Skocz do zawartości

DX7 - ustawienie wykładniczych wychyleń


marcel_Kaszëbë
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwość w DX7 ustawić wykładnicze wychylenia sterów? Chyba dobrze to nazwałem, w opticu 6 miałem coś takiego.

 

Chodzi o to że na początku poruszenia drągiem serwo reaguje delikatnie, a im większe wychylenie to wzrasta wielkość wychylenia.

 

coś takiego:

Dołączona grafika

 

Nie mogę zlokalizować tego w menu radia, a w instrukcji też się nie doszukałem.

 

EDIT:

Znalazłem można zamknąć temat. Dla zainteresowanych:

W menu [D/R & EXP] zmieniamy EXP z wartości LIN (linear) i robimy z niego parabolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, teraz z innej beczki :-0, bo znowu nie mogę odszukać w instrukcji.

1. Czy jest możliwość "zablokowania" drążka gazu przy włączonym nadajniku i odbiorniku w modelu np. do odpalania silnika. W poprzednim radiu to się chyba nazywało THROTLE HOLD albo LOCK (optic 6) i działało w ten sposób, że na lotnisku jak się grzebie przy samolocie (szczególnie jakieś spaliny ze śmigłem 16") to blokowałem gaz, tak że nawet przypadkowe popchnięcie drąga do przodu nie powodował żadnej reakcji.

 

2. Czy jest możliwe ustawienie "klap" na przełączniku FLAP w taki sposób żeby klapy wysuwały się powoli - proporcjonalnie, a nie na zasadzie: włącz - szybkie otwarcie serwa serwa i szarpnięcie, wyłącz- to samo szybkie szarpnięcie.

 

Chciałbym żeby wyglądało to mniej więcej tak: mały błąd na rys poglądowym - oczywiście FLAP 0 - to pozycja wyłączonych klap z serwem na "0"

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie rozkminił z tym THROTTLE HOLD ?? W innym poście na temat innego radia wyczytałem że można sobie zmiksować gaz => gaz i poustawiać na 0, włączając jakimś mikserem (dx7 ma 6 w pełni programowalnych, więc miejsce jest), ale może ma taką funkcję "fabrycznie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie ma fabrycznie to ustawiasz DUMMY-MIX (brak mi dobrego okreslenia tego miksu)

Ja w FC-18 ustawilem tak THROTTLE HOLD i wlaczajac mikser (a w zasadzie 2 miksery o takim samym dzialniu) przelacznikiem mam caly czas gaz na minimum.

Czyli master kanal to NPT(wirtualny) a slave to kanal przepustnicy +/-100% i po sprawie

Odpowiada to przesunieciu punktu neutralnego o odpowiednia wartosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw jeden z mikserów np tak:

 

THRO->THRO

RATE:........0%

..............+40%

SW:MIX

OFFSET: 0

 

 

Wtedy będziesz miał pod przełącznikiem HOLD-RUDDER D/R wyłączanie gazu - oczywiście RATE trzeba sobie dobrać odpowiednio do potrzeb. Tak jak powyżej, wyłącza mi silnik spalinowy - z elektrycznym nie próbowałem, ale pewnie też da się go odciąć całkowicie.

 

EDIT:

nie wiem jak zrobić, żeby utrzymywał zadaną wartość, tak jak "LOCK" w Opticu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, trochę kombinacji i się udało.

 

MIX2

THRO=>THRO

RATE...- 103%

...........+125

OFFSET +125

 

MIX3

THRO=>THRO

RATE...-125%

...........0%

OFFSET -20

 

włączane tym samym przełącznikiem. Efekt taki że w całym wychyle gazu silnik nie reaguje. po wyłączeniu działa normalnie. Już nie będę się martwił o palce bo DX7 est strasznie marnie wyważone i na smyczy leci drągami na brzuch :-), teraz sobie radyjko puszczę i nawet jak moim brzuszyskiem zachaczę gaz to nic się nie zadzieje.

 

THX i oczywiście "punkciki" :-0

 

Jeszcze jedno "durne" pytanie na które odpowiedzi nie znalazłem. Po włączeniu dx7 i uruchomieniu odbiornika w modelu, jednym razem odb w modelu "sprzęga się" z nadajnikiem i dioda świeci stale, innym razem odb "sprzęga się" (bo wszystko działa) a dioda mruga w odstępach ok 0,5 sek ??? Odb HK Orange 7 kanałów DSM2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze jedno "durne" pytanie na które odpowiedzi nie znalazłem. Po włączeniu dx7 i uruchomieniu odbiornika w modelu, jednym razem odb w modelu "sprzęga się" z nadajnikiem i dioda świeci stale, innym razem odb "sprzęga się" (bo wszystko działa) a dioda mruga w odstępach ok 0,5 sek ??? Odb HK Orange 7 kanałów DSM2

Wcale nie durne pytanie, ja tez sie z tym meczylem

Odpowiedz jest prosta - SPEKTRUM tak ma

 

mam dx8 i dx7, sprawdzalem tez na dx6 i to samo, po odlaczeniu zasilania albo od odbiornika albo wylaczeniu nadajnika, i ponownym polaczeniu urzadzen odbiornik miga bo sygnalizuje przerwe w polaczeniu radiowym miedzy nadajnikiem a odbiornikiem

tak sie dzieje zarowno z odbiornikami Spektrum jak i Orange

Trzeba po prostu przy kazdym odlaczeniu akumulatora w modelu wylaczac tez nadajnik a potem wlaczyc nadajnik i zasilanie modelu, wtedy dioda w odbiorniku swieci swiatlem ciaglym.

Nawiasem mowiac ta funcja jest tez przydatna, ja tak sie przyzwyczilem ze po kazdym ladowaniu modelu sprawdzam czy dioda nie miga, jesli przy starcie swiecila ciaglym swiatlem a po powrocie miga swiadczy to o przerwie w polaczeniu i jest sygnalem zeby poszukac przyczyny tej przerwy

Mozna czasem dzieki temu zrozumiec jakies dziwne zachowania modelu w powietrzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba po prostu przy kazdym odlaczeniu akumulatora w modelu wylaczac tez nadajnik a potem wlaczyc nadajnik i zasilanie modelu, wtedy dioda w odbiorniku swieci swiatlem ciaglym.

cenna uwaga

 

Nawiasem mowiac ta funcja jest tez przydatna, ja tak sie przyzwyczilem ze po kazdym ladowaniu modelu sprawdzam czy dioda nie miga, jesli przy starcie swiecila ciaglym swiatlem a po powrocie miga swiadczy to o przerwie w polaczeniu i jest sygnalem zeby poszukac przyczyny tej przerwy

Mozna czasem dzieki temu zrozumiec jakies dziwne zachowania modelu w powietrzu

sprytne, proste a jakże przydatne, a ja się głowiłem, czemu raz mruga, raz świeci ciągle, w w instrukcji ani słowa na ten temat nie ma, chyba że nie doczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oznacza tylko i wyłącznie chwilowy brak połączenia z nadajnikiem, tzw "gubienie ramki".

Tak to rozkminiłem, rozpinałem pakiet, nadajnik był włączony cały czas, po wpięciu baterii odbiornik migał - nic dziwnego, nie dostawał przez jakiś czas prądu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.