Skocz do zawartości

Galaxy z hobbyKing


maćko87

Rekomendowane odpowiedzi

A po czym wnosisz że jest źle przyklejone..?

 

Chyba się srogo mylisz kolego.

to ty się mylisz kolego.

 

nakładka przedłużająca dźwignię serwa jest po to tak wyprofilowana aby uzyskać kąt jak najbliższy 90 st. pomiędzy popychaczem lotki a ramieniem serwa.wtedy lotki będą miały jednakowe wychylenia góra-dół.

teraz gdy dźwignia jest zamontowana odwrotnie lotka będzie się wychylać bardziej w dół niż do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrczę.. Ale pięknie sobie wyedytowałem.. :D Wszystko poszło w p..

 

Ale po analizie prawdą jest to co napisał Andrzej. Lotka będzie wychylać się bardziej w dół niż w górę, czyli efekt nie bardzo pożądany (powinno być odwrotnie).

 

Zwracam honor kolegom.

 

A to na potwierdzenie Waszej słuszności:

 

 

Dołączona grafika

 

Nas w tym przypadku interesuje wycinek koła i ruch ramienia po jego promieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę burze wywołałem nieświadomie. Po analizie wypowiedzi poprzedników, przyznaje się zrobiłem błąd :roll: Ludzka rzeczą jest się mylić, na przyszłość będę pamiętać :wink:

Ale faktem tez jest ze model posiada dwa serwa do lotek wiec, owy błąd nie wpłynie specjalnie na wychylenia sterów, skoryguje sie w radiu :wink:

osiem dni, po rozpoczęciu budowy dziś powiedzmy zakończyłem budowę. w tym tygodniu mam zamiar oddać do użytku latadło :mrgreen:

Jak wcześniej planowałem elektrykę a co za tym idzie gąszcz kabli schowałem w kadłubie i prawie się udało tylko trochę odbiornik wystaje :?

Dołączona grafika

pakiet http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/%5F%5F9187%5F%5FTurnigy%5F500mAh%5F2S%5F20C%5FLipo%5FPack.html

umieszczony w fabrycznym wycięciu idealnie wyważał model (przynajmniej na "sucho")

pierwsze statyczne próby dobrze obiecują :mrgreen: motorek gwizda jak się patrzy!

W racji podsumowania... na pierwszy rzut oka wydaje sie ze model depromowy można zmontować w jedno popołudnie (na upartego może i to realne :ble: ) Praktyka jednak uczy ze nad wszystkim schodzi :|

Oki dosyć wywodów pora na probe generalna :jupi: aby pogoda dopisała bo jeszcze żadnej hali nie zlokalizowałem :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale panowie tam są 2 serwa do lotek, więc niema żadnej różnicy jak przyklei się tą dźwignię. Niema znaczenia przebieg pomiędzy osią serwa a otworem na cięgno, to to i tak jest prosta.. Co innego jest jak mamy lotki na 1 serwie..

Przy ustawnieniu wychyleń z radia faktycznie nie ma to znaczenia. Jeśli ma to być jednak rozwiązane prawidłowo mechanicznie, to musi być tak jak to już społecznie ustaliliśmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbuntuje się systemowi,teraz niestety na ewentualna zamianę jest za późno :ble: zaraz się okaże ze bowdeny są za krótkie :?

Pewnie zaraz moje słowa zostaną skrytykowane i cytowane, Ale rozumiem ze przy skrzydle posiadającym profil różnicowe wychylenia maja zastosowanie. Natomiast przy skrzydle o profilu "deski" jakoś nie widzę większej potrzeby poprawiania w sposób mechaniczny wspomnianego błędu. może i robię nie całkiem poprawie ale pozostanę przy elektronicznej korekcie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno wszystko wyjdzie w czasie najtrudniejszym dla modelu czyli w lotach treningowych :wink: Latałem większym elektrykami o klasycznej balsianej konstrukcji, tylko ze lotki napędzało jedno serwo i jakoś rożne wychyleni nie spędzały mi snu z powiek :wink: ale jak mówisz Paweł każdy ma swoje upodobania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lotach treningowych jeszcze nie wyjdzie :) Wyjdzie później, jak już załapiesz o co chodzi w lataniu halówkowym i np. model będzie schodził Ci z kierunku w beczkach :) Wtedy będziesz albo uczył się latać tak, żeby nad tym zapanować albo będziesz dłubał w modelach :) Ja dopiero po 3 sezonie dopracowałem swoją konstrukcję na tyle że jestem z niej zadowolony, więc wszystko przed Toba:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.