Skocz do zawartości

model na poczatek...


Krzysztof1102

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze taka uwaga - w tym dziale brakuje tematów przyklejonych (np tych z najbardziej rozbudowanymi esejami Madriana ;-), w których te kwestie są dobrze wytłumaczone, swoistego FAQ. Co tydzień kilka/kilkanaście osób zadaje te same pytania i tematy z dużą ilością konkretnych informacji i odnośników zjeżdżają na coraz dalsze strony a informacje rozpływają się w dyskusji. Tak jak pisze Madrian początkujący nie wiedzą (bo skąd) czego mają szukać (jakie hasła wpisać w wyszukiwarkę. Inna sprawa, że pisanie na dzień dobry postu pt "model na początek" świadczy o tym, że kolega przed napisaniem nie przeczytał nic (bo już na pierwszej stronie widać tematy o prawie identycznie brzmiących tytułach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeszcze taka uwaga - w tym dziale brakuje tematów przyklejonych (np tych z najbardziej rozbudowanymi esejami Madriana ;-), w których te kwestie są dobrze wytłumaczone, swoistego FAQ. Co tydzień kilka/kilkanaście osób zadaje te same pytania i tematy z dużą ilością konkretnych informacji i odnośników zjeżdżają na coraz dalsze strony a informacje rozpływają się w dyskusji. Tak jak pisze Madrian początkujący nie wiedzą (bo skąd) czego mają szukać (jakie hasła wpisać w wyszukiwarkę. Inna sprawa, że pisanie na dzień dobry postu pt "model na początek" świadczy o tym, że kolega przed napisaniem nie przeczytał nic (bo już na pierwszej stronie widać tematy o prawie identycznie brzmiących tytułach).

Generalnie czekałem, aż taka odpowiedź padnie, i na szczęście się doczekałem :)

 

Jako osoba stawiająca pierwsze kroki w modelarstwie (ale nie jako laik w dziedzinie lotnictwa :lol:) mam kilka spostrzeżeń:

- brak jest takiego opisu modeli na początek, jak jest to w przypadku pakietów, ładowania, dobierania, obliczania, etc. Przyklejony, przejrzysty, super :) a w przypadku wyboru modelu na początek czegoś takiego nie ma.

Może warto żeby doświadczeni latacze spróbowali opisać jakie modele nadają się na 1 model, zarówno kupne, jak i takie co można samemu zbudować, po krótce przedstawiając wady i zalety :)

- mam 23 lata, z komputerem obywam się już dobre kilka-naście lat; ale opcja szukaja na tym forum mnie poraża; ale to może ja po prostu jestem na tyle głupi, że nie umiem jej poprawnie wykorzystywać. A co dopiero nastolatek z dolnego progu wiekowego?

- I ostatnie. Działy dla początkujących, od czego zacząć, etc, powinny być jak najmilszą dyskusją merytoryczną - a nie komentarzami że wątek już był albo szukaj. Byłem na takim forum modelarstwa kartonowego, gdzie pod tytułem działu Dla Początkujacych był komentarz "tu nikt ci nie powie użyj szukaja".

 

Nie wtryniam się dalej...

 

I przepraszam za offtop :) I prosze o wybaczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- brak jest takiego opisu modeli na początek...

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=42611

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=12831 (przyklejony)

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=43294

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=44133

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=18895

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=36699

 

A tutaj coś, co pomoże ogarnąć podstawowe pojęcia i zorientować się w tym, czego dalej należy szukać na forum:

 

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=13141 (przyklejony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Krzysztof1102,

Krzysiek pamiętam kiedy ja miałem 12 lat i wiem co czujesz.

Jeżeli jest w tobie pasja modelarska nie zmarnuj jej . Nie przejmuj się niepowodzeniami ale

baw się bo modelarstwo to moim zdaniem dobra zabawa i nie trzeba być mistrzem pilotażu ani posiadaczem super konstrukcji żeby pofiglować na niebie. A ze czasem możesz zbierać model w kawałkach pokaż mi modelarza który tego nie robił.

Jeżeli chodzi o model to jako pierwszy proponuję ci samolot lub motoszybowiec z napędem elektrycznym.Na początek ja lubiłem skrzydła z tzw uszami. nawet kiedy coś przekombinuję z modelem.

uszatek satabilizował lot modelu. Kiedyś kiedy byłem w twoim wieku pompowałem oszczędności w balsę szyfon a za komuny balsa swoje kosztowała. Silnik samozapłonowy też i często łapałem korka albo coś podobnego. Byłem wnerwiony bo zamiast latania miałem porozbijany model(marne były wtedy moje umiejętności0. Znajomy pokazał mi skrzydła z uszami i pokochałem je właśnie za to że stabilnie trzymały się powietrza . Poza tym zrobiłem je z z sosnowych listewek i depronu 6mm i 3mm(podkład pod panele podłogowe najlepiej gładki z obu stron).

Koszt niewielki a w razie kraksy też serce nie boli chyba że uszkodzisz elektronikę.

