Skocz do zawartości

Depron na spaline


PioFoto

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
I tu masz racje ze pieknego i duzego modelu z depronu zrobic sie raczej nie da .

 

Może i się nie da, ale widocznie żabojady o tym nie wiedzą :)

Popatrzcie co oni nieświadomi robią z depronu :

kilowatt_1261.JPG

 

Oczywiście ten Antek ma napęd elektryczny, ale sam fakt jak jest zrobiony i jego wielkość powala. Zresztą proponuję przejrzeć materiały o tym czego się nie da z depronu zrobić.

Biedni Francuzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam też że nie każdy ma warunki na budowę modelu z balsy...

...są też tacy co balsy po prostu nie lubią :-)

 

A modele w obu przypadkach są po prostu inne, jak spalina i elektryk. Dobrze zrobiony model z odpowiedniego depronu w sumie niczym nie ustępuje balsowemu koledze.

 

PS: Nie ma co deproniaków nazywać "gównem", sądzę że to ubliża osobom w nim dłubiących.

PS2: By rozwiać wątpliwości; dłubię w jednym i drugim ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja depronowa Cesna 182 byla z depronu i mial 1300 ropietosci.

Depron sie przyjemnie obraba ,ale nie lubie go za to ze sie gniecie a nie peka.

Roznica jest tak ze peknety model latwo sie skleja ,a z harmonijki raczej juz nic ie nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Nie ma co deproniaków nazywać "gównem", sądzę że to ubliża osobom w nim dłubiących.

PS2: By rozwiać wątpliwości; dłubię w jednym i drugim

 

Dokładnie jestem tego samego zdania a nazywanie deproniaków g..... może uwłaczać "uczuciom religijnym" i raczej powstrzymałbym się od takowych określeń. Sam depron odkryłem zupełnie niedawno, po piętnastu latach czynnego modelarstwa balsowo-laminatowgo. Moje osiagniecia w tym temacie narazie są małe, jeden Speed400 i ToTo, który zresztą daj mi niesamowitą porcję "radochy"

Tak dla unaocznienia, całkiem niezłe to g.......

14-7%20006.jpg

Chętnie w takim g..... bym sie pogrzebał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać depron też się nadaje na materiał modelarski :D

Czasami Chińczyk też może tak zrobić F3A, że mu wszyscy wciskają że jest Japończykiem :D

Niedługo może silniki spalinowe będą mniejszością w modelarstwie :D

A może nie będą :?

Można mnożyć różne perspektywy.

Ważne, żeby nie przeginać w żadną stronę i podchodzić do świata z otwartą głową, bez zahamowań i stereotypów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Z pewnością depron to materiał modelarski :) Niektórzy rzeczywiście potrafią robić z depronu baaardzo ładne modele. Niestety podany wyżej ani AN-2 (chodź tu mogę się mylić) a tym bardziej ORLIK niestety nie ma nic wspólnego z depronem!! Rzeczywiście modele te nie są modelami konstrukcyjnymi ale materiał z którego są wykonane to STYRODUR wycinany maszyną CNC !! Technologia budowy modeli z obydwu materiałów jest zupełnie inna jak i też właściwości tych materiałów są inne.

 

To że ze styroduru można robić takie cuda wiemy już dawno.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety podany wyżej ani AN-2 (chodź tu mogę się mylić) a tym bardziej ORLIK niestety nie ma nic wspólnego z depronem!!

Otóż w przypadku AN-2 właśnie mylisz się całkowicie. To jest 100% depronu.

http://papykilowatt.free.fr/html/methode.htm

 

meth03.jpg

 

kilowatt_1247.jpg

 

A w przypadku Orlika też zapewne mylisz się w sporej części - mocno wątpię, żeby Kostruktor ciął piankowe wręgi czy podłużnice na CNC, bo wyglądają na cięte z arkusza a nie z bloku.

 

orlik14.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papy okleja papierem, jak zrozumiałem z translacji Babelfishem - Kraft do ploterów, 80 do 100 gr/m?

Klei podobnie jak tapety, mieszanką kleju winylowego i kleju do tapet. W niektórych miejscach kilka warstw. Potem kilka warstw nitro (chyba), szlifowanie i lakier - pewnie robi się z tego "konstrukcja skorupowa" :) znacznie wytrzymalsza od gołego depronu.

Gdzieś chyba nawet pisał, że to lepsze niż laminowanie cieńkim "szkłem" ale teraz nie znajdę, bo z francuskim u mnie kiepsko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. W małych deproniakach, można model okleić papierem śniadaniowym na rzadki wikol. Potem malować czym się chce i tak samo lakierować. Efekt jest powalający :-) Z powodzeniem można tak robić makiety 1m 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oblatywałem moja depro spaline na silnik OS Max La 46 myslalem ze przeciazenia powylamuja stateczniki z depronu 6 mm ale wszystki jest cale. Stateczniki oczywiscie okleilem listwami balsowymi 6x5 mm. Rozpietosc modelu to 107 cm dlugosc 110 cm powierzchnia skrzydem okolo 43 dm2 waga gotowego do lotu 1450 g.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.