Skocz do zawartości

Problem z gaźnikiem w silniku 56ccm


chrisk8

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

moze miec wewnatrz kanalik prowadzacy do komory korbowej.

wewnątrz znaczy gdzie?

U mnie w silniku poniżej gardzieli kolektora ssącego, jest mały kanalik, który bezpośrednio łączy się z jednej strony z komorą korbową a z drugiej z kanalikiem w gaźniku łączącym się z membraną pompującą paliwo.

 

tu ładnie widać kanalik Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Próbowałem różnych sposobów miedzy innymi zalutowałem duży otwór i różnych regulacji. Zastanawiam sie nad kupnem silnika. Czekam jeszcze na gaźnik od kolegi Motofan11 i zobaczymy może z tym gaźnikiem silnik w końcu będzie działał poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego niestety w żaden sposób nie jestem w stanie sprawdzić bo nie mam drugiego.

 

edit: w poniedziałek bede miał inny aparat zapłonowy i wtedy sprawdze wszystko. szukałem i gdzieś na forum znalazłem ze zbyt duże napięcie może uszkodzić aparat zapłonowy(czasem uszkadza go w ten sposob ze nie zmienia on kątów wyprzedzenia z niskich obrotów na wysokie co skutkuje gaśnięciem silnika) i tak chyba było w moim przypadku bo okazało sie że bec którego używałem do testów na ziemi nie działa poprawnie(podaje 7V zamiast 6V). W poniedziałek lub we wtorek bede pewien w 100% co zawiodło bo bede miał drugi gaźnik i aparat zapłonowy.Mam w zasadzie jeszcze jedno pytaniec do doswiadczonych kolegow. Czy moje problemy mogs byc spowodowane dosc glebokim nacieciem na kablu WN(dzis je zauwazylem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie. Wygląda na to ze winny był gaźnik. Dzieki koledze motofan11 miałem okazje sprawdzic inny gaźnik i po wymianie i drobnej regulacji silnik działa bardzo dobrze, wkręca sie na obroty bez zastanowienia. Dziekuje kolegom za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.