 

Tak więc> płyta 6mm +płyta 3mm depron= +- 5zł Zależy jaki model duży model budujesz)

> listewki sosnowe = +-5zł

> Propsever = 4zł

> śmigło np 3szt = 6zł

> regulator 20Amh = 40zł

> silnik np Emax 2822 (lepszy wał niż w tower pro)=35zł

> aparatura =300-400zl(chyba że masz ochotę

kupić coś droższego)

 

>aku lipolimerowy 2200mA, 20C, 11,1v= 60-100 zł(dobrze żebyś miał

dwa)

>serwa tower pro SG90 = jakieś 12 zł za sztukę (zależy czy lotki czy model bez

lotek)

>ładowarka do lipol akumulatorów =może być prosta za 30-40 zł ale lepiej kupić

porządniejszą 200-300zl.

>odbiornik = 50-60 zł

 

Zainwestować będziesz musiał na początek w aparaturę , akumulatory lipol, ładowarkę, odbiornik, serwa(tutaj polecam ci HOBBYKING(taniej zapłacisz) ale potem to raczej z górki.

Koszt depronowego modelu jest naprawdę niewielki. W swoich wyliczeniach nie wspomniałem o klejach ale to też koszty raczej niewielkie. Polecam ci http://www.motylasty.pl/modelar.html

Pan Motylasty ma naprawdę fajne i wyczerpujące opisy budowy modeli depronowych.

 

Jeżeli masz dostęp do jakiejś modelarni ewentualnie bardziej doświadczonych kolegów

nawiąż kontakt z nimi. Żaden symulator nie nauczy latać tak jak współpraca i nauka w praktyce na łące pod okiem bardziej doświadczonych .

 

Bądż cierpliwy. Budowa modelu i nauka pilotażu to nie łapu capu. Nie licz na coś takiego- Na modelarnie a Pan instruktor zrobi sam. Jeżeli masz w sobie(pisałem na początku) prawdziwą pasję modelarską zrobisz model sam i nie zniechęcą cię początkowe trudności.

 

 

Pozdrawiam Krzyś 707

ps. Lataj od czasu do czasu spadniesz ale napraw, odbuduj i lataj dalej.

Baw się fajną pasją jaką jest modelarstwo.TEGO CI SZCZERZE ŻYCZĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki

 

ja juz od jakiegos czasu jestem zdecydowany na

guppyego z balsu

mam plany i tylko jada do mnie pozostale deseczki balsy

(kilka juz mam)

 

bylem na modelarni

pochodziłem ok. rok

latac troche na symulatorze i na moim malym pelikanie...

A my zaraz pojedziemy po tobie, w ramach kary za zbrodnie językobójstwa na języku polskim.

Jako modelarz powinieneś wykazywać się cierpliwością i dokładnością.

Naprawdę tak trudno było sprawdzić błędy przed wysłaniem, wbić polskie literki i od czasu do czasu, w odpowiednich miejscach, przeprosić się z kropką i przecinkiem?

 

A to:

guppyego z balsu

To prawdziwa perełka...

Nie znam co prawda żadnego pracownika "BALS - Polska", ale sądząc po asortymencie produkcji, radzej "guppych" to nie zatrudniają. :wink:

 

Twój wiek wskazuje, że lekcje podstaw gramatyki i ortografii, masz już za sobą.

Naprawdę radzę powtórzyć materiał, bo takiego zachowania nie cierpimy.

 

To jak mówienie do kogoś, z palcem dłubiącym w nosie, lekceważeniem i seplenieniem jednocześnie. I na pewno wyraża kompletny brak szacunku dla innych, którzy muszą "takie coś" czytać.

 

Proszę - popraw to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..

 

Stawiając pierwsze kroki w modelarstwie, nie mając nigdy nadajnika w ręku czytanie forum pozwala nam nabrać wiedzy tylko i wyłącznie teoretycznej.. :-) Gdy poprosiłem o pomoc w pierwszym zakupie, u niektórych modelarzy ujawniła się żyłka "handlowca" i każdy swój model zachwalał.. :-) informacje tak naprawdę potrzebne zeszły na drugi plan.. I tu swoja pomocną dłoń podał VOWTHYN.. Jak napisał MASTERGAME przydał by się taki wątek wad i zalet modeli dla początkujących.. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(Leki drogie, lepiej wydać na gadżety modelarskie) Szczęścia itd na Święta i na Nowy Rok.

 

A tak od siebie dużo latania . Mało rozbijania. Cen przystępnych bo kiedy weżmie na model ochota to grosz " nieważny" . Ważny model ukończony i szczęśliwie oblatany.

Wtedy jesteś spełniony , może dumny i pewnie zadowolony.

 

Wszystkiego NAJLEPSZEGO życzy Krzysiek

 

Ps. Możę administrator wytknie mi że nie to forum . Proszę o wskazanie właściwego.Sam nie znalazłem forum z życzeniami. Dla administratora też Szczere życzenia świąteczne i noworoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.