Skocz do zawartości

Leżące paliwo


SiSon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po jakim czasie paliwo nienadaje się do uzytku?

 

Moje wymieszane z olejem lezy juz z 2 [moze 3] miesiace.

Poniewaz silnik jest na dotarciu (nie wiem czy to odpowiedni zwrot), oleju juz nie mam a zostalo tam z 2l benzyny, zastanawiam sie czy moge go jeszcze uzyc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia z odśnieżarką, kosiarką i innymi silnikami 2T i 4T wiem, że po kilku miesiącach z paliwa ulotnią się (pomimo szczelnego niby zamknięcia) te najlżejsze frakcje (a może jeszcze i jakaś reakcja) i uruchomienie staje się bardzo problematyczne lub wręcz niemożliwe. Kiedyś po półrocznej przerwie naszarpałem się z silnikiem, nakląłem, wymieniłem świecę, czyściłem gaźnik, sprawdzałem zapłon - nie pomogło. :ble:

Po zastąpieniu paliwa świeżym... zaskoczył od jednego szarpnięcia. :evil:

Potem wypraktykowałem, ze wystarczy dolać tylko świeżego tak ~50% i pali. Podejrzewam, że taka mieszanka nie daje maksymalnej mocy, ale do takich maszyn wystarczy.

Jednak do latania bym nie stosował, kosiarce w razie czego nic się nie stanie, ale modelu byłoby szkoda.

Po 2 miesiącach raczej nie powinno być problemu, ale po pół roku pewnie będzie.

Tyle moje doświadczenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo się starzeje - im więcej śmiecia do niego dolali - tym szybciej.

Bardzo dobrej jakości paliwo przechowywane w szczelnie zamkniętym zbiorniku może sobie leżakować praktycznie bez ograniczeń...

 

Ale jest rozwiązanie - wystarczy dolać trochę jakiegoś stabilizatora (np. Sea Foam) i można przechowywać dość długo bez problemów (pod warunkiem szczelnego zamknięcia aby ograniczyć dostęp powietrza)...

 

W skrócie - zalej trochę tego paliwa, odpal silnik i zobaczysz jak się będzie zachowywał... jak będzie chodził równo i miał normalną moc - to lataj śmiało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumplowi jak zabrali prawko, to samochód stał 3 lata z paliwem, a potem podobno na nim chodził, jakby mu ktoś turbo doinstalował... :devil:

 

Wielekroć jadąc za jakimś benzyniaczkiem, tak zajeżdża toluenem, że nos wykręca...

I dlatego właśnie wszyscy jeżdżą jak zdrowo nawąchani/upaleni... :devil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.