Skocz do zawartości

Su 29 Monster 3D od Sebarta


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wczoraj trochę podłubałem przy su, dotarły serwa, dźwignie z HK :

Dołączona grafika

Wkleiłem dźwignie w stery, użyłem innych niż z zestawu, pierwsze primo, w zestawie brakowało kompletu na jedną połówkę SW (podobno już wiedzą o problemie i wysyłają brakujące części do klientów), po drugie primo te "inne" wydały mi się solidniejsze i ładniejsze :D Wychyły wyszły całkiem całkiem :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na koniec zdjąłem osłonę przednią, żeby mieć lepszy dostęp.

Dołączona grafika

Otwory nawet prawie pasują, ale będę musiał wyciąć te krzyżowe usztywnienia z pierwszej sekcji na górze i na dole, żeby się motorek zmieścił, potem może zrobię je z jakieś węglowej rurki. cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie stateczników na rurę i śrubki, w razie czego można rozmontować

Dołączona grafika

Dołączona grafika

zamontowałem serwa, pasowały jak ulał

Dołączona grafika

znalazłem gdzieś set do linek, niestety tylko jeden, dałem więc na kierunek

Dołączona grafika

a potem zaczęła jazda z linkami do SW, 3 bite godziny przymierzanie, cięcie , zagniatanie , poprawianie..dobrze, że mam to już za sobą

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

zdecydowanie łatwiej się to ustawia, gdy mamy pojedyncze serwa na każdą połówkę SW, ale cóż, chyba dałem radę. Linek nie naprężałem zbyt mocno, modele trzymam w nieogrzewanym garażu, mam nadzieję, że nie popękają. Na wiosnę trza będzie podociągać, już mnie to teraz wkurza :roll:

Na koniec (dziś) podwozie, to z zestawu jakoś nie wzbudza mojego zaufania, pręt mocowany do SK, w mały modelach ok, ale ten taki mały nie jest, a i asfaltu jakoś na naszym lotnisku jakoś chwilowo brak, więc wygrzebałem coś w garażu ( na zdjęciu poniżej)

Dołączona grafika

Myślę, że te parę gram nie będzie zbytnim problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pogoniłeś z robotą :)

Te linki to rzeczywiście masakra, miałem takie same odczucia. Widzę, że zagniotłeś je bez robienia pętelki. Też tak zrobiłem i się zastanawiam czy nie założyć je od nowa z pętlą dla spokoju. Przeglądałem zdjęcia na rc network i dużo ludzi robi tak jak my no ale sam nie wiem - żeby się przypadkiem nie wysunęła :| Aż mnie otrząsa jak pomyślę że, będę musiał przechodzić przez to jeszcze raz :evil:

Tylne podwozie faktycznie delikatne identyczne jest w Yaku z GB models ja założyłem to z zestawu a jak nie da rady to wymienię na jakieś mocniejsze wynglowe :)

To twoje wygląda na ciężkawe nie będziesz miał problemu z wyważeniem? bo a serwo sw przeniesione jest bliżej środka żeby odciążyć tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W instrukcji nic nie ma o pętelkach, z tym, że moje linki są pokryte tworzywem i nawet się je przed zagnieceniem podgrzewa zapalniczką, żeby się to tworzywo stopiło i skleiło. Można by zrobić próbę obciążeniową, ale wydaje mi się, że tak dobrze zagnieciona tulejka w zupełności wystarczy.

2. Podwozie waży 21 gram, stare 12, więc sądzę, że 10m gram nie zrobi rożnicy, ale zobaczę jeszcze u jakuba w sklepie, może coś dobiorę z węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Podwozie waży 21 gram, stare 12, więc sądzę, że 10m gram nie zrobi rożnicy, ale zobaczę jeszcze u jakuba w sklepie, może coś dobiorę z węgla.

No to nie ma co kombinować z lżejszym.

A linki też mam powlekane tylko nie wpadłem na pomysł, żeby je zgrzać chociaż już gdzieś ten patent wcześniej widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wziąłem się za elektrownię :

Dołączona grafika

pakiety z HK

Dołączona grafika

i ciut lżejsze, ale i o mniejszej pojemności kokamy :

Dołączona grafika

Tak to wygląda po zamontowaniu :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

nawet za bardzo nie trzeba było otworów rozwiercać

Dołączona grafika

kratownicę na górze i dole uzupełnię jakimiś rurkami

na koniec podwozie :

Dołączona grafika

i tu mam dylemat, w oryginale na podwozie z węgla idą naklejone, balsowe, coś a'la napływy i oczywiście kapcie, ale , jak znam życie, to będzie to pięknie wyglądać do..

