Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze motoszybowca


Simo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję modelu motoszybowca. Mam kilka wymagań i predyspozycji.

Rozpiętość do 2.6m, ale to jest absolutne maximum, choć wolałbym coś w okolicy +/- 2m. Chciałbym, aby był wykonany z laminatu, bo po prostu pianki itp. mnie się nie podobają. Teraz zaczynają się schody, ponieważ model kupowałbym wraz z tatą, który lubi polatać sobie, ale mamy troszkę inne upodobania. Ja bym chciał model, który pokręci trochę akrobacji, a tata na termikę. Choć po rozmowie z nim wnioskuję, że nie musi być to typowy na termikę, ale taki co da sobie w miarę rade w termice. Fajnie byłoby, gdyby model dał radę zabrać kamerkę na pokład, a z czasem resztę do fpv. Rozpiętość taką chciałbym, ponieważ mam pomysł, aby iść modelem w góry (beskid sądecki) i pokręcić trochę np. wschód słońca z mgłą na Niemcowej itp.

Wiem, że będzie ciężko coś dobrać, ale myślę, że kompromis da się jakoś osiągnąć, najwyżej z czegoś się odpuści.

Pozdrawiam

 

ps. Mam problem z zakupem, bo pierwszy raz kupię model, zawsze budowałem własnoręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze polecam Falcona, latam tym modelem od 3 lat. Głównie loty termiczne z wariometrem bo na Mazowszu brak wzniesień. Model bardzo ładnie wkręca się w termike, nie straszny mu mocniejszy wiatr. A gdy znudzi się szukanie kominów Falcon zmienia się w prawdziwego akrobata. Koledzy z forum pisali również iż Falconem można śmiało latać na zboczu, wymaga to jednak dołożenia masy w porównaniu do wersji na termikę.

 

Poniżej jeden z wykresów z wariometru, lot termiczny na wysokość ponad 600m.

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

W tych rozmiarach i za takie pieniądze - nie ma nic lepszego niż Falcon ! Mówimy o kompozycie i 2m !

Całkowicie zgadzam się z Jackiem odnośnie chińskich propozycji....

Za trochę lepsze pieniądze jest trochę lepszy czeski Lynx...

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od siebie polecam też Hammera od Artura Blejzyka, modelem latałem zarówno w termice jak i na zboczu. Jego zaletą jest to, że wybacza wszystko a kiedy trzeba pokazuje pazur. Jednak laminat to kadłub a skrzydła to już styro plus fornir. Słyszałem głosy, że jest mało wytrzymałą konstrukcją i zupełnie się z tym nie zgadzam, wytrzymywał zarówno twarde lądowania na zboczu jak i ostre nawroty w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.