruj serwo i ster i dopiero linke przyklej do dzwigni od serwa. Latwiej mozesz ja jeszcze wowczas naprezyc.

 

Co do zawiasow to jesli juz stosujesz dyskietki to zeszlifuj z nich ta zewnetrzna warstwe- bardzo latwo sie to robi na mokro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem jeszcze o iście "rybackim" sposobie wiązania linek (ale to już było na poziomie instrukcji wiązania krawatu :rotfl: )

Mimo wszystko mam nadzieje ze linki nie będą miały tendencji do luzowania się. Po zawiązaniu ich supeł potraktowałem CA :wink:

Zmatowić dyskietki można na również dobrze na sucho, wystarczy odpowiednio duzo ziarnisty papier ścierny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.