Skocz do zawartości

Co to za profil?


ender

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Potrzebuję zidentyfikować profil skrzydła w trenerku "Telemaster 400" z planów dostępnych w internecie.

 

Oto rysunek profilu z planów:

 

 

Dołączona grafika

 

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, ponieważ chciałbym wygenerować sobie szablon w programie profili2.

Po prostu zastanawiam się czy nie zrobię go trochę większego a ułatwiło by mi to wtedy życie.

 

I jeszcze jedno pytanie: Czy po "bezczelnym" powiększeniu planów do 120% będę musiał robić jakieś specjalne zmiany w konstrukcji?

 

Edit:

Plany wspomnianego wyżej trenerka w razie jakby się nie załadował obrazek.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Niestety - po takim rysunku ciężko będzie zidentyfikować profil.. Chyba, że jest gdzieś opis budowy i tam jest info na temat zastosowanego profilu..

 

moim zdaniem - to nie jest profil ujęty danymi, tylko profil narysowany na potrzeby (lub w trakcie) planów :)

 

Wrzuć sobie ten profil w Corela, obrób go (możesz nawet zmodyfikować) i dowolnie powiększ.. jak będziesz miał problem z Corelem, to daj znać.. Pomogę ci zrobić formatki pod laser z profilami.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Niestety - po takim rysunku ciężko będzie zidentyfikować profil.. Chyba, że jest gdzieś opis budowy i tam jest info na temat zastosowanego profilu..

 

moim zdaniem - to nie jest profil ujęty danymi, tylko profil narysowany na potrzeby (lub w trakcie) planów :)

 

Wrzuć sobie ten profil w Corela, obrób go (możesz nawet zmodyfikować) i dowolnie powiększ.. jak będziesz miał problem z Corelem, to daj znać.. Pomogę ci zrobić formatki pod laser z profilami.. :)

W sumie nie szukałem opisu budowy. Powiększyć go to nie problem- rozmieszczenie i przygotowanie pod laser- już tak, a na Corelu nie znam się w ogóle. Co do identyfikacji profilu myślałem od zmianie dźwigarów etc. Ale skoro ma być powiększony to może zostać tak jak jest (skrzydło jak na 1m trenerka jest moim trochę zbyt pancerne, na 1,2-1,5m mogą być).

 

waldi1973- rozumiem że masz dostęp do lasera? Jak wygląda cenowo takie coś (wycięcie średniej wielkości modelu: żebra, boki kadłuba-więcej chyba nic bo jest dosyć prosty, aczkolwiek można pokombinować) Liczy się za godzinę pracy plotera tak?

 

Edit: waldi1973- poszła PW do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie Twojego profilu z Clark Y i Z:

 

Dołączona grafika

 

Czy po "bezczelnym" powiększeniu planów do 120% będę musiał robić jakieś specjalne zmiany w konstrukcji?

Niestety tak. Rozwiązania konstrukcyjne przy tak dużym powiększeniu będą nieefektywne i bardzo ciężkie. Powierzchnia nośna wzrośnie Ci niecałe 5 razy, a masa ponad 10.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten rysunek był bardzo pomocny. Już sobie odpuściłem poszukiwania tego profilu.

 

 

Niestety tak. Rozwiązania konstrukcyjne przy tak dużym powiększeniu będą nieefektywne i bardzo ciężkie. Powierzchnia nośna wzrośnie Ci niecałe 5 razy, a masa ponad 10.

MASK

Nie wiem czy ja się wyraziłem źle, czy Ty trochę źle zrozumiałeś ;):D

Chodziło mi o powiększenie planów DO 120% (o 20% większy). Nie o 120%.

Słowem Przy metrze rozpiętości oryginalnej chciałem mieć model o rozp. 120cm. I rozumuję tak: skala k=1,2 więc rozp 120cm, powierzchnia wyjściowa 212 cali razy k^2 daje mi 305,28 cali (odpowiednio 5,4 metra kwadratowego i 7,8 metra kwadratowego).

 

Ale model będzie zrobiony normalnie. między 120 a 100cm w budowie nie sądzę żeby było dużo roboty więcej więc nie ma co kombinować. Jakbym planował 200cm to już byłoby coś. Ale 100-120 różnicy mi nie robi i będę miał (mam nadzieje) mały modelik :):D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ja się wyraziłem źle, czy Ty trochę źle zrozumiałeś ;):D

Chodziło mi o powiększenie planów DO 120% (o 20% większy). Nie o 120%.

Przepraszam, moja wina. Źle zrozumiałem. W tej sytuacji rzeczywiście nie ma problemu z przeskalowaniem.

 

I rozumuję tak: skala k=1,2 więc rozp 120cm, powierzchnia wyjściowa 212 cali razy k^2 daje mi 305,28 cali (odpowiednio 5,4 metra kwadratowego i 7,8 metra kwadratowego).

Dokładnie, z tą różnicą, że powierzchnia wyjściowa 212 cali kwadratowych to ok. 0,14 metra kw., a 305 to ok. 0,2 metra kw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ja się wyraziłem źle, czy Ty trochę źle zrozumiałeś :D :D

Chodziło mi o powiększenie planów DO 120% (o 20% większy). Nie o 120%.

Przepraszam, moja wina. Źle zrozumiałem. W tej sytuacji rzeczywiście nie ma problemu z przeskalowaniem.

 

I rozumuję tak: skala k=1,2 więc rozp 120cm, powierzchnia wyjściowa 212 cali razy k^2 daje mi 305,28 cali (odpowiednio 5,4 metra kwadratowego i 7,8 metra kwadratowego).

Dokładnie, z tą różnicą, że powierzchnia wyjściowa 212 cali kwadratowych to ok. 0,14 metra kw., a 305 to ok. 0,2 metra kw.

I jeszcze wtopa z mojej strony że nie umiem przeliczać jednostek. Jak mi wyszło 5,4 i 7,8 metra? :) Fakt powinno mnie to zaintrygować ale cóż może późno było. Ale dzięki za zwrócenie uwagi ktoś by to jeszcze za prawdę mógł wziąć. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.