Skocz do zawartości

Hitec - klapy i lotki


czajnior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

mam problem z ustawieniem lotek i klap na aparaturze Hitec Optic

lotki są na dwóch serwach podpiętych przez kabel Y do kanału 1

klapy są też na dwóch serwach przez Y na kanał 6

 

Problem mam taki że niby klapy działają ale ruszają się w przeciwne strony zamiast w te same :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszają się w te same strony - klapy - bo serwa ułożyłeś tak jak dla lotek :rotfl: Więc obróć jedno serwo o 180st i po kłopocie. Ja też wsciekałem sie strasznie, że nie mogę tego ustawić do momentu gdy zwróciłem uwagę na żle zamocowane serwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszają się w te same strony - klapy - bo serwa ułożyłeś tak jak dla lotek :rotfl: Więc obróć jedno serwo o 180st i po kłopocie. Ja też wsciekałem sie strasznie, że nie mogę tego ustawić do momentu gdy zwróciłem uwagę na żle zamocowane serwa.

nie ma innej opcji żeby ustawić to z poziomu aparatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kabel Y nie da rady, tak to działa. Albo pod osobne kanały, albo odwrócić serwo, tak żeby nie było lustrzanym odbiciem z serwem na drugim skrzydle. Ew. można jakoś odwrócić działanie serwa, ale to już bawienie się z potencjometrem i silnikiem w serwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kabel Y nie da rady, tak to działa. Albo pod osobne kanały, albo odwrócić serwo, tak żeby nie było lustrzanym odbiciem z serwem na drugim skrzydle. Ew. można jakoś odwrócić działanie serwa, ale to już bawienie się z potencjometrem i silnikiem w serwie.

ok już odwróciłem serwo .

Jakie to proste :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawiony chyba mode 2

Tu nie ma czegoś takiego, jak ,,chyba". Z Twojego opisu wynika, że masz Mode 1 tylko jak pisze Bartek, masz w odbiorniku włączone lotki w gniazdo 4 a kierunek w gniazdo 1. Tak się włącza kierunek jak nie ma lotek. Po przejściu na latanie z lotkami nawyk jest jak znalazł. Popatrz w instrukcji do nadajnika, jak jest to pokazane i tak podłącz i dopiero używaj mikserów i innych funkcji a będzie jak w książce.

 

PS. Jeśli chcesz koniecznie lotki na lewym drążku, musisz w nadajniku programowo, według instrukcji, zmienić moda a wtedy miksery będą widzieć lotki na odpowiednim gnieździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej, mam aparaturę w mode 2 a chciałbym mieć w mode 3 ponieważ u mnie na modelarni wszyscy tak latali a poza tym tak nauczyłem się na symulatorze, z tym że w instrukcji znalazłem tylko o zmianie z mode 1 do 2 i odwrotnie a o mode 3 i 4 nic :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Hiteca, ale jeżeli nie miałbym możliwości zmiany programowej, to przelutowałbym potencjometry w drążkach (poziome) lewy i prawy (i trymery, jeżeli są elektroniczne).

Nie wiem, jak Twoje zaawansowanie w elektronice, ale chyba Tobie tego nie polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.