Skocz do zawartości

Su 29 Monster 3D od Sebarta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Radek: Może to śmigło jest OK ale ja nie mam z tymi produktami dobrego stosunku :)

Używałem łącznie 3 śmigieł w tym 2 składanych i 1 stałe.

ŻADNE nie było wyważone, jedna łopatka była o "kilo" cięższa, są bardzo kruche, ciąg spada potwornie.

Spróbuj, może Twoje są ok. Ja je dość dawno zamawiałem.

 

 

Tutaj są śmigła Turnigy:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_listCategoriesAndProducts.asp?idCategory=299

 

Kilka osób je testowało, podobno są OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj finisz, najpierw, standardowo u Sebarta, doklejenie przykadłubowych części skrzydeł :

Dołączona grafika

potem montaż dźwigni. serw, lotek :

Dołączona grafika

i wsio, model gotów do lotu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Waga do lotu :

pusty model - 4200

z pakietami 8s 3200 kokam - 5100

Parę słów o modelu i składaniu. Wykonanie wzorowe, żadnych fałd pokrycia, czysto, solidnie. Składanie to sama przyjemność, wszystko idealnie pasuje, nic nie trzeba młotkiem prostować. Pozostaje czekać na oblot, ale to już raczej na wiosnę.

A tu czeka na lepszą pogodę obok swojego starszego, ale mniejszego brata (50)

Dołączona grafika

Pozdrawiam i czekam na Wasze uwagi.

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam 50tkę V2 zrobioną na 2250g i mogę pobić wszystkie modele, ale nie ten :D Su 29 50E to jest model do zadań specjalnych robi wszystko !!

 

5100g hmmm waga większa niż zazwyczaj wychodzi ten model, bo zastosowaleś 8s, czyli wybrałeś opcje do latania bardzie precyzyjnego niż typowe mielenie 3D. Z 6s dało by sie zrobić 4,8kg, więc w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, panowie, założenia było takie, coby to lekkie było, więc żadnego dodatkowego pakietu, tylko bec, miał byc castle,

Prześledziłem cały temat raz jeszcze z zainteresowaniem i trochę jestem w szoku...

 

Nie rozumiem - założenie jest takie "co by to lekkie było" wsadziłeś 8s dokładając z 200g , a oszczędzasz na dodatkowym aku odbiornika, który waży 60g.Nie ma tym żadnej konsekwencji ani logiki.Rozumiem gdybyś obcinał wagę na serwach, pakietach, głownych itp.

W sytuacji takiej jak zrobiłeś, to nie masz ani bezpiecznie ani lekko.

Pomyśl co zrobisz gdy np :

 

1 Padnie regiel (zwarcie)

2 Wyczepi się pakiet z rzepa

3 stracisz kontakt na złączu , a to się zdarza i często o tym mówi.

 

Wystarczy włożyć 2s 1700mah i mieć zawsze możliwość sprowadzenia modelu lotem ślizgowym. Teraz masz opcje "tracę napęd tracę model" Przekroczyłeś 5kg więc i tak 60g jak dołożysz nie będzie róznicy.Różnica by była gdybyś zrobił ten model na 6s z wagą 4700g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki za uwagi Radku. Z wielu względów 6S odpada, za duże prądy, za duże aku, łatwiej i taniej wyszło na 8S, generalnie, do tego modelu polecają 8 lub 10 S. Co do dodatkowego zasilania, tu jak zwykle są dwie szkoły, jedna z dodatkowym aku, druga bez. Co do twoich wątpliwości, jeżeli regiel padnie tak, ze zrobi zwarcie, to dodatkowy akus niewiele pomoże, najwyżej będzie pochodnia RC :o , wyczepić się może i stracić kontakt tez dodatkowy akumulator, więc zyski raczej mizerne, a wady są : większa waga, większa komplikacja , no i juz widziałem przypadki, że model dostał fioła, bo pilot... zapomniał naładować dodatkowy akumulator. A co do wagi, to 5 kg. przy tej wielkości, to raczej waga lekka..

Pozdrawiam

Jarek

p.s. zobaczymy , jak poleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do twoich wątpliwości, jeżeli regiel padnie tak, ze zrobi zwarcie, to dodatkowy akus niewiele pomoże, najwyżej będzie pochodnia RC :)

Niby racja ale wtedy masz pochodnię sterowaną :D

Ja zrobię zasilanie serw na drugim pakiecie nie tylko ze względów bezpieczeństwa ale i wygody. Po prostu zaraz po locie mogę wyłączyć zasilanie bez wcześniejszego odkręcania kabiny.

Myślę, że takie rozwiązanie jak ty zastosowałeś jest super ale tylko patrząc na to, że nie trzeba myśleć o drugim pakiecie do ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.