Skocz do zawartości

Turnigy 9x a RC Desk Pilot


Azienkoz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zrezygnowałem z prób ożywienia FMS-a (vide mój wątek o FMS) i zabrałem się za RC Desk Pilot.

 

Oprócz tego zainstalowałem PPJoya i SmartPropoPlus.

Wyjąłem nadajnik, podpiąłem aparaturę do gniazda mikrofonu (na line-in zupełnie nie działa), skalibrowałem w Windowsie, przypisałem odpowiednie kanały funkcjom w RCDP i... Czasem uda się polatać, czasem nie. Rekordowo bez przerwy latałem ok. 2 minuty (choć mam wrażenie, że nie działał ster pionowy, mimo że był wykrywany przez program).

 

W pewnym momencie (zazwyczaj po wyjściu z panelu "Controller" w RCDP) wszystkie kanały zaczynają dowolnie "skakać", co objawia się nieuporządkowanym ruchem suwaków (zaznaczone na czerwono):

Dołączona grafika

Suwaki uspokajają się po dowolnej zmianie parametrów w SmartPropoPlus, jednak zwykle trwa to kilka sekund.

 

Zauważyłem dodatkowo, że vJoy ze SmartPropoPlus oddziałuje też na inne programy (w szczególności gry komputerowe) i za Chiny nie wiem, jak się tego pozbyć bez odinstalowania całego SmartPropoPlus...

 

Czy ktoś się z tym spotkał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem rozwiązanie. :D Nie wiem, na czym polega, ale działa.

 

Wystarczy zostawić okienko SmartPropoPlus na wierzchu pulpitu, najlepiej nawet cały czas "wybrane" (tak, aby pasek na górze okienka był [przynajmniej domyślnie w XP] niebieski). I wtedy można latać, a latać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Parallel Port Joystics w panelu sterowania?

Tak, mam. Aktualnie nic w nim się nie pojawia, ale nawet, gdy miał na liście "vJoy", nie odczuwałem żadnej różnicy.

 

Wypróbuję wymienione przez Ciebie symulatory (poza FMS, który u mnie nie działa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.