Skocz do zawartości

Czym wiercicie dziury w smiglach ...


afish

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie chcialem zapytac forumowiczów czym powiekszaja otwory w smiglach pod dana piaste ..

Pytanie zrodzilo sie z tad, ze gdy wierce otwór w smigle to najczesciej wychodzi krzywo i smiglo bije.. Jeszcze inna sprawa to mocowanie .. w imadla nie da sie tego dobrze zrobic bo albo sie smiglo sciska albo jego lopaty albo podczas wiercenia sie cos lamie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Najlepiej rozwiercać otwór stopniowo coraz większym wiertłem.

Nie mocuję śmigieł w żadne imadło. Stopniowo, rozwiercać wiertłami o 0.5-1 mm większymi

do uzyskania pożądanej średnicy otworu.

 

DO tego warto używać wiertarki na stojaku zeby miec pewnosc ze wierci sie w pionie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwiercam śmigło co 0,5 mm ale w LEWĄ stronę (przeciwnie do normalnego wiercenia). Wiertło nie wrzyna się w materiał przez co spokojnie można utrzymać je w rękach. Poza tym przy rozwiercaniu co 0,5 mm jest znikome prawdopodobieństwo że "ucieknie" oś otworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.