Skocz do zawartości

Extra 300 1250mm pod CNC


Michal G
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Paweł, problem w tym że nie potraficie uzasadnić swoich spostrzeżeń w sposób czysto techniczny. Piszecie na zasadzie: nie bo nie i już. Podajcie jakieś kryteria , obliczenia , poprzyjcie swoje wypowiedzi odpowiednimi parametrami technicznymi. Tyle. A odpowiedź że będzie latał źle bo dowodem jest zdjęcie , no bez przesady. Po to robi się wstępne założenia żeby mieć bazę do prób, taką bazą zawsze jest pierwszy egzemplarz (prototyp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenia, obliczenia i inne pierdoły, nie oddadzą realiów, oraz realnego lotu, najlepsze symulatory tego nie mają, także o tym czy model będzie kręcił 3D, czy nie, najlepiej oceni pilot, i to nie z perspektywy zaprojektowanego modelu, ale z perspektywy doświadczenia w lataniu i kreceniu fikołków, prościej nie da sie wytłumaczyć, a jak ktoś nie zrozumiał, to nanic :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż żal tego słuchać. To lotki za małe, to kadłub za ciężki... Matko jedyna...

Piotrek piszesz o dużych lotkach? To teraz ja wrzucę swoje 3 grosze. Mając już 2 modele wymiaru pod benzynę też uważałem, że jak 3D to lotki muszą być wielkie. I co? Guzik prawda. W 2 modelach zrobiłem ten błąd i nigdy więcej! Teraz nowe skrzydła mają lotkę jak najbliżej kadłuba, zwęża się do końca. Powód? Duże lotki wcale nie gwarantują kręcenia beczek jak wiertarka, wszystko zależy też od innych czynników. Ja miałem lotki jak łopaty w Jaku-54 i co z tego, jak w zawisie brakowało kontry? Przy harierku jako tako się dało, ale to na prawdę wkurzające, jak lotkę wywalisz na 60 stopni a model dalej się obraca. Za duże lotki to obciążenie dla serwa, które przy niektórych figurach i tak dostaje ostro po :ass: Moim zdaniem wielkie lotki to coś zaczerpnięte z deproniaków. Po drugie nie obraź się, ale ciągle piszesz w wielu wątkach, że modele to będą cegły, za małe stery, do 3D nie da rady, ale czy my jesteśmy w dziale 3D? Czy model 3D to jakiś utarty schemat? Nie... Co do SK to w Jaku powiększyłem swój w stosunku do modeli i oryginału i przy wychyleniu 45 stopni jest na styk. Twoje docinki stają się już nudne...

 

Jak dla mnie model Michała jest świetny, zarazem w tak małym modelu udało się osiągnąć proporcje oryginału i powinien fajnie latać. Uważasz, że z takimi lotkami nie zrobisz hariera? Można mieć lotkę jak łopata, albo dobrze wyważony model poprzecznie, delikatne kontry i harier wyjdzie równie pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, nadal nie dostrzegasz problemu. Swoje opinie wydajecie na podstawie "widzimisię" . Tak sie nie da. Każdy model jest inny, inne są opływy, zależności powierzchni, proporcje, ramię statecznika i inne elementy mające wpływ na lot. Poniekąd gratuluję samopoczucia w wydawaniu jedynie słusznych opinii. Jest jeszcze jeden problem który zauwazył Marek, forsujecie swoje zdanie a autor modelu raczej nie jest nim zainteresowany. Jest takie powiedzenie : nadgorliwość jest gorsza od chamstwa. Nie pomagajcie na siłę jak tej pomocy ktoś nie oczekuje. Michał założył temat to dajcie mu spokojnie oblatać model a sam pewnie sie podzieli spostrzeżeniami, tym bardziej że jest poważnym człowiekiem . Załóżcie sobie temat w HP i rozmawiajcie tam o rozmiarach (chyba nie tylko lotek) a tu dajcie spokojnie pisać człowiekowi który chce zrobić merytoryczną relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, merytorycznie i bez bicia piany :devil:

No właśnie muszę tym razem niestety przyznać rację, marudzenie o za małych sterach bez poparcia tych rewelacji mocnymi argumentami to nic więcej jak bicie piany :lol2: :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak na koniec OT napiszę, że chciałbym zobaczyć film z 3D tym modelem, nie mówie, że sie nie da, po prostu chciałbym zobaczyć bo jeszcze chyba nikt kto budował samodzielnie model takiego filmu nie umieścił a po zrobieniu zawisu i hariera pisze na forum, że lata "czyde".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, masz rację. TO bzdety, takie same jak to że po zmianie profilu skrzydła z NACA0012 na 64012A model ma zgoła inne własności lotne. Przecież to mała różnica w obrysie no nie? Ja zaś czekam na oblot pewnego modelu który ma być wprost rewelacyjny do tak uwielbianego 3D a może i 4lub nawet 5D :P

 

Nie mój temat tylko Michała.

 

PS: Zarówno Ty Pawle jak i Twój kolega niech poczytają o Cz dla profilu symetrycznego i dla płytki , od tego zacznijcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że te "bzdety" mają wypływ ale nie uwierzę że aż taki. Dlaczego firmy robiące modele dają większe stery do 3d ? Może razem z Fajnym przedstawicie jakie to rewelacyjne właściwości ma ta extra że nie potrzebuje dużych sterów? :P

 

Nie zabieram głosu do oblotu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.