pierwszego lotu, a kapcie jeszcze folie na dolnej powierzchni skrzydła podziurawią, i oczywiście podwozie jest na śruby metalowe, więc półka tez będzie wyrwana :x

Myślę, czy sobie (przynajmniej na razie) tego nie darować i przykręcic samo podwozie na śruby nylonowe, są 4 o średnicy 4 mm więc powinno wytrzymać, jak sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie węglowe wygląda samo z siebie ładnie ale musze powiedzieć, że w moim modelu mniejszym bracie 140stki jest też ta nakładka i jeszcze się nie odkleiły, grunt to je dobrze przykleić. Wygląda dość fajnie to w locie ale z owiewkami vel kapciami wygląd by moim zdaniem był bardziej zgrany, z samymi nakładkami wygląda trochę jak by coś odpadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek żadne nylony. Wkręcaj na metalowe jak zerwiesz te plastiki to jest duża szansa, że koła wejdą ci w skzrydła. A szybciej zerwiesz plastiki niż wylądujesz tak słabo, żeby zerwać podwozie.

I zakładaj te kapcie i nakładki bo model straci dużo na wyglądzie. Lotnisko masz ładne i równiutkie to nie zniszczysz owiewek na koła a jak zniszczysz to zdejmiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wiele nie zdziałałem, najpierw spaliłem nadajnik telemetrii, źle podłączając kable pod pakiet (brr., dobrze że miałem inny ze złomu)

Potem bym prawie wyłamał jedną poprzeczkę we wrędze, jest idealna "pod rękę" przy przenoszeniu, ale sklejka to klasyczny "banan" 1 mm, postanowiłem wzmocnić :

Dołączona grafika

potem postanowiłem uzupełnić wycięte rozpórki z domku silnika, na krzyż nie wejdą, ale dam po jednej na górze i dole w przeciwnych kierunkach, powinno być dobrze.

Dołączona grafika

Jutro przyjdzie paczuszka z podwoziem tylnym a'la axar, to co mam , jest na sprężynki, a te zawsze łapią trawę, więc dam inne, oraz kółka, bo te z zestawu jakieś dziecinne (pianka) to zmontuje podwozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zrobiłeś linki bez oczka?

Duże stery, mocne serwa. Mocniejsze szarpnięcie i powoli będą się robić luzy aż w końcu puści.

Chyba, że super zacisnąłeś.

Mi nie dawało to spokoju i wczoraj w swoim założyłem nowe linki z oczkiem :wink:

Gdzie w końcu kupiłeś tylne podwozie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oczek, zrobiłem tak, jak w instrukcji, jak zacznie puszczać, zmienię, podwozie od jakuba (dzień darmowej wysyłki :mrgreen: ), takie ma w jaku od axara i uważam, że to najlepszy patent, nie ma sprężynek, a pręt amortyzuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oczek, zrobiłem tak, jak w instrukcji, jak zacznie puszczać, zmienię, podwozie od jakuba (dzień darmowej wysyłki :mrgreen: ), takie ma w jaku od axara i uważam, że to najlepszy patent, nie ma sprężynek, a pręt amortyzuje.

Gdybym poskładał Yaka swojego wg instrukcji polatałbym nim może z miesiąc. 80% obrazków z instrukcji jest z takimi błędami, że głowa boli, a często są to obrazki zaczerpnięte z innych wersji modeli.

 

Malker ma racje duże stery mocne serwa, a dodatkowo ten profil daje większy opór = większe zakłócenia na końcówkach i co za tym idzie większa skuteczność, ale coś za coś.

 

PS jeszcze żaden producent nie dobrał dobrze koloru maski do folii u mnie w modelu GB models Yak 55M i SU 29 50E sebart jest to samo :crazy: wygląda to trochę z :ass:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS jeszcze żaden producent nie dobrał dobrze koloru maski do folii u mnie w modelu GB models Yak 55M i SU 29 50E sebart jest to samo :crazy: wygląda to trochę z :ass:

Ojtam łojtam szczegóły :(

Jarek kółka w końcu założyłeś z zestawu? Też myślałem nad wymianą bo na piankach z zestawu nie będzie wcale amortyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, kupiłem jakieś u jakuba, ale 2 x węższe, poza tym, niech polata na tym, co ma , potem może zmienię (pierwszy model z fabrycznymi kółkami u mnie :( )

pod podwozie daję piankę ok. 4 mm, troche poprawia mi to humor w temacie amortyzacji, no i w przyszłym sezonie to lądować już będę "na jajeczko: :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.