Skocz do zawartości

Panelowy ster wysokości.


juras_p@op.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam pytanie o ster wysokości. Czy ktoś próbował zrobić w modelu typu EDGE540, extra, lub zlin ster panelowy (tak to się chyba nazywa)? Chodzi mi o ster jaki spotyka się w odrzutowych myśliwcach dużego lotnictwa. Wygląda to tak, że obraca się cały statecznik, a nie tylko jego część. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterzenie płytowe zwane też pływającym. Obie nazwy są poprawne.

 

Co do zastosowania czegoś takiego w akrobacie - są takie modele, ale to EPP bądź halówki. Jest też Kulbutin, akrobacyjny szybowiec - motoszybowiec. Mam na myśli modele nadające się do akrobacji, F3J itp nie biorę pod uwagę.

 

W większym akrobacyjnym modelu przy gwałtownych akrobacjach bez podparcia taki ster by się wyłamał. Dochodzi Ci też konieczność stosowania bardzo precyzyjnych napędów - bez tego (czyli bez idealnego trzymania centrum w konsekwencji) może być kiepsko z utrzymaniem modelu w prostym locie przy jakiejkolwiek większej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.