Skocz do zawartości

REX 7 MPD vs Graupner R 700


alenik

Rekomendowane odpowiedzi

Ktory z nich wybrac?

 

Rex 7 MPD w "pudeleczku" w cenie 135 zl wersja normalna (nie mini) nowy ze sklepu.

Z tego co czytalem na forum to raczej nie nazekacie na niego a wrecz pochlebne opinie wystepuja.

 

 

Graupner R 700 w cenie 150 zł od znajomego, uzywka, bez gwarancji.

Podobno bardzo pozadny odbiornik. Ale chyba nie posiada opcji "ustawienie neutrum" w razie zaniku sygnalu z odbiornika. (moge sie mylic)

 

 

Roznica w cenie praktycznie zadna. Posiadam aparature graupnera MC 16/20 i dzialam do tej pory bezproblemowo na kwarcach Jeti.

Docelowo odbiornik trafi do szybowca 2m, a w dalszej karierze do elektroszybowca. Czasami sporadycznie do jakiegos malego steropianka parkowego :)

 

Narazie uzywam REX 4 ale cosik nie chce dzialac na chlodzie ;/ nie reagujac na drazki.

W cieplym domku wszystko wraca do normy :)

 

 

Prosilbym o nakierowanie mnie na ktorys z produktow.

Chcialbym dokonac rozsadnego zakupu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam 7mpd i działa super.Pamiętać należy że kwarce w odbiorniku muszą być tej samy firmy co odbiornik i tego należy się trzymać.

 

Czy uważasz że ustawienie neutrum to zaleta? Ja nie bo rozpatrz coś takiego.

Latasz wyskoko , nagle tracisz zasięg czy coś pada np. aku. Ustawiają się neutrum i model leci sobie dalej prosto niesiony z wiatrem. Spadnie może blisko a może jakię 5km dalej od ciebie. JA już bym wolał by spadł blisko bo przynajmniej coś może z modelu by ocalało. Jak modelu nie znajdziesz to nic ci nieocaleje :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętać należy że kwarce w odbiorniku muszą być tej samy firmy co odbiornik...

Kiedys czytalem, ze kwarce powinny byc tej samej firmy co nadajnik(nadawcze i odbiorcze), dziwilem sie temu, ale przyjalem do wiadomosci, i teraz jestem zdezorientowany :?

To jak to w koncu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uważasz że ustawienie neutrum to zaleta? Ja nie bo rozpatrz coś takiego.

Latasz wyskoko , nagle tracisz zasięg czy coś pada np. aku. Ustawiają się neutrum i model leci sobie dalej prosto niesiony z wiatrem. Spadnie może blisko a może jakię 5km dalej od ciebie. JA już bym wolał by spadł blisko bo przynajmniej coś może z modelu by ocalało. Jak modelu nie znajdziesz to nic ci nieocaleje :lol2:

Tak, tylko jak wystąpią sporadyczne zakłócenia to na rexie ich nie zauważysz, a na R700 model zacznie wariować. Nie daj Boże kiedy te zakłócenia wystąpią przy lądowaniu.

Przy tym zestawieniu prędzej model zniknie z oczu nim stracisz zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Malinn ma częściowo rację. MPD może być częściowo wadą bo jak model wyleci z zasięgu to leci sobie prosto. Ale odbiornik można również tak zaprogramować że będzie np. krążył w lewo z lekkim opadaniem. Po prostu w czasie włączania nadajnika należy trzymać wychylony w pewnym stopniu drążek (ale trzeba trzymać go nie ruchomo) przez kilka pierwszych sekund. Wtedy jak wyłączymy nadajnik to serwa zamiast wrócić do neutrum powinny się wychylić tak jak kazaliśmy w pierwszym włączeniu nadajnika to zrobić. Warto zrobić próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Malinn ma częściowo rację. MPD może być częściowo wadą bo jak model wyleci z zasięgu to leci sobie prosto.

 

Też nie do końca. Ja w mefisto ustawiam zawsze przed włączeniem odbiornika aparaturę na butterfly'a i kierunek do krążenia. Po zaniku zasięgu automatycznie model przechodzi na te ustawienia. Praktycznie jeszcze nie sprawdzone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PEGAZ dobrze pisze! Nie wiem dlaczego powielacie błędne twierdzenie o powrocie do neutrum? Serwa powracają do zaprogramowanej pozycji. Osobiście chwalę odbiorniki rex 7 mpd (mam 2 szt.), aczkolwiek ostatnio przez taki odbiornik rozbiłem motoszybowiec 2 m - prawdopodobnie zimny lut anteny do płytki. Mam też dwa rexy 5 mpd - też ok, ale tylko do depronów. Nieraz łapią jakieś kopnięcia, których nie ma na 7 mpd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.