Skocz do zawartości

Pelikan


GregorianR

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać na filmie szybowiec startował pod wiatr a nie skośnie :D Wiatr był zmienny i dlatego puszczałem go tak jak widać! Sprawdziłem teraz stery i wszystko jest jak byc powinno! Ale znalazłem zwichrowaną końcówkę płata! Zaraz naciągne folię i mam nadzieje że się płacik podda :D a później heja na jakąś górke!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Sposob na zwichrowana koncowke, "naprostuj ja" tak jak ma byc plus 1 do 2 mm wiecej, folia po obu stronach skrzydla sie wtedy pomarszczy i trzymajac dalej "naprostowana" koncowke, wyprasuj folie na gladko.

Co do lotow to wg mnie sa poprawne, bardzo fajnie sprawdza sie kolorystyka skrzydla , wyglada ono rzeczywiscie z daleka jak skrzydlo prawdziwego pelikana. Problem dlugosci lotow tkwi tylko i wylacznie w holu. Musisz kupic ze 20 metrow gumy w oplocie i do tego ok 50 do 80 m zylki 0.8mm no moze 0.6 mm. Po takim "strzale" znajdziesz sie na wysokosci gdzie znacznie latwiej zlapac komin termiczny.Tak jak powiedzial Piotrek na gorce zawsze startujesz pod wiatr i z gory, trzymasz sie na nawietrznej stronie gory.Przy odpowiednim wietrze i profilu gorki mozesz tak latac az do usniecia. K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bedzie hol wsam raz dla takiego modelu :) ten hol nadaje sie dla modeli 1,5m do 2,3m o wadze niewiekszej niz 900g-1000g ;) takze jest idealny

 

EDIT: Nieprobowales podczas oblotow zamiast olowiu oddac z 3 zabki na trymerze?

 

Próbowałem ale nic! Jednak zdecydowałem że holu nie kupie i pelikan to juz motoszybowiec :( Tyle górek w okolicy, ale na zadnej nie ma odpowiednich warunków :evil:

 

Teraz pelikan dostał silnik Bm 2408-21 i pakiet Li-pol 3s 1200mAh

4ee4d7d959b63211.jpg

 

Nie jestem zadowolony z tego co zrobiłem, ale teraz mogę polatać dłuzej jak 20s! Dzisiaj latałem ponad 30 min i nie wylatałem nawet pakietu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziób już jest ucięty! ale chyba za mało! Jak dotnę trochę więcej to się silnik bardziej schowa! Teraz musiałem dowazyc tył modelu około 50gr! i całość wazy 600gr! A śmigiełko składane to by się przydało! Jeszcze będe musiał dorobić nową pokrywę! bo sprzet się nie mieści :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wstawiam obiecany filmik :D jakość moze nie najlepsza bo nakręcany na zoomie cyfrowym i widać takie zacięcia :cry: Na smigle 8x6 leci prawie pionowo na 1/3 wychyleniu drążka gazu. Ale długo już nie polata bo coś silnik zaczął głosniej chodzić i dostał luzów

 

http://pl.youtube.com/watch?v=V5OaKLza2cI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.