Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w wyborze 1-szego modelu


WojtassModelarz

Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie leci właśnie cały osprzęt do Bety z HK, podobny do proponowanego przez Cimka i... chyba nie odważyłbym się sprowadzać Bixlera. Moja paczka (bez samolotu) utknęła w urzędzie, już raz musiałem ganiać z papierami, a teraz "czekam na wyrok" i ewentualny rachunek, który wyniesie pewnie coś koło 80-100 złotych, niestety. Za Bixlera ewentualny dodatek wyjdzie koło 40-50 PLN, ale wtedy już chyba bardziej opłaci się ściągnąć Betę (mimo że zdrożała o 50 złotych, pewnie przed Świętami). No i do tego Betę dostaniesz następnego dnia kurierem, a na Bixlera poczekasz jakieś dwa tygodnie (przynajmniej w moim przypadku tak jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ostatnio UC strasznie szaleje. Mają podobno przykazane, aby "trzepać" wszystko co duże, podejrzanie dużo z niską fakturą i przede wszystkim z dalekiego wschodu :x

Skończyło się eldorado z paczkami z HK o wadze 3kG i wartości deklarowanej $30 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyło się eldorado z paczkami z HK o wadze 3kG i wartości deklarowanej $30 :wink:

Tak, też tego doświadczyłem, mimo że to moje pierwsze doświadczenia z modelarstwem. Mimo że w liście z UC nie było mowy o dowodzie wpłaty, a jedynie o przetłumaczonej fakturze, celnik chciał ode mnie potwierdzenia, że zadeklarowana kwota jest tą, która zniknęła z mojego konta. Na szczęście moje "nie wiedziałem" wystarczyło, żeby go przekonać i nie robił dalszych problemów. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyło się eldorado z paczkami z HK o wadze 3kG i wartości deklarowanej $30 :wink:

Tak, też tego doświadczyłem, mimo że to moje pierwsze doświadczenia z modelarstwem. Mimo że w liście z UC nie było mowy o dowodzie wpłaty, a jedynie o przetłumaczonej fakturze, celnik chciał ode mnie potwierdzenia, że zadeklarowana kwota jest tą, która zniknęła z mojego konta. Na szczęście moje "nie wiedziałem" wystarczyło, żeby go przekonać i nie robił dalszych problemów. :D

No to to już jakieś przegięcie ... Wprawdzie ja w Hiszpanii musiałem dopłacić 25 € do paczki za 110$, ale żadnych pism, gadanin z celnikiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego cła to nie każda paczka idzie przez urząd celny idą tamtędy głównie packi z ameryki a większość z chin i ogólnie Azji nie trafia do celnika tylko prosto do nabywcy :wink:

Inaczej. Każda paczka ląduje w urzędzie celnym. Trzeba się więc liczyć, że może zostać opodatkowana, bo za duża, za ciężka bo szara itp. Statystycznie małe paczki są pomijane częściej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego cła to nie każda paczka idzie przez urząd celny idą tamtędy głównie packi z ameryki a większość z chin i ogólnie Azji nie trafia do celnika tylko prosto do nabywcy :wink:

Byś się zdziwił :mrgreen: gdybyś kupował :)

Jak do tej pory każda przesyłka z chin, hongkong... była opieczętowana zieloną pieczątką Dopuszczono do obrotu na terenie RP, a taka pieczątką z orzełkiem posługuje się Urząd Celny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie, warto kupować model na zimę ? Tak jak wcześniej wspomniałem pewnie leżałby na półce większość czasu ,a i pakiet trochę straciłby na pojemności.Bo myślę sobie żeby kupić model jakoś tak w styczniu może będą wyprzedaże,i wtedy poczekałbym ze 2 miesiące i model do góry :) Proszę o wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śledziłem wątku od począku, ale może dobrym wyborem byłby jakiś model ESA. Jeśli lubisz modelarstwo, to kup jakiś model ESA z EPP np: coś z http://napolskimniebie.pl/ i posklejaj.

Sam zaczynałem os Cessny Pelikana. Model fajny, ale da się go zniszczyć ;-) teraz mam kilka modeli mi: Hellcat ESA, URSUS i skrzydło VEGA, wszystko budowalem sam od zera ;-) Reasumując. Jeśli lubisz sklejać to kup cos z EPP. MOdel wyjdzie Cię ok 300 zł + aparatura ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem pewny wyboru podróbki bety ale z PL.I teraz mam pytanie, czy trzeba go czymś wzmocnić(np. rurką węglową itp.) żeby lepiej latał, bo nie chciałbym od razu go rozbić ?

Proszę po prostu co można zastosować aby był wytrzymalszy oraz miał lepsze właściwości lotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że znowu rozkopuję temat kwestią Urzędu Celnego, ale...

 

Dziś dostałem kwitek, opiewający na 113,70 PLN. Jak na przesyłkę wartą 146,41$, jest to trochę grosza. Co ciekawe, byłem przekonany, że wartością przesyłki jest wartość netto, bez kosztów wysyłki, ale niestety nie, Państwo zarabia na wszystkim, na czym się da.

W dodatku oszuści z poczty twierdzą, że wczoraj usiłowali mnie zastać w domu dwukrotnie w ciągu godziny, a ja bezczelnie się nie odzywałem. Dziwnym trafem byłem wtedy w domu, a o 22:00 sprawdziłem, czy nie mam awizo w skrzynce. Dopiero dziś odkryłem kwitek, w dodatku z wczorajszą datą. Śmieszne.

 

Także od siebie doradzam - jeżeli ktoś ma dylemat, to niech kupuje Betę, nie Bixlera. Może zapłaci parę groszy więcej, ale nie dość, że niewiele, to jeszcze zaoszczędzi mu to kupę czasu i nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju przykra sprawa, mnie cudem ominęło. Co do poczty idz do kierownika na poczcie bo ewidentnie jest to lenistwo z strony poczty. Spytaj kto jest z Twojego rejonu, kto powinien Ci paczkę przywieść i po kłopocie. Ja opierdzieliłem z góry na dół faceta i teraz przesyłki są szybciej niż tracking.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.