Skocz do zawartości

Pelikan


GregorianR

Rekomendowane odpowiedzi

Po około 2 miesiącach od zakupu, wziąłem się wkońcu za jego sklejanie! Jest to mój pierwszy balsowy model, więc efekt nie jest zadowalający! Sklejanie takich modeli nie jest takie proste jak myślałem :oops: Konstrukcji nie bede opisywał, bo jest chyba dobrze znana!

 

A oto wynik 2 dni pracy!

 

228782a8223e706d.jpg

 

6da369a8f9f7fc02.jpg

 

Jutro postaram się jeszcze troche pogrzebać przy skrzydłach! Ale najbardziej się boję ich oklejania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja oklejałem model folią solarfilm. Link do instrukcji:

http://www.old.modelarstwo.org.pl/technika/inne/solarfilm/index.html

Nie jestem jeszcze doświadczonym modelarzem (pierwszy raz oklejałem folią) więc z oklejaniem stosowałem się według instrukcji. I gdy bym oklejał go teraz to zrobił bym to po swojemu. Zalecają oklejac każdą powierzchnię z osobna. I do dziś nie wiem po co. Spód kadłuba jest cały poodklejany (wiadomo, lądowania na płozach). Do tego dostają się jeszcze pod folię spaliny co powiększa efekt odklejania. Jakbym zakleił spód i boki kadłuba jednym kawałkiem to raczej lepiej by to wyglądało. Chciałbym żeby to skomentował ktoś bardziej doświadczony

 

Wracając do tematu: czyli to twój pierwszy balsiak. I jak ci się widzi GregorianR balsa? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie posiadam folię solarfilm! Instrukcja napewno się przyda!

 

A balsa może być :!: Troche berdziej pracochłonna robota, ale efekt o wiele lepszy! Nie wiem czy to czasami nie będzie pierwszy i ostatni szybowiec! Kupiłem jednego, aby sprawdzić czy latanie tego typu modelami mi się spodoba! Ale jak oglądam filmiki z szybowcami to bardziej mi się wkręcają niz samoloty :D Więc moze nie bedzie az tak źle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocowanie skrzydła polecam zrobic na gumach. Wcześniej miałem na śrubie i co twardsze lądowanie to sklejkę ze śrubą wyrywało z kadłuba. Na zdjęciu mojego profilu jest Pelikan - jeszcze przed zmotoryzowaniem i z mocowaniem skrzydła na śrubę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Model bedzie latał na zboczu ewentualnie z holu! Możej jak się kiedyś znudzi to wsadze motorek!

 

Okleiłem skrzydło i dopóki nie pomalowałem kesonów było wszystko ok!(a teraz wygląda jak wygląda :( Troche się folii zmarnowało(no moze więcej niz troche) ale jakoś poszło!

 

a tak wygląda płat!

685c70454ecbe11b.jpg

 

I odrazu mam pytanko! czym moge zmyc farbę, która znalazła się no folii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Oracoverze i SolarFilmie nic nie rozpuściło... Rozpuszczalnik nitro zmyje sprawy z folii i "pigment" który jest na samej folii (jeśli po przyklejeniu ździerasz to zostają plamy z koloru którym pokrywałeś)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.